Skocz do zawartości

Robotic Arena 2012


Treker

Pomocna odpowiedź

Ano denerwował, ale nie aż tak bardzo na serio 😉 Po prostu bałem się, że za n-tym poprawieniem ustawienia bramki w końcu się obrażą i przestaną całkiem działać (w finale dostałem prawie palpitacji serca 😃). Mam nadzieję, że nie odbierałeś tej złości na poważnie 🙂

Treker, następnym razem po prostu Cię zdyskwalifikuję i po sprawie 😋

Mam nadzieję, że pomimo przeróżnych usterek i niedociągnięć zawody się wam podobały, niestety nie zawsze i nie na wszystko mamy wpływ, a to co możemy poprawić - poprawimy.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do zawodów - mi się bardzo podobały, choć wad oczywiście troszkę było. Ale tu zadziałały raczej prawa Murphy'ego (nie mylić z tym Minisumo 🙂) niż wina organizatorów - mam do was ogromny podziw, bo pracy włożyliście ogrom, a niektórzy z was wyglądali jak cienie ze zmęczenia i osobiście przyznałbym order za wytrwałość dla ojebejbe i całej ekipy organizatorów. Zaangażowania Wam nie brakowało, nie zgadzam się z jakąkolwiek mocną krytyką - zresztą, krytyka to rzecz mocno subiektywna.

Finały. Jak zawsze - był show. Wobec całego rozmachu, trochę szkoda sytuacji z bramkami do LF - o ile do przyjęcia przez zawodników (wiadomo, zdarza sie) to gorzej dla postronnych ludzi, których to podirytowało. Na szczęście Sędzia Główny oraz świetna puenta jednego dziecka jak dla mnie uratowały sytuację. No i filmik z głosem Czubówny - kolejny pomysł, który gdzieś tam zrodził mi się w głowie, ale nie zrealizowałem - a wy pokazaliście że można, skubańcy. 😋

Gratuluje Jury poczucia humoru za specjalną nagrodę za "społeczne aspekty konstrukcji" dla jednego z robotów - kto widział robota, ten wie za co. 🙂

Patrząc na filmiki z Minisumo Enhanced - szczerze to się zastanawiam czy nie powinno się to stać teraz standardem dla MiniSumo, bo choć przy większości robotów nie widziałem dostosowania pod większy ring, to dłuższe walki czy wypychanie są IMO ciekawsze niż szybki strzał i koniec.

Cieszę się, że wprowadziliście moduły startowe - ktoś musiał to w końcu zrobić (a największe zawody w Polsce to dobre miejsce na takie innowacje). Osobiście mam nadzieję, że w przyszłym roku to będzie standard na polskich zawodach. I myślę, że część niedowiarków przekonała się że to dobry pomysł. 🙂

Po zawodach trochę poimprezowałem w zacnym gronie - było na bogatości (nie ma to jak Monte z Monte). 🙂 Dzięki!

Treker, nie tylko ty masz problem z moim nickiem. 🙂 Tym bardziej go lubię (choć jest idiotyczny - zgodnie z założeniami). 🙂

Co więcej mówić- do zobaczenia na kolejnych zawodach!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Treker, Old był na dole, naprzeciwko tego pierwszego stoiska, przy którym się spotkaliśmy (z telewizorem), nie pamiętam co to było dokładnie. Cuprum przecież tam praktycznie cały czas łaził 😋

Ode mnie też zawody na +, chociaż moduły startowe coś miały problem z moim robotem, chyba nie lubią jednak za bardzo 3v3. W przeddzień zawodów musiałem przelutować wszystkie elementy na nową płytkę, przez co zabrakło czasu na program, jak próbowałem coś półprzytomny sklecić na zawodach to za nic mi się nie udawało uruchomić czujników, okazało się, że nie ustawiłem portów do sterowania mosfetami jako wyjścia [*]. Trudno, trzeba się zrewanżować w Wałbrzychu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

OldSkull, powiedz gdzie się schowałeś ze swoim freestylem, bo go nie widziałem.

Freestyle, więc na dole. A miejsce miałem trudne do przeoczenia dla zawodników Sumo i MS - przy dużej przestrzeni koło wyjścia w kierunku D20 i koło choinki (naprzeciwko telewizora z zawieszonym z tyłu laptopem).

Link do komentarza
Share on other sites

Freestyle, więc na dole. A miejsce miałem trudne do przeoczenia dla zawodników Sumo i MS - przy dużej przestrzeni koło wyjścia w kierunku D20 i koło choinki (naprzeciwko telewizora z zawieszonym z tyłu laptopem).

To widocznie mnie jako zawodnika FTL to ominęło. Nadrobimy przy następnej okazji 😉

Do organizatorów, czy macie może z ciekawości zapisane czasy z finałów FTL?

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

moja krótka opinia na temat zawodów.

Zaznaczę, że były to moje pierwsze zawody robotów wiec nie mam porównania.

Co mi się podobało:

- fajny zespół, który organizował zawody, wszyscy byli bardzo pomocni

- atmosfera

- płynna rejestracja

- fajnie koszulki

- wykorzystanie modułów startowych

- duża i wygodna strefa serwisowa

Co można by poprawić:

- opóźnienia w starcie konkurencji

- bardzo luźnie w czasie podejście zawodników do rozgrywania walk, trzeba było długo czekać na przeciwników, szukać ich. Regulamin powinien to egzekwować

- dostęp postronnych osób do strefy serwisowej, gdybym był sam to bałbym się zostawiać rzeczy (lapek itd)

- system rozgłaszania informacji - wiem że się staraliście ale nie działało do końca najlepiej

Generalnie na plus, ale możecie parę rzeczy poprawić w przyszłym roku.

Pozdrawiam.

Maciek

Link do komentarza
Share on other sites

W imieniu całej ekipy organizującej zawody Robotic Arena 2012 chciałem podziękować za wszystkie pozytywne opinie, które do nas docierają. Jeszcze bardziej chciałbym podziękować za wszystkie głosy krytyczne, które znaczą dla nas bardzo dużo i na pewno weźmiemy je pod uwagę przy organizacji zawodów w przyszłym roku. Ciekawostka: przygotowania do RA2013 już ruszyły 🙂 Najważniejsze dla nas jest to, że już kolejny rok zwracacie uwagę na miłą atmosferę i widoczne zaangażowanie organizatorów w czasie imprezy. Całość przygotowań wymaga ogromnego wysiłku i pochłania kosmiczne ilości czasu. Nie chcę się jakoś tłumaczyć, czy szukać wymówek, ale większość z nas jest wtedy na 7mym semestrze studiów inżynierskich, część pracuje, część ma na głowie projekty, a doba jak miała tak ma 24h. Sami zresztą widzieliście jak wyglądaliśmy w dniu zawodów. Jest ciężko, ale widok tak ogromnej grupy robotów i konstruktorów w budynkach Politechniki, czy satysfakcja z tego, że jednak daliśmy radę kompensuje to w 100%. Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie Wy, zawodnicy. Dzięki tym, którzy byli. Dzięki tym, którzy dzielą się swoją opinią, zdjęciami, filmami w trakcie i po zawodach.

Przypominam o potwierdzeniach udziału w Zawodach, które zobowiązałem się wysłać listownie. Jeśli potrzebujecie takiego dokumentu, adres mailowy KoNaRu znacie 😉 Tym, którzy kontaktowali się z nami w tej sprawie postaram się wysłać przesyłki jutro. Kolejne chyba dopiero na początku stycznia, może jeszcze po świętach. W szczególności martwi mnie brak kontaktu od koleżanki, która po zawodach rozmawiała z nami w tej sprawie. Ciągle czekamy na maila 😉

Co do wyników z eliminacji, to myślę, że są one do znalezienia. Spróbuję się tym zająć w najbliższym czasie.

Tak w ogóle - nie widziałem komentarzy dotyczących statuetek, które były nagrodami w tym roku. Są aż tak niefajne, że z grzeczności nic nie piszecie?

Link do komentarza
Share on other sites

ojebejbe, podobny brak komentarzy o statuetkach był po Sumo Challenge, myślałem że świecidełka zrobią robotę, ale też było bez szaleństw. 🙂 Statuetki RA na pewno były oryginalne - to fajne, że każde zawody mają swój indywidualny charakter i jak rozmawiałem z ludźmi, to im się podobało. Ja tam myślę, że nikt nie pogardzi taką statuetką na swojej półce. I mi osobiście bardziej się podobają te niż statuetki z zeszłego roku, które choć ładne i schludne były takie... typowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz mogę napisać jeszcze jedną pozytywną uwagę. 🙂

Udało mi się zdobyć 3 miejsce w minisumo enhanced, ale nie mogłem czekać kilku godzin do zakończeniu finałów innych kategorii aby odebrać statuetkę. Dogadałem się z organizatorem, że zostanie ona przesłana pocztą, no i w końcu jest. Starannie zapakowana przyszła bez żadnych uszkodzeń i dobrze się prezentuję. Nalezą się wielkie podziękowania dla organizatorów za pracę przy zawodach i spełnianie takich zachcianek jak ta 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.