KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #27

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #27

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście wszystkie najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów robotyki, czujników, gier oraz oryginalnych zegarów.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY!

Kompaktowy wyświetlacz FPS

Kompaktowy wyświetlacz FPS

Głównym założeniem tego projektu było stworzenie urządzenia wyświetlającego liczbę klatek na sekundę w grach komputerowych, jak i również innych informacji o obciążeniu komputera. Zdaje sobie sprawę, że projekty podobnego to tego pojawiały się już nie raz w sieci pod różnymi... Czytaj dalej »


RoSOZaPoLas - robot nanosumo

RoSOZaPoLas - robot nanosumo

RoSOZaPoLas to drugi robot nanosumo, którego zrobiliśmy razem z Pojemnikiem. Aktualnie jest na przymusowej emeryturze ze względu na stan techniczny, ale miewał swoje wielkie chwile zawodach. Jak każda nasza konstrukcja i ta ma bardzo kreatywną nazwę. Tym razem jest to... Czytaj dalej »


Mała lampka diodowa RGB

Mała lampka diodowa RGB

Lampka posiada pięć diod WS2811, pokrętło z przyciskiem i jeszcze jeden przycisk, wszystko polutowane na płytce uniwersalnej. Procesorem jest Seeeduino Xiao (czyli najtańsze co znalazłem niewymagające budowania programatora i innych takich rzeczy których nie mam ochoty robić), przyklejone do płytki taśmą dwustronną... Czytaj dalej »


Touchpad z odzysku

Touchpad z odzysku

Przyszedł czas, w którym stary notebook żony odszedł wreszcie na emeryturę. Leciwy Asus pod koniec swojego życia mocno już niedomagał - padła najprawdopodobniej karta graficzna na płycie głównej, co owocowało pionowymi zniekształceniami obrazu w trybie graficznym. Udało mi się jeszcze... Czytaj dalej »


Przeróbka robota z kursu budowy robotów

Przeróbka robota z kursu budowy robotów

Komentarz dla czepialskich: tak, mogę tego robota nazwać robotem ponieważ jest wyposażony w akcelerometr który jest pewnego rodzaju czujnikiem. Wykorzystałem tą konstrukcję, ponieważ chciałem zrobić coś małego co będzie mogło jeździć po całym domu z kamerką... Czytaj dalej »


Jawajka na cztery ręce

Jawajka na cztery ręce

Ech, miało być dużo wcześniej... Niestety okazało się, że co prawda pandemia zmusiła mnie (a właściwie nas, bo moją kochaną też) do siedzenia w domu, ale dodała mi (nam) tyle roboty, że nie bardzo miałem czas na ukończenie projektu. W każdym razie mam zaszczyt wreszcie przedstawić dyplomowaną wiedźmę, pannę (z gatunku tych starszych)... Czytaj dalej »


Mikrofon Paraboliczny z wykorzystaniem LM386

Mikrofon Paraboliczny z wykorzystaniem LM386

Chciałbym przedstawić wam projekt, który nosi nazwę mikrofon paraboliczny. Każdy z nas poza domem słyszał hałasy, śpiewające ptaki itd, albo miałeś ochotę podsłuchać kogoś z dalszej odległości. Występują dźwięki, których ich słyszalność już nie jest, aż taka wyraźna. Dlatego za pomocą... Czytaj dalej »


Gadający zegar w stylu retro

Gadający zegar w stylu retro

Ponad rok temu opisywałem na forum moje eksperymenty ze starymi mikroprocesorami oraz innymi elementami elektronicznymi retro. Jednym z efektów tych zabaw było powstanie płytki podobnej do współczesnego Arduino, jednak opartej na antycznym procesorze 6502. W jakiś czas później w oparciu o tę platformę stworzyłem... Czytaj dalej »


Sterownik ledów 12V i nie tylko

Sterownik ledów 12V i nie tylko

Ten projekt powstał już jakiś czas temu, gdzieś w połowie marca . Jednak ostatnio go nieco ulepszyłem i poprawiłem. Dlatego przyszedłem się pochwalić. Pierwsza wersja była zrobiona na Arduino Nano i mogłem sterować jednym paskiem led 12V za pomocą pilota na podczerwień... Czytaj dalej »


Czujnik natężenia gazów na bazie czujnika MQ-2

Czujnik natężenia gazów na bazie czujnika MQ-2

Słowem wstępu, projekt ten został wykonany w czasie pandemicznego wymogu pozostania w domu, kiedy to zbliżał się koniec semestru na mojej uczelni. Był to mój projekt zaliczeniowy z przedmiotu o wdzięcznej nazwie: Układy mikroprocesorowe. Prowadzący udostępnił listę urządzeń... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

forbot, forbotdiy, inspiracja, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...