Skocz do zawartości

Robotic Arena 2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Rzadko bo rzadko 😋 ale zgadzam się w pełni z Hungrydevilem. Identyfikatory jak najbardziej obrazują historycznie udział w imprezie, ale w przypadku jakichkolwiek pism/podań/wniosków stanowią o wiele słabszy "dokument" niż jednoznaczny dyplom uczestnictwa z pieczątką uczelni/organizatorów i podpisem.

W takiej kwestii organizacyjnej- fajnie byłoby dodać na identyfikatorach gdzieś na dole mniejszą czcionką datę i miejscowość, w której zawody się odbyły. Jedyne miejsce gdzie mam daty to nazwy folderów 😋. Wiadomo dla zawodników, że RA to PWr(ocław), ale nie dla widzów pojawiających się na prezentacjach i oglądających dorobek Koła/zespołu.

Link do komentarza
Share on other sites

Do Rzeszowa zaproszenie również dotarło, dziękujemy.

Cieszę się 🙂 Wybieracie się? O ile pamiętam, w zeszłym roku nikogo z Rzeszowa nie było 🙁

@hungrydevil, @barto

Rozumiem Wasze argumenty i macie rację, że dyplomy uczestnictwa można wykorzystać w ten sposób. Obawiam się jednak, że ułamek procenta trafia jako załącznik do podań, albo na ścianę. Moje prywatne zdanie: Osobiście jestem przeciwnikiem generowania makulatury i obciążanią nią ludzi. Trzymam te dyplomy, do niczego ich nie wykorzystałem i pewnie nie wykorzystam, a głupio wyrzucić, bo pamiątka i w ogóle...

W tym roku najprawdopodobniej dyplomów uczestnictwa znów nie będzie. Nie wiem jak to wyglądało w zeszłych latach, ale jeśli komuś takie zaświadczenie mogłoby faktycznie pomóc (gdyby było), to wystarczy zapytać...

Zróbmy tak: po zawodach, jeśli ktoś będzie potrzebował zaświadczenie/dyplom potwierdzający udział w RA2012 (np. jako załącznik do podania), to niech skontaktuje się ze mną (powiedzmy do końca stycznia). Doślemy takie zaświadczenie pocztą. Biorę to na siebie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

pytanie do organizatorów w sprawie modułów startowych, na które odpowiedzi nie znalazłem na stronie o modułach. Moduły mają 4 otwory o rastrze 2,54mm, w nie będą wlutowane goldpiny? proste czy kątowe? czy może gniazda? jeśli nic to czy każdy zawodnik sam sobie lutuje co chce i czy w tym wypadku dostaje moduł na własność czy musi go kupić?

Link do komentarza
Share on other sites

Moduły będą wypożyczane, a jak ktoś ma "na pokładzie" TSOP 38 khz to wystarczy wgrać soft

Padło u nas ostatnio to pytanie i z tego co zrozumiałem to będzie połowa modułów z kontowymi a połowa z prostymi

Jako iż zasilanie idzie do modułu gniazdo powinno być po stronie płytki robota

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z drugiej strony, w artykule o modułach startowych piszecie, że można je mocować też za pomocą np. dwustronnej taśmy klejącej lub hotglue 🙂 Też wydaje mi się, że kabelki to dobre rozwiązanie, ale przecież każdy może wyprowadzić sobie złącze do modułu we własnym zakresie. Ja mam pytanie co do samego projektu modułu. Czy jest możliwość dorzucenia .hexa do paczki z firmwarem i schematu w formacie innym niż eagle (który notabene nie otwiera mi się w 5x), najlepiej bitmapa jakaś lub pdf? Na module jest jakieś filtrowanie (czy można go podpiąć do "brudnego" zasilania)? I pytanie jeszcze o odbiornik - jakiego używacie? Szukam czegoś na 3v3. Można od was też taki moduł gotowy odkupić?

Link do komentarza
Share on other sites

W module znajdują się 4 otwory o rastrze 2.54. Prawdopodobnie w moduły nie będzie wlutowywane żadne złącze, tak by zawodnik mógł sam zdecydować w jaki sposób chce go podłączyć. Możliwe też, że w dystrybucji będą dwie wersje: z goldpinami i bez. Ta kwestia nie została jeszcze rozstrzygnięta.

Projekt modułu został zrobiony w eaglu 6.x, stąd problemu z jego otworzeniem w wersji 5.x. Wiem, bo sam siez tym borykałem. Niestety, nie znalazłem opcji eksportu w trybie kompatybilności ze starszymi wersjami, więc jedyną opcją jest aktualizacja eagla.

Moduł musi być zasilany stabilnym napięciem 3-5V. Napięcie wejciowe jest filtrowane przez kondensator 1u. Jeśli pytasz w kontekście podpięcia modułu pod współną szynę zasiania z np. Sharpami (które potrafią ładnie siać) myślę, że nie powinno być problemu. Nie mniej, zaleca się, by zasilanie było pozbawione zakłóceń.

Stosowane przez nas odbiorniki to TSOP77338, ale równie dobrze można zastosować dowolny inny odbiornik 38kHz.

Link do komentarza
Share on other sites

Projekt modułu został zrobiony w eaglu 6.x, stąd problemu z jego otworzeniem w wersji 5.x. Wiem, bo sam siez tym borykałem. Niestety, nie znalazłem opcji eksportu w trybie kompatybilności ze starszymi wersjami, więc jedyną opcją jest aktualizacja eagla.

Nie będę aktualizował eagla, ponieważ mam licencję na 5, dlatego też sugerowałem wyeksportowanie schematu w formie bitmapy lub pdfa - przy okazji skorzystają osoby korzystające z protela/altiuma/kicada/czegokolwiek. Co z .hexem?

Link do komentarza
Share on other sites

Takie małe odejście od samego tematu zawodów. Co jakiś czas pojawia się temat jakiejś integracji (czy też "sympozjum"), co jest pomysłem bardzo dobrym (vide: Wiedeń, Wombat Hostel, noc z 10 na 11 marca 2012 🙂. Marzyło mi się coś takiego a propos SC, ale z racji specyfiki łódzkiej imprezy, dwie noce mi (i kolegom) przez organizację wypadają. A we Wrocławiu... hmm, będzie nas dużo. Poza tym, Wrocław wydaje mi się dobrym miastem do "takich" rzeczy. 🙂 Najlepiej by było zebrać się noclegowo w bliskiej okolicy (a jeszcze lepiej w jednym miejscu) i jakiś klubik a la ten z Wiednia. Ja wiem, że np. Szczecin może być chętny (bo z ich strony już padały takie pomysły), ale integracja byłaby lepsza jednak w sobotę, po imprezie. To co? Czekam na jakiś odzew, ja jestem za! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Znamy już wzór koszulek z tegorocznej edycji zawodów. Można go zobaczyć na stronie zawodów w dziale informacje. Na plecach tradycyjnie umieszczone będą logotypy sponsorów i organizacji, dzięki którym odbędzie się Robotic Arena 2012.

Koszt koszulki to 20zł, ale biorąc pod uwagę projekt i jakość nadruku, jestem przekonany, że warto sprawić sobie taką pamiątkę. Niedługo powinny pojawić się też plakaty i ulotki, a także informatory i harmonogram zawodów. Mam nadzieję, że tegoroczna oprawa graficzna (na podstawie do tej pory publikowanych materiałów) Wam się podoba? 🙂

Przypominam, że do zakończenia rejestracji zostały 42 godziny 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć!

Mam jedno pytanie odnośnie regulaminu sumo:

Stojący robot musi zmieścić się wewnątrz sześcianu o długości boku 20 cm powiększonych o dokładność narzędzia pomiarowego

Co to za innowacja, skoro raczej wysokość sumo (od pewnej klasy) jest nieograniczona? Na przykład Robot Challenge:

RobotChallenge 2012 - Robot Sumo Rules

Link do komentarza
Share on other sites

@danioto: Kolega odpowiedzialny za tę sprawę jest nieosiągalny, z powodu wyjazdu na Szkoleniowe Forum Aktywności Studenckiej organizowane przez naszą uczelnię. Najpóźniej jutro powinna pojawić się odpowiedź na Twoje pytanie.

Przy okazji chciałem poinformować, że rejestracja na zawody Robotic Arena 2012 została przedłużona! Ostateczny termin jej zamknięcia to 8 grudnia 2012, godz. 23:59. Może ktoś wie z czego wynika tak mała frekwencja wśród robotów sumo?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.