KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Podłącz pączka do swojego laptopa!

Podłącz pączka do swojego laptopa!

Niektóre edukacyjne projekty elektroniczne są ciekawe, praktyczne i mądre... ale są też takie jak ten. Makey Makey GO, to urządzenie, które pozwala na podłączenie do komputera pączka, galaretki lub banana...

Oczywiście propozycja sprzedaży takiego modułu musiała pojawić się na Kickstarterze.

Wczoraj pisałem o możliwym następcy RaspberryPi oraz ciekawej alternatywie dla tradycyjnych shieldów Arduino, czyli zestawach Modulo. W planach miałem chwilową przerwę od kolejnych kampanii. Jednak w ramach wieczornego rozluźnienia przedstawiam coś zdecydowanie innego.

6c11e5a7a1ee002c726cdd5e7f064da9_original

Marzyliście o wykorzystywaniu pączka w roli myszki? Chcieliście odbierać połączenia na Skypie bananem lub klikać "Lubię to" galaretką? Teraz to możliwe! Niewielkie urządzenie przypominające przenośną pamięć USB pozwoli Wam na podłączenie tych nietypowych peryferiów do komputera.

Nie macie pomysłu na praktyczne zastosowanie? Sprawdźcie poniższy film:

Czy takie urządzenia są potrzebne? Po dłuższej chwili zastanowienia wydaje się, że tak. Moduły takie mogą być bardzo dobrą zabawką dla dzieci oraz narzędziami pracy dla artystów. Kontrolerem, może być wszystko, co przewodzi prąd - nawet w minimalnym stopniu.

Do MakeyMakeyGO można podłączyć owoce, folie aluminiową, elementy wyposażenia domowego, a nawet chleb... Na Kickstarterze projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i oczywiście został już sfinansowany. Jeśli chcecie wesprzeć akcję, to macie jeszcze 59 dni na zastanowienie.

Widzicie jeszcze jakieś zastosowania dla takiego nietypowego modułu?

kickstarter, komputer, kontroler

Trwa ładowanie komentarzy...