KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Bezsensowny quiz internetowy w wersji offline na Arduino

Bezsensowny quiz internetowy w wersji offline na Arduino

Internet zaśmiecony jest różnymi quizami, które nie mają żadnego sensu, a ich poziom absurdu potrafi czasami zaskoczyć.

Opisywany projekt to próba przeniesienia takiej zabawy do świata offline. Oto DIY, dzięki któremu można rozwiązać taki bezsensowny quiz bez dostępu do internetu.

Autor projektu, kryjący się pod pseudonimem 8bitsandabyte, podzielił się swoim projektem przenośnego, fizycznego quizu niewymagającego połączenia z internetem. Odpowiedzi udziela się poprzez zmianę położenia przełączników. Po udzieleniu odpowiedzi wyniki quizu są drukowane na papierze termicznym w formie paragonu.

Do stworzenia tego DIY użyto Arduino Uno, 3 przełączników bistabilnych, przycisku monostabilnego oraz drukarki termicznej. Obudowa oraz kolorowe etykiety przy przełącznikach w formie małych kwadratów zostały wydrukowane na drukarce 3D.

Do wyboru odpowiedzi służą 3 przełączniki, dzięki którym mamy do dyspozycji 8 różnych kombinacji możliwych odpowiedzi. Duży czerwony przycisk kończy quiz. Następnie mikrokontroler odczytuje stany logiczne na przełącznikach i na ich podstawie wybiera pasującą odpowiedź, którą wysyła dalej do drukarki termicznej w celu wydrukowania rezultatów.

Arduino Uno oraz drukarka termiczna użyta w projekcie

Arduino Uno oraz drukarka termiczna użyta w projekcie

Autor projektu udostępnił również wersję online quizu, dzięki czemu można sprawdzić jego działanie w praktyce. Quiz ten na podstawie wybranych przez nas kolorów dobiera do nas odpowiedni „subreddit”, czyli kategorię tematyczną z popularnego serwisu Reddit (analogiczny do polskiego Wykopu).

Działanie tego urządzenia zostało zaprezentowane na poniższym wideo:

Autor projektu przygotował dokładną instrukcję budowy wraz z załączonym niezbędnym szkicem dla Arduino oraz plikami STL obudowy. Macie pomysł na jakiś inny, ciekawy quiz tego rodzaju, który byłby dostosowany do polskich realiów?

Konsola do gier tekstowych DIY z drukarką termiczną
Konsola do gier tekstowych DIY z drukarką termiczną

Gry tekstowe kojarzone są z okresem, w którym komputery dopiero stawały się popularne. Dzięki opisywanemu projektowi mogą one teraz... Czytaj dalej »

Źródło: [1]

arduino, gry, projekty, quiz

Trwa ładowanie komentarzy...