Skocz do zawartości

Który "komputer pokładowy" lepszy?


ThePiotrek

Pomocna odpowiedź

Liznąłem C++, w Lua idzie mi świetnie, w PHP również. Robot będzie pół-robotem ponieważ będzie głównie sterowany zdalnie, to ma być po prostu taka moja pierwsza konstrukcja. Co będzie robił? Hmm.. Będzie platformą do różnych testów, rozpoczęcia swojej przygody z robotyką.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zapomniej o portowaniu kodu. Nie wiem co i jak chcesz napisać, ale przenoszenie kodu między PHP, a Arduino to raczej drobne nieporozumienie.

Kod wysokopoziomowy (Lua, PHP, C++) jak najbardziej można przenosić. Chociaż to raczej na poziomie "koncepcji" niż samego kodu. Natomiast jeśli chcesz zacząć bawić się w robotykę, najpierw musisz trochę ubrudzić się kodem niskopoziomowym. Oczywiście można pisać sterowanie silników w Javascripcie, ale to chyba nie najlepszy wzorzec na początek.

Najlepiej poczytaj trochę o Arduino, zobacz jak to działa, poznaj programowanie mikrokontrolerów. Sam się przekonasz, że np. PC to coś zupełnie innego niż mały AVR.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zapomniej o portowaniu kodu. Nie wiem co i jak chcesz napisać, ale przenoszenie kodu między PHP, a Arduino to raczej drobne nieporozumienie.

Kod wysokopoziomowy (Lua, PHP, C++) jak najbardziej można przenosić. Chociaż to raczej na poziomie "koncepcji" niż samego kodu. Natomiast jeśli chcesz zacząć bawić się w robotykę, najpierw musisz trochę ubrudzić się kodem niskopoziomowym. Oczywiście można pisać sterowanie silników w Javascripcie, ale to chyba nie najlepszy wzorzec na początek.

Najlepiej poczytaj trochę o Arduino, zobacz jak to działa, poznaj programowanie mikrokontrolerów. Sam się przekonasz, że np. PC to coś zupełnie innego niż mały AVR.

Ogólnie masz oczywiście rację, ale zdażają się wyjątki. Cały kod do moich kroczących robotów na przykład początkowo napisałem w Pythonie, bo tak było szybciej i łatwiej debugować, a dopiero potem przepisałem to do Arduino. Fakt, że ten kod w C naadal wygląda trochę "pythonowo", ale dla mnie to akurat zaleta. Generalnie jestem dużym fanem podejścia "niech najpierw zadziała".

Link do komentarza
Share on other sites

Nie chciałem rozpętywać kolejnej świętej wojny o wyższość jednego języka nad innym. Chodziło mi tylko o to, że niezależnie od wykorzystywanego rozwiązania trzeba rozumieć jak działa sprzęt, a wcześniej czy później pojawi się konieczność napisania niskopoziomowego sterownika. Języki skryptowe są bardzo ciekawe, sam ostatnio przekonałem się do javascriptu - o dziwo działa dużo szybciej niż PHP. W każdym razie na początek radziłbym Arduino, na nim mamy C++, więc i tak wysoki poziom abstrakcji.

Link do komentarza
Share on other sites

ThePiotrek, oryginalne to ono na pewno nie jest, skoro masz jak byk napisane Compatible. Po drugie na jednym ze zdjęć widać, że logo producenta na atmedze jest dziwnie z boku. To chyba tyle jeśli chodzi o nieoryginalność samej atmegi. Do tego masz wysyłkę prosto z Chin. Ja za 6$ kupowałem odpowiednik razem z wyświetlaczem.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.