Skocz do zawartości

Robotic Arena 2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Na stronie w wersji angielskiej jest błąd merytoryczny odnośnie przemianowania nazwy zawodów na Robotic Arena. (Two years ago they have been renamed Robotic Arena[...]), natomiast w wersji polskojezycznej strony napisane jest, że od trzech lat:) Taki mały szczegół, ale myśle ze może wnieść mały zament dla naszych kolegów z poza kraju 😃.

Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego nie zdecydowaliście się na LF enhanced? Myśle, że i tak większość robotów jest zaopatrzona w czujniki odległości.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego nie zdecydowaliście się na LF enhanced? Myśle, że i tak większość robotów jest zaopatrzona w czujniki odległości.

Odbyliśmy na ten temat kilka rozmów z najlepszymi w powiecie kępińskim konstruktorami robotów Linefollower - ekipą BotlandTeam. LF Enhanced, w obecnie popularnej formie (przerwa w trasie, którą robot i tak "przelatuje" na śmigiełku ; skrzyżowanie ; cegła, potrafiąca zniszczyć kilka tygodni pracy nad robotem ; tunel, który jest utrudnieniem dlatego, że jest wąski) nie jest wg. nas zbyt atrakcyjna, czy to dla widzów, czy dla zawodników. Szczególnie biorąc pod uwagę znajomość "od kuchni" metody pokonywania niektórych przeszkód.

Pojawiło się parę innych pomysłów na urozmaicenie trasy, niestety ciężkich technicznie do wprowadzenia w życie (np. chwilowa zamiana kolorów linii i tła, albo zmiana szerokości linii). Może w przyszłym roku się uda?

Padło również parę słusznych argumentów dotyczących kształtu trasy zwykłcyh LFów. Myślę, że weźmiemy je pod uwagę. Szkoda tylko, że temat znacznków na zakrętach gdzieś się zgubił.

Link do komentarza
Share on other sites

Pojawiło się parę innych pomysłów na urozmaicenie trasy, niestety ciężkich technicznie do wprowadzenia w życie (np. chwilowa zamiana kolorów linii i tła, albo zmiana szerokości linii). Może w przyszłym roku się uda?

Czymś wspaniałym byłaby trasa wyświetla przez jakiś rzutnik od spodu, można by było na tym cuda robić - bieżące rysowanie trasy, nakładanie przejazdów innych robotów, zostawianie śladu, pokazywanie prędkości. Tylko, że mało praktyczne - może ktoś na freestyle zrobi mini ftl-e, które będą po odwróconym monitorze jeździły 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może od drugiej strony - rzutnik (laserowy?) z góry?

I tak najbardziej marzy mi się kamera slowmo w dobrej rozdzielczości nad torem i ekran, na którym można nakładać przejazdy, liczyć prędkość robota i inne cuda... Pomysł chyba bardziej wykonalny? 🙂

Stąd już krok do nowych kategorii opartych na całkowych miarach jakości regulacji 😃 "Nie liczy się szybkość, liczy się precyzja" 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ale rzutnik z góry to by wymuszało inną konstrukcję robota, bo pod czujnikami obrazu nie wyświetlisz 😉

Trasa standardowa, rzutnik tylko ogarnia bajery takie jak "ghost race", albo rysuje logo sponsora na środku 😉 Dlatego twierdzę, że gdyby się postarać i chcieć...

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę podsumowania z mojej strony. Podobają mi się mini statuetki które dostaliśmy na rejestracji. Fajna atmosfera, mili sędziowie.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na łączenia płyt w labiryncie. Wiem że ciężko jest zrobić dobry labirynt i, że jako nieliczni posiadacie pełny labirynt 16x16. Po zawodach okazało się że mój mm blokował sie na łączeniu płyt, mimo dość wysokiego zawieszenia. Nawet robot Rapid po przełożeniu paru ścianek nie dawał rady dojechać do mety, przez uskok.

Gratuluje wszystkim zwycięzcom 🙂 Szkoda że mój mm miał focha 🙁

A teraz obiecane filmiki:

Zwycięski przejazd robota Rapid:

fochy mojego Stuarta:

I robot Tezeusz1:

Niestety M&M's gdzieś mi umknął.

Link do komentarza
Share on other sites

Nagrałem paręnaście walk:

Jak znacie nazwy robotów, to podajcie w komentarzach.

No i faktycznie ten labirynt miał za wysokie uskoki.

Tak samo z tymi modułami startowymi, parę osób miało problemy.

Ale poza tym to myślę że nie było problemów.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie,

Jako jeden z głównych organizatorów jeszcze raz serdecznie dziękuję za uczestnictwo w zawodach Robotic Arena 2012.

Jednocześnie bardzo przepraszam za niedociągnięcia - kapryśność bramek LF na finale, problemy z ringami Minisumo podczas eliminacji (koniec końców, zdaje się, że nie ringi nie sprawiły żadnych problemów - a może się mylę?) oraz fochy modułów startowych.

Jeśli chodzi o bramki LF, sami byliśmy zaskoczeni dlaczego nie dokonywały prawidłowych pomiarów. W trakcie eliminacji nie sprawiały one żadnych problemów. Najwyraźniej musimy popracować nad bramkami nowymi - trochę bardziej niezawodnymi.

Mam nadzieję, że pomimo problemów świetnie spędziliście czas mogąc stanąć w szranki z innymi konstruktorami 🙂

Pozdrawiam

Adrian Szymański

Link do komentarza
Share on other sites

Wyniki w minisumo:

1. Pussy Magnet

2. Enova

3. Charger

Pamiętam jeszcze, że w enhanced pierwsze dwa miejsca zajęły: 1. Enova, 2. Pussy Magnet.

Co do zawodów... ringi sprawiały problemy w trakcie eliminacji, jeśli chodzi o finały to chyba tylko my mieliśmy takiego pecha, że krańcówka złapała jakieś śmieci i robot wyjechał tyłem z ringu, ale dziękujemy za pracę organizatorów nad tymi ringami po zgłoszonych przez nas uwagach. Zawody bardzo udane pod względem ilości robotów, możliwości sprawdzenia swojej konstrukcji, ale z kolei problemem były niejasne zasady jeśli chodzi o starty, nieporozumienia wśród sędziów, itp. szczegóły, które jednak wprowadzały zamieszanie. Mimo wszystko dzięki za dobrą zabawę.

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie zawody super. Jednak muszę się przyczepić do zabezpieczenia stołów do ms i kill swicha. Przez ten fakt mój robot próbował latać, na szczęście nic poważnego po tym upadku się nie stało.

Dzięki wszystkim za super atmosferę. Wszystkie walki były ekscytujące w szczególności ns. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.