KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Pierwszy polski makerday już 6 grudnia

Pierwszy polski makerday już 6 grudnia

Warszawski Makerspace wraz z firmą Intel zapraszają na MakerDay. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę na warszawskim Powiślu i będzie świętem majsterkowiczów i konstruktorów.

MakerDay to spotkanie wytwórców, pasjonatów elektroniki, stolarstwa oraz robotyki, dla których wspólne konstruowanie jest świetną integracją!

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia od 14:00 do 19:00 w Czwartym Sektorze (na piątym piętrze budynku przy ulicy Smulikowskiego 4A). Podczas imprezy budowana będzie uwielbiana przez majsterkowiczów Maszyna Goldberga, a uczestnicy rozwiną swoje umiejętności w kilku strefach tematycznych: MakeIT, DIY, Strefa Robotów i KidMaker.

MakeIT

Tutaj dorośli postawią pierwsze kroki w programowaniu na platformie deweloperskiej Intel Edison, a dzieci w wieku 8-12 lat, pod okiem nauczycieli ze szkoły dla programistów Kids Code Fun nauczą się jak stworzyć muzyczną animację, czy własną grę w programie Scratch.

DIY, czyli Zrób to sam

Zajęcia dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od pracy przy komputerze. W tej strefie sypią się wióry, potrzebna jest precyzja i plastyczna fantazja. Wspólnie z całą rodziną będzie można nauczyć się np. jak wykorzystać metody upcyklingu do stworzenia wymarzonych prezentów gwiazdkowych, pięknych ozdób świątecznych, czy przedmiotów codziennego użytku. Gościem specjalnym strefy DIY będą najlepsi warszawscy artyści malujący figurki do gier planszowych, którzy zarażą majsterkowiczów swoją pasją.

Strefa robotów i technologicznej magii

Prawdziwa gratka dla tych, których fascynują tajniki funkcjonowania przedmiotów. Wszystkie sekrety robotów zdradzi tu Pozytywny maker z Hakerspace Warszawa. a eksperci z fundacji Katalyst Engineering przekonają uczestników, że inżynieria i druk 3D to zabawa w czystej postaci. Nie zabraknie również ukochanego przez geeków zestawu makey makey. Specjalną atrakcją w tej strefie będzie magiczna piaskownica, w której świetnie będą się bawić także dorośli makerzy.

KidMaker

Organizatorzy nie zapominają o tych, dla których ciekawość świata jest naturalna. Strefa dla najmłodszych to miejsce, w którym będzie można łomotać młotkiem, psuć i składać do woli każdy z elementów.

Maszyna Goldberga

Konstruktorzy zachęcają do przyłączenia się do budowania konstrukcji która, po wprawieniu w ruch, wykorzysta wszystkie możliwe prawa fizyki aby doprowadzić piłeczkę do obranego celu. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie różnych drobnych elementów takich jak: klocki drewniane, pojazdy, piłeczki i wszystko co można wprawić w ruch. Satysfakcja gwarantowana.

Najważniejsze informacje

Wstęp na MakerDay jest bezpłatny dla wszystkich miłośników majsterkowania i technologii, wystarczy się tylko zarejestrować: http://makerday1.evenea.pl/

Makerday_61220_215

Data: 6 grudnia (niedziela), 14:00-19:00

Miejsce: Warszawa, Powiśle, Czwarty Sektor, ul. Smulikowskiego 4A, (3 minuty pieszo ze stacji Metro Centrum Kopernika).

Edison, fablab, Intel, majsterkowanie

Trwa ładowanie komentarzy...