KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #24

Co ciekawego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #24

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już ostatnie DIY?

Pora na listę kolejnych projektów. W zestawieniu dużo ciekawostek dla fanów robotyki, domowej automatyki oraz motoryzacji.

Poniższa lista zawiera 10 projektów, które zostały skonstruowane i opisane przez osoby udzielające się ostatnio na naszym forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna). Zachęcamy wszystkich autorów, aby chwalili się swoimi konstrukcjami na forum w dziale Projekty - DIY!

TelDial - klawiatura z tarczy starego telefonu

TelDial - klawiatura z tarczy starego telefonu

Lubię stary sprzęt, nie tylko komputerowy. Zdobyłem starą tarczę telefoniczną, wyczyściłem styki i uformowałem różne elementy które się pogięły, a następnie postanowiłem zrobić z tego klawiaturę. Przykleiłem na spodzie tarczy wylutowałem oryginalny sznur i dodałem trzy przewody... Czytaj dalej »


TPInk - stacja pogodowa z e-papierem

TPInk - stacja pogodowa z e-papierem

Dawno już miałem ochotę skombinować sobie stację pogodową i powiesić na ścianie jakiś estetyczny ekran pokazujący jak to tam jest za oknem. Myślałem żeby coś takiego kupić, ale w końcu zbudowałem sam - a w każdym razie ekran, bo prezentowane dane pochodzą z serwisu pogodowego... Czytaj dalej »


Micromouse Robot - robot typu micromouse

Micromouse Robot - robot typu micromouse

Od dłuższego czasu chciałem stworzyć działającego robota Micromouse, a jednocześnie chciałem nauczyć się obsługiwać inne mikrokontrolery niż Arduino. Idealna okazja spełnienia obu tych rzeczy nadeszła gdy wszedłem w posiadanie płytki STM32F429I-DISC1. Tak o to rozpocząłem projekt o zaskakującej nazwie Micromouse Robot... Czytaj dalej »


Pakiet 18650 7s7p zamiast akumulatora 24V

Pakiet 18650 7s7p zamiast akumulatora 24V

Pisałem już o mojej małej instalacji PV lecz budowę samych pakietów ogniw opiszę w osobo, ponieważ jest to temat ciekawy, a moje doświadczenia myślę że przydają się kolejnym osobom. Ogniwa które wykorzystuję w moich projektach pochodzą z starych baterii laptopowych... Czytaj dalej »


ESP32 Logger.S - samochodowy logger/CAN

ESP32 Logger.S - samochodowy logger/CAN

Zachęcony na wykopie przez Forbota zdecydowałem się podzielić swoim projektem, który bazowo miał służyć tylko mi jako On Board Computer do mojego starego BMW E36. Projekt jednak się rozwinął i obecnie jest pełnoprawnym urządzeniem/development boardem... Czytaj dalej »


Monitorowanie małej instalacji PV

Monitorowanie małej instalacji PV

Chciałem podzielić się z wami jak powstała moja mała instalacja fotowoltaiczna oraz przedstawić system monitorowania. Ale od początku, aby móc zasilać wszystkie urządzenia w mojej domowej serwerowni konieczna była modyfikacja zasilania tak aby wszystkie sprzęty... Czytaj dalej »


Robot Wizualizer - wizualizacja robota Micromouse

Robot Wizualizer - wizualizacja robota Micromouse

W trakcie budowy ostatniego robota zdałem sobie sprawę jak bardzo przydałoby mi się coś, co pozwalałoby wizualizować to co dzieje się w robocie w trakcie jego testowania. Ze względu, że mój robot Micromouse... Czytaj dalej »


Kierownica PC na bazie arduino

Kierownica PC na bazie arduino

Moje stanowisko do gier samochodowych na komputerze przyjęło się ciepło zarówno na YT jak i na tym forum, jestem więc zobowiązany przedstawić wam wszystkie aktualizacji które wprowadziłem od tamtego czasu. Wszystko co nie wypaliło, wszystko co się popsuło w między czasie... Czytaj dalej »


Robotyczne ramię

Robotyczne ramię

Około rok temu, w oczekiwaniu na coroczny konkurs techniczny organizowany w mojej szkole postanowiłem wykonać robotyczne ramię sterowanie kontrolerem w formie rękawicy. Ramię miało powtarzać ruchy dłoni oraz nadgarstka w czasie rzeczywistym. Głównym celem było stworzenie działającego... Czytaj dalej »


Zasłony automatyczne DIY

Zasłony automatyczne DIY

Przedstawiam projekt, który ma dla mnie ogromne zastosowanie praktyczne - budzi mnie rano w miarę bezboleśnie, ale dość skutecznie, odsłaniając zasłony w sypialni. Zasłony wiszą na standardowej szynie KS biegnącej od ściany do ściany, z zasłoną odsłaniającą się na dwie strony... Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, diy, forbotdiy, inspiracje, robotyka

Trwa ładowanie komentarzy...