KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 11 projektów naszych czytelników #17

Co ciekawego w DIY? 11 projektów naszych czytelników #17

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu wyjątkowo dużo ciekawostek dla fanów robotyki. Oprócz tego ankieta, dzięki której wybierzemy najlepsze DIY.

Poniższa lista zawiera 11 nowych projektów, które zostały ostatnio opisane na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Autorzy tych DIY otrzymali rabaty do Botlandu, a oprócz tego, dzięki ankiecie wybierzemy wspólnie najlepsze DIY, którego autor otrzyma upominek w postaci gadżetów Forbota.

Jawajka na sterydach

Jawajka na sterydach

Dawno, dawno temu, kiedy Internet jeszcze raczkował... Miałem niesamowite szczęście — zostaliśmy zaproszeni do zwiedzenia Studia Hensona. My, to znaczy cały zespół pewnego teatru. Łaziliśmy po tym studio, nasi artyści rozmawiali z ichniejszymi artystami... a ja się nudziłem jak mops... Czytaj dalej »


Trenażer toru wizyjnego laparoskopu

Trenażer toru wizyjnego laparoskopu

Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam mój projekt wykonany w celu obrony inżynierskiej. Pomysł na niego zrodził się na 3 roku studiów na kierunku Inżynierii Biomedycznej za sprawą mojego promotora dr inż. Jarosława Zubrzyckiego, któremu chciałbym bardzo serdecznie podziękować za... Czytaj dalej »


Proto - szybki robot freestyle

Proto - szybki robot freestyle

Dzisiaj przedstawię mój kolejny projekt robota z recyklingu, ponieważ znalazłem spisany na straty, kompletnie zniszczony samochód RC w skali 1:16. Z tej zabawki udało mi się odzyskać przedni, tylny układ napędowy i kilka mniejszych części mechanicznych. Proto ma napęd 4x4... Czytaj dalej »


Robot dwunożny Soto

Robot dwunożny Soto

Pomysł budowy prostego robota dwunożnego wzorowanego na znanym i lubianym przez użytkowników Thingiverse projekcie Bob/Otto zrodził się kilka lat temu, również za sprawą projektu uBob Kolegi deshipu, widzę też, że kilka dni temu swojego robota tego typu... Czytaj dalej »


Camera Slider STEP

Camera Slider STEP

Szyna video, inaczej camera slider to projekt, który wykonałem jakieś 3 lata temu, w II klasie gimnazjum, a akcja rabatowa zainspirowała mnie do jej opisania. Projekt zwięźle był opisywany w formie workloga, ale przechodząc do konkretów - na początek porcja zdjęć... Czytaj dalej »


Ładowarka LiPol DIY ATmega32

Ładowarka LiPol DIY ATmega32

Szanowni czytelnicy forum   w tym krótkim artykule przedstawię Wam projekt ładowarki do akumulatorów litowo-polimerowych 2 celowych (7,4V). Dużą rolę w trakcie projektowania samego układu odegrał kolega marek1707. Tak naprawdę ostateczna forma pierwszej wersji... Czytaj dalej »


Czworonóg Salut

Czworonóg Salut

Po zbudowaniu robota czworonożnego w układzie ssaka (robot Garfield) chciałem spróbować zbudować coś w układzie gada. Zdecydowałem wykorzystać jako bazę wyjściową robota MiniKame, którego pliki STL i instrukcja złożenia dostępne są na Thingiverse. Jak łatwo zauważyć... Czytaj dalej »


Ramię robota Copernicus

Ramię robota Copernicus

Manipulator Copernicus to mój najnowszy projekt, model 4-osiowego robota przemysłowego z ssawką podciśnieniową jako efektorem. Bezpośrednim przyczyną rozpoczęcia budowy był zachwyt nad tego typu profesjonalnymi konstrukcjami, typu Kuka, ABB, Fanuc itd., a które można... Czytaj dalej »


Gacek - Miara ultradźwiękowa

Gacek - Miara ultradźwiękowa

Po uruchomieniu urządzenia wyświetla się menu wyboru trybu, którym steruje się przyciskami A oraz B, natomiast guzik C zatwierdza wybór. Pierwszy z nich to mierzenie ciągłe z dodatkową opcją przeskalowania jednostki na metry oraz cale (w planie miałem także... Czytaj dalej »


Licznik do gier racingowych

Licznik do gier racingowych

W tym projekcie chciałbym opisać krok po kroku proces podłączenia licznika samochodowego od Forda Galaxy do naszego Arduino. Zestaw wskaźników od Forda Galaxy posiada 2 wtyczki - czerwoną oraz czarną. Nas w tym projekcie interesuje tylko czerwona wtyczka gdyż znajdują się... Czytaj dalej »


Quadropod Garfield

Quadropod Garfield

Do budowy (już z kilka ładnych lat temu) czworonożnego robota w układzie ssaka zainspirowały mnie projekty Kolegi deshipu, któremu w tym miejscu chciałbym podziękować za pomoc między innymi przy opracowaniu ramki chodu. Robot nazywa się Garfield, powstał przy okazji... Czytaj dalej »


Które projekty są według Ciebie najciekawsze? Wybierz maksymalnie 3.

 • Licznik do gier racingowych 23%, 32 głosów
  32 głosów 23%
  32 głosów - 23%
 • Ładowarka LiPol DIY ATmega32 17%, 23 głosów
  23 głosów 17%
  23 głosów - 17%
 • Ramię robota Copernicus 11%, 15 głosów
  15 głosów 11%
  15 głosów - 11%
 • Proto - szybki robot freestyle 9%, 12 głosów
  12 głosów 9%
  12 głosów - 9%
 • Czworonóg Salut 8%, 11 głosów
  11 głosów 8%
  11 głosów - 8%
 • Trenażer toru wizyjnego laparoskopu 6%, 9 głosów
  9 głosów 6%
  9 głosów - 6%
 • Camera Slider STEP 6%, 9 głosów
  9 głosów 6%
  9 głosów - 6%
 • Jawajka na sterydach 6%, 8 głosów
  8 głosów 6%
  8 głosów - 6%
 • Quadropod Garfield 6%, 8 głosów
  8 głosów 6%
  8 głosów - 6%
 • Robot dwunożny Soto 4%, 6 głosów
  6 głosów 4%
  6 głosów - 4%
 • Gacek - Miara ultradźwiękowa 4%, 6 głosów
  6 głosów 4%
  6 głosów - 4%
Liczba głosów: 139
Liczba głosujących: 80
5 sierpnia 2019 - 22 sierpnia 2019
Ankieta została zakończona!

Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, diy, forbotdiy, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...