Skocz do zawartości

V edycja konkursu wakacyjnego


Treker

Pomocna odpowiedź

Dodatkowo co miesiąc autorzy 3 najciekawszych artykułów (wybranych przeze mnie) otrzymają małe zestawy gadżetów Forbot-a, na zachętę do dalszej pracy.

Treker, jak to będzie wyglądało? Osoby które opublikują swoje srtykuły w lipcu maja szanse na dodatkowy zestaw gadżetów ?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja zajmę się prawdopodobnie takim tematem: (mam nadzieję że czas pozwoli):

Karty RFID w praktyce - od podstaw po emulację (choć zastanawiam się czy publikować część "po emulację" bo w nieodpowiednich rękach można tym wiele niedobrego zdziałać... - tu proszę Kolegów o doradę)

Języki to byłby BASCOM i C

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

piotrva, ostatnio dość głęboko siedzę w kartach RFID na 13.56MHz - i wiem stąd, że to potwornie szeroki temat (i _trudny_). Szczególnie jeśli zagłębiamy się w zabezpieczenia i normy. Jesteś pewien, że jesteś w stanie opisać ten temat treściwie i dokładnie?

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, cóż, związek z robotyką rzeczywiście niewielki, ale:

1. Chcę tam opisać krok po kroku jak zaprogramować uniwersalny dekoder kodu manchester (co może się przydać np. w odbiorze RC5)

2. Także myślę, że można by się pokusić o zaproponowanie konstrukcji robotów podążających za wytycznymi z kart - ot taka jazda na precyzję.

3. A nóż ktoś zechce zbudować sobie zamek na kartę do swojego warsztatu - będzie wiedział co i jak 😉

OldSkull, Cóż karty klasy Mifare itp. (czyli ogółem standard 13,56MHz) to temat rzeka i na pewno nie na artykuł, ale raczej małą kilkudziesięciu jak nie kilkuset stronicową książkę - bogactwo tego standardu jest na prawdę ogromne. Dlatego też zdecydowałbym się na opis starszych kart RFID UNIQUE 125kHz. Ich zaletą jest niska cena i wielka łatwość w implementacji wszelkich algorytmów odczytu. Wadą jest niestety (też poruszony przeze mnie problem) łatwej możliwości kopiowania takich kart. Myślę że opis tego standardu byłby odpowiednio wyczerpujący na miarę artykułu na forbot, a także dał pojęcie o ogólnej zasadzie działania mechanizmów wykrywania metali itp.

Link do komentarza
Share on other sites

2. Także myślę, że można by się pokusić o zaproponowanie konstrukcji robotów podążających za wytycznymi z kart - ot taka jazda na precyzję.

Spróbuj przedstawić coś takiego 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

UP - sieci neuronowe to bardzo fajny temat, jeżeli kolega umie je opisać od strony praktycznej, z przykładami kodu w C byłoby super. Przy czym należałoby, przedstawić metody ich uczenia w praktyce.

Link do komentarza
Share on other sites

Artykuł napisany tylko nie wiem dlaczego czeka na akceptaję już 2 dzień ?

Załącznik dodałem, ale się nie wyświetla

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, Co chwilę miałem pomysł jak go poprawić - na poczatku większość konfiguracji była w punktach.Zapomniałem o podglądzie 😳

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.