Skocz do zawartości

Robotic Arena 2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Co do tego o czym pisał danioto, to myślę, że to był raczej skrót myślowy, wynikający z zastosowania takiej "sześciennej" foremki do mierzenia wymiarów robotów niż rzeczywisty zamysł i raczej twórca regulaminu nie będzie się wykłócał o dokładne rozumienie tego zapisu. 🙂

Co do frekwencji w sumo, to myślę że to od dawna zastanawiało wiele osób i dla mnie pozytywnym zaskoczeniem była 12-ka na ostatnich zawodach. 🙂 Znając kilku konstruktorów, mogę powiedzieć, że problemem jest czasem odległość do Wrocławia lub, że tak powiem, życie 🙂, ale jestem pewien, że frekwencja w sumo urośnie o kilkaset procent, zważywszy np. na brak zarejestrowanych robotów z pewnej znanej grupy stacjonującej w pewnym dużym mieście na "O" - myślę, że po prostu zapomnieli się zarejestrować lub po prostu przeczuwali (tak jak ja 🙂, że rejestracja będzie przedłużona. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A co jeśli nogi i fragment korpusu Black Irisa opowiedziały głowie jak fajnie chodziło się po Wrocławiu i głowa będzie teraz smutna? No a na co komu smutna głowa robota...

Szkoda, że nie udało się skończyć myszy. Gdybyś jednak miał okazję i chęć przyjechać - z robotem, czy bez, zapraszamy serdecznie 🙂

kiedy będzie dostępny harmonogram? na stronie jest napisane, że będzie kilka tygodni przed zawodami, a zostało już raczej kilka dni, a nie tygodni...

Niefortunny zapis, jeszcze sprzed wakacji... myślę, że harmonogram pojawi się jeszcze dzisiaj.

Link do komentarza
Share on other sites

UWAGA, UWAGA!

W imieniu organizatorów zawodów Robotic Arena 2012, chciałbym z przyjemnością poinformować, że przygotowaliśmy dla Was niespodziankę. Po wielu godzinach rozmów z zawodnikami, postanowiliśmy uruchomić nową kategorię, kategorię, która powinna zmienić bieg wydarzeń, sprowadzić rozgrywki Minisumo na zupełnie nowy tor, kategorię o jakże wymownej nazwie: Minisumo Enhanced.

W erze konstrukcji coraz szybszych, lepiej oczujnikowanych, które są w stanie przemierzyć długość dohyo w ułamku sekundy i "ogarnąć wzrokiem" całą jego przestrzeń, ring o średnicy 77cm dla dwóch robotów mierzących po 10cm staje się coraz mniejszy. W takich warunkach nie ma mowy o jakiejkolwiek bardziej zaawansowanej taktyce niż "znajdź i zabij". Nie ma czasu ani miejsca na przeprowadzanie odwrotów, uników, planowanie ataku.

Stąd zrodziła się idea rozgrywania walk minisumo na ringu sumo. Podczas tegorocznej edycji Robotic Arena rozstanie ona wprowadzona w życie. Czy się sprawdzi, czy nie? Zobaczymy. Na pewno będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nowych przemyśleń i spostrzeżeń, tak by za rok przyjechać dobrze przygotowanym.

By w niej wystartować wobec robota stawiane są dokładnie takie same wymagania jak w przypadku standardowej kategorii minisumo. To czy przygotujesz go programowo do nowych możliwości, jakie daje duży ring, czy nie, zależy wyłącznie od Ciebie. Wszystkie rozgrywki będą toczone w trakcie eliminacji w trybie pucharowym od 1/8 finałów. Co oczywiste, będzie mogo wystartować w nich jedynie 16 robotów. Jeśli chcesz sprawdzić, jak Twój robot spisze sięw nowych warunkach zarejestruj się! Rejestracja zostanie otworzona dziś (8.12) o godzinie 18 i potrwa 24h.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc, dopuszczalne jest zarejestrowanie tylko jednego robota na zawodnika.

Z wyrazami szacunku,
KNR KoNaR

Organizatorzy RA 2012.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.