Skocz do zawartości

Pierwsza drukarka własnej konstrukcji


skmskm

Pomocna odpowiedź

skmskm, też mi się tak wydawało kiedyś. Jednak regulacja an 4 śrubach wcale nie daje gwarancji, że wszystko będzie równo. Zdecydowanie więcej zależy chyba od precyzji wykonania całej ramy.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam nadzieje że wystarczą te śruby.

Postępy, głowica założona, drukarka mechanicznie gotowa, teraz elektronika...:

[ Dodano: 01-05-2015, 15:31 ]

Zrobiłem próbę grzewczą(100C):

Link do komentarza
Share on other sites

Pomysł fajny jednak nie wróżę mu długiej pracy. Ja kiedyś zrobiłem w oparciu o prowadnice frezarkę CNC, niestety pracowała jakieś 3 tygodnie. Prowadnice padły, kulki z niej wypadły ale już po kilkunastu wyciętych elementach traciły dokładność. Co prawda warunki pracy podczas frezowania są trudniejsze bo występują obciążenia boczne, ale prowadnica pracując w szufladzie też jest obciążana bocznie.

Być może trafiłem na jakieś felerne ale przy obecnych cenach markowych prowadnic do szuflad - lepiej użyć wałka i łożysk liniowych.

Wałki na prowadnice liniowe można kupić za grosze jako wały napędowe do podkaszarek, mają utwardzony wałek o średnicy 8 mm i długości do 1,4 m, który jest sprzedawany jako część zamienna w sklepach ze sprzętem ogrodniczym.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Połączyłem wszystkie kable i uruchomiłem silniki(ustawiłem prąd na 1A, mogę max 1.5A).

Testowałem głowice, nagrzałem dla testu do 190 stopni.

Dodałem wentylator na głowice, radiatory na scalaki, wentylator dla elektroniki.

Wzmocniłem konstrukcje kątownikami i przekosami...

Teraz planuje dać pomiędzy PCB grzewcze a blachę izolator silikonowy i czujnik PT100(płaski).

Potem pozostanie mi wykonać mocowanie na rolkę.

Link do komentarza
Share on other sites

Pierwszy filmik z działania:

[ Dodano: 10-05-2015, 14:31 ]

Filmik z dźwiękiem:

Konstrukcja jest bardzo kiepska, musze pomyśleć o przebudowie, jej cena niebyła duża wiec to mnie nie martwi(ok. 100zł).

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie, że udało Ci się ją uruchomić. Konstrukcja jest kiepska ze względu na jej sztywność czy inny parametr?

Nie ze względu sztywności tylko prędkości 5mm/s to nie jest szał 😋 .

Powiększyłem dysze do 1mm, będzie nadrabiać wielkością dyszy.

Link do komentarza
Share on other sites

Może i dziwnie pyka, ale działa. Gratulacje 🙂

Dzięki.

Poczytałem musze poluzować śruby na extruderze i powinno przestać pykać/przerywać(jutro przetestuje).

Link do komentarza
Share on other sites

Ja miałem podobne pykanie i chodzi wlaśnie o docisk do śruby, ale także o temperaturę głowicy. Gdy jest ona za niska nie nadąża topić filamentu, a że silnik wpycha go na siłę śruba zaczyna spiłowywyać go w jednym miejscu i powoduje pykanie. Jak robiłeś sam śrubę do ekstrudera to on także może być problemem. Dopóki nie kupiłem twardszej śruby i nie przejechałem jej gwintownikiem wszystkie poprzednie (bardziej miękkie) wersje wlaśnie "pykały", gdyż ząbki się wyrabiały i nie wgryzały się odpowiednio mocno w filament.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.