Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
Spectra wyposażona jest w specjalny pojemnik, w którym umieszcza się przedmiot poddawany analizie. Cała elektronika mieści się na kwadratowej płytce PCB o boku 5 cm. System jest od razu gotowy do pracy, więc zarówno hobbyści, jak i zawodowcy mogą rozpocząć tworzenie rekonstrukcji obrazu badanego obiektu po prostu uruchamiając dedykowaną aplikację.
Urządzenie pozwala np. na określenie lokalizacji pestki wewnątrz brzoskwini, czy też odróżnienie kości od mięśni i tłuszczu w skanowanym kawałku kurczaka. W tym przypadku to oczywiście "sztuka dla sztuki", ale zastosowań może być zdecydowanie więcej i mogą być znacznie poważniejsze. Chodzi o swego rodzaju obycie z technologią i udostępnienie jej dla szerszego grona badaczy.
Oprogramowanie do tworzenia rekonstrukcji obrazu jest bardzo proste w obsłudze. Dołączone do niego algorytmy dostarczają wiele niezbędnych funkcji, jednak w celu usprawnienia pracy lub zbadania niestandardowych obiektów można je dowolnie modyfikować.
Za pomocą Spectry można również zmierzyć zmiany przepływu krwi w sercu, wykonując kardiografię impedancyjną, a także określić obecność różnych typów komórek w próbce krwi.
Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie kampanii, która niedługo ruszy na CrowdSupply. Czy uważacie, że Spectra może zrewolucjonizować medycynę? Czy dzięki powszechnej dostępności tego rozwiązania uda się opracować profesjonalny i tani system diagnozy ludzkiego zdrowia?
CIRTIS – tania, domowa tomografia z użyciem IR?
Badania tomograficzne większości z nas kojarzą się ze szpitalem i drogim sprzętem. Jonathan Whitaker udowadnia, że zalążek tej technologii... Czytaj dalej »
Źródło: [1]
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
crowdsupply, medycyna, MRI, projekt
Trwa ładowanie komentarzy...