Skocz do zawartości

V edycja konkursu wakacyjnego


Treker

Pomocna odpowiedź

Chociaż z powodu małej ilości artykułów rozważam jeszcze możliwość przedłużenia konkursu.

Jest mało artykułów, czy mało autorów ? Bo nie wydaje mi się że artów jest mało.

Ogólnie problemem w tym konkursie staje się to że coraz większy poziom, tak tematycznie jak i merytorycznie trzeba osiągnąć, aby coś pisać. Dla tego między innymi też sam zrezygnowałem, z udziału. Po prostu tematyka dla większego grona autorów się wyczerpała powoli, dla tego może mało prac ? ktoś powie że tematów jest multum. Owszem, ale ich dobre opracowanie staje się coraz trudniejsze. O ile w BASCOMie można tam coś dłubać, choć tu i też wszystkie proste tematy wyczerpano, to przy bardziej zaawansowanych tematach staje się to problemem, z drugiej strony mamy na pęczki tematów prostych oklepanych milion razy na forum.

Inna sprawa to, to że uważam, iż system oceniania prac w konkursie jest kompletnie niemiarodajny. Drugi powód mojego nie uczestnictwa notabene. Glosowanie na autora, jest wybieraniem miedzy złem, a mniejszym złem. Prace powinny być ocenianie tak jak roboty, czyli w skali od 1 do 5, wtedy mogę autentycznie ocenić wartość artykułu, wystawiając mu ocenę.

Chyba po zakończeniu konkursu należałoby przemyśleć zmiany w jego konstrukcji, i bardziej sprecyzować jego formę. Bo wydaje mi się że załapują się do niego czasami prace, które nijako nie pasują do niego, i sa takim trochę wypełniaczem.

Tak ogólnie ile jest prac i autorów w konkursie ? Jest jakaś oficjalna lista ? jeżeli jest faktycznie 4-5, to jest problem. No ale nie sadzę że w tydzień da się zrobić jakiś dobry artykuł, no chyba że czysto poglądowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja miałem napisać 2 artykuły, ale tyle osób zadeklarowało udział, że postanowiłem sobie odpuścić, a teraz sprawa wygląda inaczej... Ale i tak się w tydzień nie wyrobię, będę pisał powoli w czasie roku, i do następnych wakacji może zdążę... 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Bo największym grzechem tego konkursu jest "zaklepywanie sobie tematów" co wynika z jego zbyt otwartej formy. Potem powstają sytuacje, typu, a.. ktoś już o tym pisze, to ja nie, a na końcu się okazuje że nikt nic nie napisał.

Ogólnie należy przed przyszłymi wakacjami i konkursem, mocno przedyskutować jego formę, aby stał się bardziej klarowny i jednolity, i uniknąć takich sytuacji że na początku jest 100 chętnych a na końcu z ledwością 4 autorów, co stawia w trudnej sytuacji organizatora(torów), no bo jak tu teraz przyznać nagrody jak jest 3 czy 4 uczestników, co rzucać monetą, czy losować karteczki z wazona ?

Link do komentarza
Share on other sites

Prac jest aktualnie 15. Jednak porównując je z poprzednimi latami wyglądają czasami dość "biednie" - pisane na szybko, byle coś zgłosić. Myślę, że nie warto tutaj patrzeć na innych. Jeśli ktoś ma czas i chęci to należy próbować. Już nie raz zwycięzcami byli autorzy artykułów opublikowanych w ostatniej chwili 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tydzień, w dodatku ciężki, i artykuł ? Zasadniczo wyzwanie samo w sobie ? 😎 Jakąś ciekawa poglądówkę da się sklecić, ale konkret bardzo ciężko, przynajmniej samo sklecenie jakiegoś konkretu, zasługiwało by na gadźet Forbota w tak krótkim czasie 😉🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Pamiętajcie, że część osób, które piszą artykuły, to studenci - nie spodziewajcie się prac wcześniej niż na godzinę po terminie 😃

Ja postaram się raczej o dzień przed terminem, dla spokoju ducha.

Link do komentarza
Share on other sites

Sam obecnie piszę artykuł i mam nadzieję skończyć go w terminie - co nei będzie łatwe zważywszy, że w weekend będę miał może 2h wolnego czasu :| dzisiaj będę miał jakąś godzinkę i jutro podobnie, więc generalnie mogę mieć lekki problem. Ale się postaram, chociaż przedłużenie terminu byłoby miłe.

Link do komentarza
Share on other sites

A spróbujcie sobie tak o tydzień przedłużyć zapłacenie OC za auto, czy innych rachunków/opłat. Termin to termin, 3 miesiące to było dosyć czasu. Tłumaczenia typu studenci itd. Przecież też mieli wakacje. Semestr zaczyna się w październiku nie. Dla mnie co roku jest ten sam, lament i płacz, a było na to 93 dni, czy jak kto woli 2 232 godziny czasu.

Ja tez pracuję, i jakbym się uparł to bym napisał w terminie artykuł, i to nie jeden. Po prostu nauczono was takiego opindalania się i tyle.

Link do komentarza
Share on other sites

Popieram zdanie BlackJack, ale z drugiej strony przedłużenie konkursu może być też dobre dla całego Forbot-a. Więc propozycję mam następującą. Głosowanie wystartuje 1 października wieczorem - zgodnie z regulaminem i będzie trwało 14dni. Jednak mogę pójść na rękę i prace przesłane do 7 października dodam jeszcze do konkursu. Oczywiście im później ktoś opublikuje prace, tym więcej straci okazji do zdobycia głosów (bo na pewno przez pierwszy tydzień sporo osób już zagłosuje) - jednak jakaś kara musi być 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Autor w moim ostatnim artykule jest wpisay z błędnym linkiem i małymi literami. Ale rozumiem, spóźnialski sam sobie szkodzi 😉

Przy okazji: Mimo iż każdy autor uważa, że pewnie jego artykuły są najlepsze (bo są "mojsze" 🙂 ), to proponuję nie głosować na siebie, bo to nieładne, a tak macie okazjęc docenić konkurencję.

BlackJack, w sumei masz rację. Jak się złowiek spręży to nei dość, że zrobi swoje, to jeszcze zrobi więcej 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.