Skocz do zawartości

Turnigy Accucel-6 Balancer/Ładowarka


aixI

Pomocna odpowiedź

Witam zamierzam kupić ładowarke/balancer Turnigy Accucel-6 i aku. Turnigy li-pol 7,4V 1000mAh 20C, niestety nie ma ona zasilacza wewnętrznego i trzeba zasilać ją z zewnętrznego i tu moje pytanie. Mam na zbyciu zasilacz 12V 100mA i nie wiem, czy będzie dobry do zasilania tej ładowarki. Jeżeli mój zasilacz będzie zły to mogę kupić taki zasilacz o ile będzie pasował do ładowarki.

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=142

Ładowarka:

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=106

Akumulator:

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=1004

Link do komentarza
Share on other sites

100mA to moim zdaniem stanowczo za mało . Ale kupować tego zasilacz też się nie opłaca . Ja na twoim miejscu rozejrzał bym się za starym zasilaczem komputerowym AT/ATX na wolumenie można takie kupić za 10zł 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Czytałem na temat zasilaczy komputerowych AT/ATX, że można sobie przerobić na 3,3V ; 5V ;12V ;]

na wolumenie lookne.

A czy dałoby rade przerobić mój zasilacz na jakieś 4/5A??

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A czy dałoby rade przerobić mój zasilacz na jakieś 4/5A??

Chodzi ci o ten 12V/100mA ? Jaja sobie robisz ... To tak jakby próbować przerobić malucha na ferrari 😅

Link do komentarza
Share on other sites

A czy dałoby rade przerobić mój zasilacz na jakieś 4/5A??

Nie, ale możesz sobie kupić mały zasilacz za niewielkie pieniądze, przykładowo taki:

http://botland.com.pl/zasilacze/669-zasilacz-impulsowy-12v-38a-dc-55-21.html

Albo poszukać w innych sklepach czegoś mocniejszego.

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi ci o ten 12V/100mA ? Jaja sobie robisz ... To tak jakby próbować przerobić malucha na ferrari

Hehe 😃

Widziałem kiedyś tą ładowarkę w wersji z wbudowanym zasilaczem.

Ja niestety nie ;/

Kurde to nie wiem co zrobić ;/ Może kupić inną ładowarkę, która ma wbudowany zasilacz??

Mam zasilacz ATX 400W Modecom Feel ale jak na razie "pracuje czasem" jak włączam PC'ta 😃

EDIT: może jakiś zasilacz od kompa będą mieli na giełdzie?

Treker dzięki za radę

Link do komentarza
Share on other sites

Ja kupiłem dokładnie ten: Nowy Zasilacz do Toshiba 15V 6A 6.3x3.0mm 90W // stanko91. Zmieniłem tylko wtyczkę, bo oryginalna miała za dużą średnicę.

Specjalnie szukałem napięcia powyżej 12V, bo mając AccuCell6 wcześniej zasilałem ją z akumulatora 12V podczepionego do UPSa (wpiąłem się równolegle). Mimo tego napięcie potrafiło spaść czasem do ok. 11,5V co powodowało przerwanie ładowania przez AccuCell z informacją o zbyt małym napięciu zasilania. Po co sobie psuć nerwów, skoro AccuCell obsługuje napięcie zasilania do 17V? Teraz nawet jak mi spadnie o 2V to dalej będzie elegancko ładować.

Szukałem też dużego prądu maksymalnego. Celowałem w okolice 6..8A. Dzięki temu można korzystać z możliwości szybszego ładowania akumulatorów, które przyjmują większy prąd ładowania niż 1C.

Co ciekawe, gdy ładowałem 4Ah 5C i ustawiłem 6A, to AccuCell podał max ok. 4.8A więc albo sam sobie coś zmierzył albo zasilacz nie daje pełnych 6A. Tak czy siak, na domowe potrzeby efekt zadowalający, a ładowarka jest przenośna (w przeciwieństwie do używania zasilaczy ATX).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.