KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #2

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #2

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Pora na listę kolejnych 10 konstrukcji. Tym razem m.in. coś dla fanów robotyki, miłośników LEDów oraz osób lubiących gry.

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały niedawno opisane na naszym forum. Nie są to najlepsze, ani najgorsze projekty - są to ręcznie wybrane opisy DIY, które mają pokazać przekrój konstrukcji zaprezentowanych ostatnio na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna).

Robot mobilny (fuzzy logic)

Robot mobilny (fuzzy logic)

Konstrukcja mechaniczna w zasadzie oparta jest na 2 płytkach PCB. Do płytki głównej zamontowane są dwie kulki podporowe, a także silniki pololu o przekładni 1:10 co stanowi napęd robota. Z przodu zamontowana jest płytka z podstawą zawierająca uchwyty do czujników ultradźwiękowych. Czytaj dalej »


Frezarka CNC - Rasp Pi Zero W

Frezarka CNC - Rasp Pi Zero W

Całość jest wynikiem obserwacji innych tego typu konstrukcji oraz własnych przemyśleń i możliwości. Konstrukcja to typowy drewniak (tania w budowie). Część elementów posiadałem z innych projektów. Całość jest sterowana z wykorzystaniem GRBL 0.9j i Arduino Nano 3.0. Czytaj dalej »


BlackBird - model manipulatora segregującego

BlackBird - model manipulatora segregującego

Celem projektu było zbudowanie mini-systemu segregującego krążki na białe i czarne z manipulatorem opartym na projekcie EEZYbotARM w roli głównej. Kolor krążków miałby być rozpoznawany za pomocą czujnika odbiciowego CNY70 (dioda IR + fototranzystor). Czytaj dalej »


Bezprzewodowy czujnik poziomu węgla do ekogroszku

Bezprzewodowy czujnik poziomu węgla do ekogroszku

Budowa tego projektu zaczęła się od tego, że znajomy zapytał, czy bym czegoś nie wymyślił, ponieważ on posiada w domu piec na ekogroszek z zasobnikiem na węgiel i czasem zapomina dosypywać węgla i gaśnie mu w piecu. Wykonałem więc nadajnik z ultradźwiękowym... Czytaj dalej »


Wyścigówka Robo Race

Wyścigówka Robo Race

Chciałbym przedstawić wam mój pierwszy projekt DIY - wyścigówka Robo Race. Projekt ten powstał w celu rozwinięcia pasji, jaką było stworzenie własnego autonomicznego pojazdu oraz w celu wzięcia udziału w wyścigach Roborace będących częścią międzynarodowych... Czytaj dalej »


DCE 812 (8-bitowy mikroprocesor własnej roboty)

DCE 812 (8-bitowy mikroprocesor własnej roboty)

Moją przygodę z elektroniką cyfrową rozpocząłem od programowania mikroprocesorów firmy Atmel były to dokładniej procesory Atmega8 oraz Atmega328. Mimo wielkich możliwości jakie dają mikrokontrolery bardziej interesowała mnie strona hardware’owa tych układów. Czytaj dalej »


Oświetlenie RGB monitora sterowane przez Arduino

Oświetlenie RGB monitora sterowane przez Arduino

Myślę że każdy kojarzy monitory, które mają wbudowane oświetlenie z tyłu. Zawsze uważałem to za fajny dodatek, jednak producenci często słono sobie za takie monitory liczą. Dlatego postanowiłem, że stworzę własną wersję w oparciu o Arduino i taśmę LED RGB i chciałbym się z Wami... Czytaj dalej »


Airsoftowy gadżet - koparka airsoftcoin

Airsoftowy gadżet - koparka airsoftcoin

Jestem zapalonym graczem Airsoft, a jako że hobbistycznie bawię się elektroniką, czasem pracuję nad gadżetami które urozmaicaną rozgrywkę. Opracowałem i wykonałem 3 sztuki urządzeń które pozwalają na na zorganizowanie krótkiego scenariusza (30 do 120 minut) dla dwóch... Czytaj dalej »


Gra 2048 w wersji na Arduino

Gra 2048 w wersji na Arduino

Gra została napisana w celu ćwiczenia programowania. Mimo że osiągnęła wielki sukces, facet nie kontynuował tworzenia gier. W oryginale znajduje się pole 4 * 4, na którym z prawdopodob. 91% pojawia się kafelek 2 i 9% liczba 4. Celem gry jest zdobycie kafla 2048, przenoszenie wszystkiego na jedną ze stron. Czytaj dalej »


Led Cube(4x4x4) sterowany ze smartphona

Led Cube(4x4x4) sterowany ze smartphona

Jest to klasyczny Led Cube 4x4x4 którym kieruje w moim przypadku Arduino Pro mini, wszystko sterowane jest prosto ze smartphona za pomocą własnej aplikacji oraz modułu Bluetooth HC-05... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, diy, elektronika, forbot, forbotdiy, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...