Skocz do zawartości

[line follower] Snab


Pomocna odpowiedź

Zdecydowałem się na to co zaproponował Bobby i udało mi się upchnąć moduł z mostkiem takie rozwiązanie pozwoli na szybką wymianą w razie awarii. Zrobiłem to niestety kosztem miernika baterii ale myślę że zastosuje po prostu coś Takiego

mam jeszcze pytanko jak ustawić parametry DRC aby sprawdził on płytkę zgodnie z wymogami santlandu ? Na razie ustawiłem tylko odległości między ścieżkami,przelotkami itp na 10mil i minimalną szerokość ścieżek też na 10 mil ale może trzeba sprawdzić coś jeszcze ? I dodatkowo pytanie trzeba powiększać otwory do metalizacji ? No i ogólnie co myślicie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

1. Miernik aku to w zasadzie 2 rezystory podłączone do pina analogowego procesora. Gdzie mostek przeszkadza w umieszczeniu tego?

2. Pięknie rozlana masa... ale czy ona się gdzieś ze sobą łączy? Wrzuć tak z 25 przelotek rozsypanych po płytce na warstwie masy, żeby masa naprawdę była połączona.

3. Kwarc możesz przybliżyć do procesora

4. Kondensatory 100nF maksymalnie blisko procesora (i zawsze one bliżej niż 10uF, bo czy tak zanim ten 10uF zareaguje to już będzie za późno, więc jemu 1mm ścieżki różnicy dużej nie zrobi)

5. Jeden mostek na dwa silniki? Jak to są HP to marny jego żywot.

Co do Satlandu to 10milsów na wszystko działa bez problemu (chociaż staram się mieć 15milsów od przelotek). Otwory rzeczywiście pomniejsza, ale nie powiem dokładnie o ile. Moje wchodzą czasem trochę na wcisk.

Link do komentarza
Share on other sites

1. no wiem ale nie mam wolnego ADC...

2. Ale masa jest tylko z jednej storny na drugiej jest VCC

3. Tak też zrobiłem

4. Trochę przybliżyłem ale bardziej nie bardzo się da ...

5. No nie wiem najwyżej dam bezpieczniki polimerowe 1A. Bo w sumie tylko przy zatrzymanym wale te silniczki mogą uszkodzić mostek ?

Dodałem też efekt podświetlenia :

No nie wiem to chyba tyle a jeszcze pytanko jak mocujecie turbinę ona jest po prostu wklejona ? I

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pytanie tylko co to takiego ? I skąd to wziąść ...
Może korale? Ewentualnie można by samemu wytoczyć...

Nie pamiętam czy pisałem, ale w Tsubame mam rzeczywiście szklane, albo jakieś ceramiczne korale z allegro. Specjalnie szukałem takich 8mm.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra skończyłem płytki dałem jednak diody 3mm jakoś nie chce mi się kombinować.

W każdym razie wygenerowałem pliki Gerber ale wyszło mi ich 15 na stronie satlandu wspomina się o 8 😕

To są gerbery tylko płyty głównej jeszcze zrobie płytki z czujnikami.

No i teraz rozumiem że mam te pliki im wysłać tak ? Nie wiem trzeba pisać jakiś komentarz ? A jeszcze jedno rozumiem że otwór na turbine frezowany... ma być na warstwie Milling ?

dorzucam jeszcze ostateczną wersje płytki...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.