Skocz do zawartości

[worklog] Delta 1


Andy

Pomocna odpowiedź

Intel Core i3-4330, 2 rdzenie po 3,5GHz, 4 wątki, 4 MB L3, architektura Haswell (22nm)

Płyta Asus H81-PLUS, DDR3-1600, SATA3, USB3, port LPT (na wszelki wypadek)

RAM Elixir 4GB, DDR3 1600 MHz

Dysk SSD Kingston V300, 60GB, SATA3

Zasilacz modularny Corsair 430 W

Karta PCI - kontroler firewire (do kamery)

Bez grafiki (zintegrowana w procesorze HD 4600)

Do komputera będzie podłączony panel dotykowy typu open-frame (do zabudowy) 17" iiyama Prolite TF1732MC

[ Dodano: 27-02-2014, 16:28 ]

Niestety nie było niebieskich przycisków, dotrą wkrótce. Otwory pod przyciski robione praską hydrauliczną, otwór pod panel - szlifierką kątową. Przyciski będą miały etykiety, a między przyciskami będzie jeszcze wyświetlacz VFD. Wszystkie przyciski są przeźroczyste i będą podświetlane diodami LED w analogicznym kolorze.

Link do komentarza
Share on other sites

Robi wrażenie, już nie mogę się doczekać, aż pojawią się pierwsze filmiki, gdy całość zacznie się poruszać 😉

Docelowo postanie więcej takich konstrukcji?

Link do komentarza
Share on other sites

Być może, wszystko zależy od powodzenia tej konstrukcji. Chciałbym również stworzyć szybki manipulator równoległy 2-DOF. Czas pokaże 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Win XP... jestem zmuszony bibliotekami, powłoka systemu będzie jednak niewidoczna dla operatora. Komputer posłuży do obliczeń ruchu robota oraz przetwarzania obrazu z kamery.

Link do komentarza
Share on other sites

Pulpit skończony. Obok wyłącznika głównego znajdują się 3 volto/amperomierze dla każdej z osi głównych - dla łatwiejszej diagnostyki.

IMG_53173fee042645763.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Hej,

mam swoje własne spostrzeżenia. Nie obawiasz się, że nie będzie to wszystko działać jak zamierzasz? Jednak firmy, które produkują roboty przemysłowe zajmują się tym od parunastu/dziesięciu lat. A z doświadczenia wiem, że im też bugi się dalej zdarzają. Rozwiązania do przemysłu mają to do siebie, że jeden, drugi, trzeci przestój i integrator może odpowiadać finansowo za straty firmy. Robienie wszystkiego od zera, łącznie z systemem wizyjnym(które zresztą także rozwijane przez firmy zew. np. Cognex lub SensoPart) może się okazać na tyle złożonym zagadnieniem, że nie będzie to chciało za bardzo działać z takimi założeniami jakie sobie przyjąłeś. Pracuję w firmie integratorskiej i trochę mnie to dziwi, że jakiś zakład zlecił zrobienie od zera stanowiska, stawiając na niesprawdzone rozwiązanie. Jak będzie to działać to gratuluję, kawał solidnej roboty, ale praca nauczyła mnie, że nie zawsze wszystko działa tak jak chcemy. Powodzenia 🙂 Tak czy siak, bardzo ciekawy i trudny projekt.]

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiscie, że mam obawy. Robot będzie pracował, pytanie tylko z jaką prędkością. Na komponentach nie oszczędzałem i sprzętu jestem w miarę pewny więc wszystko będzie zależało od orogramowania. Robot będzie pracował w mojej firmie i mam naprawdę dużą swobodę w pracy nad nim. Jak okaże się za wolny to dostanie zadanie na miarę jego możliwości... coś się znajdzie 🙂 dołożę jednak wszelkich starań żeby okazał się sukcesem. Plułbym sobie w brodę jakbym nie spróbował, jak będzie fiasko to przynajmniej będę wiedział dlaczego i że chociaż próbowałem 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

I to jest godne pochwały.

Człowiek, który ryzykuje kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy złotych z własnych pieniędzy (a nie z jakichś dotacji) żeby sprawdzić czy uda mu się coś zrobić. Tacy ludzie tworzą wielkie rzeczy.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie przesadzaj, firmy czasem tworzą maszyny na własny użytek, no i projekt finansowany nie jest z moich prywatnych pieniędzy, inaczej pewnie skala byłaby mniejsza. Mam natomiast znajomego który w piwnicy buduje średnioformatową frezarkę cnc, wprawdzie to nie temat na to forum i nie ta skala trudności ale buduje ją z własnych pieniędzy co jest oczywiście godne podziwu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.