Skocz do zawartości

Ogumienie kół robota


abxyz

Pomocna odpowiedź

może na wielkość line followera, na pewno nie na przyczepność.

Oczywiście, że był. Testowany był w ten sposób na robot sumo oraz między innymi robot mikrosumo kolegi, ktorego mialem przyjemnosc puszczac w walkach.

Link do komentarza
Share on other sites

GruX napisał/a:

może na wielkość line followera, na pewno nie na przyczepność.

Oczywiście, że był. Testowany był w ten sposób na robot sumo oraz między innymi robot mikrosumo kolegi, ktorego mialem przyjemnosc puszczac w walkach.

W tym roku:>??

:O

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście, jeszcze miałem przyjemność w eliminacjach puszczać tego robota - notabene Destroyer, który później wygrał w swojej kategorii. Była nawet sytuacja, że ktoś kwestionował materiał z którego wykonane były gąsienice i był wykonywany ponownie test kartki.

Spójrz na fragment regulaminu:

"Equipment which anchors the robot into the ground is forbidden as well (e.g. glue, vacuum suckers, wheel-away rubber stoppers, suckers etc.)."

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dwa pierwsze materiały na 100% są kiepskie. A trzeci, hmm ciekawe 🙂

Nie do końca się z tobą zgodzę. Posiadam silikon właśnie do wykonywania form i jest on naprawdę niezły (kupiony na innej aukcji), nie jest taki jak silikony hydrauliczne, nie zbiera brudu (nie lepi się), jest bardzo trwały (bardzo rozciągliwy, ale nie rwie się). Z powodzeniem mógłby zastąpić niejeden materiał na opony i z całą pewnością miałby lepszą przyczepność. Prędzej czy później porównam poliuretan i silikon, który posiadam.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, znalazłem w sklepie w Polsce kauczuk poliuretanowy Vyta Flex, zarówno 20 jak i 30 w skali Shore'a A, link tutaj. Porównując jego właściwości z materiałem który Ty kupiłeś wydają się podobne, tak samo chyba jest zgodny z Por-A-Mold Series 2000, specyfikacja tutaj a opony z tego materiału tutaj. Na tej stronie jest opis zrobienia opon, koleś używa materiału Reoflex 30, a seria Vyta Flex to następczyni Reoflex.

Link do komentarza
Share on other sites

Załączam obiecane zdjęcia kół z oponami odlanymi z poliuretanu:

Felgi i formy do odlania opon zorganizował mi Bobby za co mu bardzo dziękuję 🙂. Jeśli chodzi o przyczepność to jest naprawdę rewelacyjna, nie mam jak pomierzyć aby uzyskać jakieś liczby, ale musicie wierzyć mi na słowo, że jest to bardzo dobry materiał na opony.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak je zamierzasz zamocować na wałkach?

Wiem, że Bobby ich nie toczył, ale dostał materiał a ja dostałem gotowe elementy 🙂. Co do mocowania, otwór na ośkę był wytoczony na bardzo duży wcisk, docelowo miałem kleić na jakiś dwuskładnikowy klej, więc rozwierciłem delikatnie otwory i całość zostanie sklejona z ośką przekładni polulka 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.