Skocz do zawartości

Jak właściwie pokierować swoją nauką na AiR?


bartek1333

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Naszły mnie trochę chwile zwątpienia.

Zacząłem od dzisiaj 2 rok na politechnice na kierunku AiR. Przedmiotów jest kilka:

- modele układów dynamicznych

- mechanika analityczna

- podstawy elektrotechniki i elektroniki

- podstawy przetwarzania sygnałów

- podstawy telekomunikacji (sam wykład)

Jak patrzyłem na strony wykładowców przedmioty wydają się być ciekawe, jednak na czym się konkretnie skupić? Mam świadomość że studia to tylko wskazanie drogi, ale z drugiej strony uczyć się po łepkach, byle zaliczyć i przejść dalej jest bez sensu, bo jednak teoria też się przydaje.

W przyszłości chciałbym pracować przy projektowaniu robotów, automatów etc. mało interesuje mnie obsługa na lince produkcyjnej. Wiem że wymagania może wysoko postawione, ale raz się żyje 🙂

I teraz mam pytanie. Do czego szczególnie się przyłożyć na studiach (teraz konkretnie ten semestr), a które pobieżnie przejść?

Czy zrobić tak, żeby wziąć książkę do Inventora, Matlaba i się zacząć uczyć, robić zadania z tych układów dynamicznych (to wydaje się szczególnie ciekawe), mechaniki, zważywszy na chęć projektowania?

Oczywiście podstawa to jakieś koło naukowe, już mam 2 na oku, zobaczę jeszcze do którego wstąpię🙂

Konstrukcje sam też się staram robić, ale do tego też jakaś teoria musi być.

Jak pokierować swoją "działalnością naukową" na studiach, żeby potem móc pracować w różnych projektach? Jak się wybić?

Pozdrawiam i dzięki za przeczytanie moich żalów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko zależy również od sposobu realizacji przedmiotów i tego, co będzie dalej. Przykładowo po AiR, które ja skończyłem ciężko mi wyobrazić sobie pracę na przy liniach produkcyjnych lub projektowaniu robotów przemysłowych, bo na studiach o tym nie miałem prawie nic. Głównie automatyka budynkowa itd.

Teraz jestem na mgr na elektronice i przynajmniej mogę się zająć STM'ami i Arduino na studiach 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej poszukać sobie pracy związanej z tym co chcesz robić. Najlepiej jakaś firma zajmująca się budowaniem maszyn. Mogą to być nawet maszyny do pakowania, sortowania itp. Tam przynajmniej od strony praktycznej zdobędziesz jakieś doświadczenie. Studia to tak naprawdę 50% sukcesu, praktyka zawodowa to reszta.

Wież mi że ja mając tylko wykształcenie średnie, i to nawet nie kierunkowe (ale kończyłem specyficzne szkoły), w pracy zaginałem studentów, czy robiłem zadania, bo ich np. logika od wrócona przerastała.

No ale ja sie uczyłem bardziej praktycznie.

Link do komentarza
Share on other sites

Sądząc po nazwach kursów to PWR 🙂 Skup się na mechanice analitycznej, to jest kosa i jednocześnie wstęp do robotyki, która będzie na późniejszych latach. Co do PT - uważaj na nieobecności, bo w trakcie zeszłego semestru prowadzący zmniejszył ilość dopuszczalnych, poza tym strasznie lubi uwalać ludzi, generalnie z tego kursu niewiele wyciągniesz wydaje mi się.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wszystko zależy również od sposobu realizacji przedmiotów i tego, co będzie dalej

No właśnie, stąd mój problem na czym się skupić najwięcej, żeby móc pracować jak wyżej napisałem.

Najlepiej poszukać sobie pracy związanej z tym co chcesz robić

Na następnych wakacjach chcę już poszukać czegoś takiego. Niby praktyki obowiązkowe są po 3 roku, ale kto zabroni zrobić dwie?🙂

Sądząc po nazwach kursów to PWR

Tak jest! 🙂

Tak właśnie myślałem że mechanika może być ważnym przedmiotem. Zatem przyłożyć więcej się warto. Co do PT to po próbnych pytaniach jakie nam pokazał na slajdach, to można wysnuć wrażenie że trzeba się trochę pouczyć. Może za wiele nie wyniosę, ale coś o różnorakich transmisjach warto wiedzieć 🙂.

Bobby, a jak jest z przedmiotem takim jak modele układów dynamicznych albo podstawy przetwarzania sygnałów ? Warto samemu więcej posiedzieć na tym niż tylko żeby zaliczyć?

O PEiE nie piszę, bo tak czy inaczej tego sam się uczę.

Dzięki za odpowiedzi 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

bartek1333, MUDy jak dla mnie całkiem ciekawe - zresztą potem też będą przydatne. Dużo matlaba. Na PPSach też króluje matlab i dziwne wzorki 😉 Na drutach z kolei (PEiE) bedziesz robił za SPICE'a na kartce 😃

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.