Skocz do zawartości

[line follower] Snab


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Uuuuu doszły płytki 🙂

No zobaczyć to na żywo to co innego niż na ekranie monitora oczywiście muszę się zganić bo płytka czujników jest o 50% za wielka 😋 No ale nic kiedyś zrobi się wersje 2.0 🙂 Niestety z braku funduszy budowa będzie się wleeeeekła no ale nic damy radę tymczsem kilka pytań jak widzieliście wyprowadziłem sobie złącze z I2C oraz z UART chciałbym sobie zbudować panel kontrolny wiecie taki z wyświetlaczem i wichajstrami do zmiany ustawień PWM, PID i debugowania i takich tam różnyh który z tych interfejsów będzie lepszy ? Ma to się komunikować z ATmegą 8 albo czymś takim wydaje mi się że na krótki dystans lepszy będzie Twi ale z drugiej strony UART ma nie ma chyba problemów z synchronizacją ale nie wiem co polecicie ?

PS

Ta turbina jest naprawdę taka mała 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

1. Uart jest łatwiejszy do opanowania (ale potrzebujesz koniecznie kwarc) i dodatkowo z pomocą ft232rl czy dowolnego kabla serial->USB możesz podłączyć płytkę do robota.

2. Płytka fatalna - opisy nachodzą na siebie (mała czytelność) i na pady (wtedy źle się lutuje)

3. Jak nie zależy Tobie na wyglądzie itd. to przy "jednej' sztuce możesz sobie podarować opisy - szkoda przepłacać a do tego jak nachodzą na pady to tylko utrudniają, a nie ułatwiają...

Link do komentarza
Share on other sites

2. Płytka fatalna - opisy nachodzą na siebie (mała czytelność) i na pady (wtedy źle się lutuje)

Nie pomyślałem o tym ale szkoda że nikt nie zwrócił uwagi wcześniej no nic mam nadzieje że jakoś będzie 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Hej polutowałem już część płytki jeszcze tylko jedna przesyłka z botlandu i robot mam nadzieje zacznie jezdzić 😉 Ale mam problem zamontowałem kwarc 16mhz i teraz mam gorącą prośbę czy ktoś mógły by mi pomóc przedstawić konfiguracje fuse-bitów ? Normalnie bym o to nie prosił ale boje się że coś źle ustawie a sami rozumiecie że wylutowanie TQFP to raczej będzie ciężka sprawa 😕

Link do komentarza
Share on other sites

Kurza twarz użyłem kalkutora który jest Extreme avr burner i zaprogramowałem to następująco

CKSL0 = 0

CKSL1 = 1

CKSL2 = 1

CKSL3 = 1

Sut0 = 1

Sut1 = 0

Ckopt = 0

I dupa straciłem kontakt z uC co robić 😥 Czy to wogóle jest dobrze ustawione może kwarc mi nie zwiera (mam nadzieje)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.