KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #1

Co nowego w DIY? 10 projektów naszych czytelników #1

Na naszym forum cały czas pojawiają się ciekawe projekty, których autorami są czytelnicy Forbota. Czy widzieliście już najnowsze DIY?

Znajdzie się tutaj coś dla fanów retro elektroniki, pasjonatów motoryzacji, osób zainteresowanych automatyką, a nawet dla posiadaczy kotów!

Poniższa lista zawiera 10 ciekawych projektów, które zostały niedawno opisane na naszym forum. Nie są to najlepsze, ani najgorsze projekty - są to ręcznie wybrane opisy DIY, które mają pokazać przekrój konstrukcji zaprezentowanych ostatnio na forum (kolejność losowa, pisownia oryginalna).

POLON 7880 - jednopłytkowy komputer w stylu retro

POLON 7880 - jednopłytkowy komputer w stylu retro

Jakiś czas temu w moje ręce trafił dość specyficzny zabytek techniki - układ MCY7880, będący jedynym mikroprocesorem produkowanym seryjnie w Polsce. Element ten był klonem intelowskiego procesora 8080, wytwarzanym przez nieistniejące już przedsiębiorstwo CEMI. Czytaj dalej »


Gwiazda LED

Gwiazda LED

Sześciany LED są na tyle popularne że ich budowa jest bardzo łatwa (ogromna ilość poradników pokazujących krok po kroku co zrobić) i przez to nudna . Ponieważ wolę wymyślić coś samemu niż zbudować to co pojawiało się już wielokrotnie Czytaj dalej »


Cat feeder - automatyczny dozownik karmy

Cat feeder - automatyczny dozownik karmy

Posiadając dwa futrzaki pojawiła się potrzeba zapewnienia im odpowiedniej ilości jedzenia, szczególnie podczas weekendowych wyjazdów. Przeglądając gotowe rozwiązania stwierdziłem, że najlepiej zbudować samemu mając przy tym sporo frajdy i satysfakcji. Czytaj dalej »


Stacja z pomiarem pyłów, temperatury, ciśnienia, wilgotności

Stacja z pomiarem pyłów, temperatury, ciśnienia, wilgotności

Dość modny ostatnio temat, poruszający jakość powietrza, powstał w celu wykonania pomiarów wpływu kominka w domu na zapylenie. W ten oto sposób powstała stacja pogodowa z prezentacją pomiarów na LCD 2004 z I2C Czytaj dalej »


Hybrydzik - hybryda wykonana w domowym zaciszu

Hybrydzik - hybryda wykonana w domowym zaciszu

Projekt, którym chce się podzielić z czytelnikami to Hybryda wykonana w moim garażu ochrzczona jako HYBRYDZIK. Pojazdy hybrydowe, choć nie są nowinką technologiczną, coraz bardziej zwracają na siebie uwagę. Czytaj dalej »


Sterownik rolet do automatyki domowej

Sterownik rolet do automatyki domowej

Dodając krok po kroku trochę automatyki w mieszkaniu powstał projekt i realizacja sterownika rolet zewnętrznych. Sterownik został podzielony na dwie części, pierwsza to płytka z przekaźnikami i zasilaniem, druga płytka to układ sterowania wraz z modułami komunikacyjnymi. Czytaj dalej »


Wyświetlanie kursu kryptowalut z pomocą Raspberry Pi

Wyświetlanie kursu kryptowalut z pomocą Raspberry Pi

Kryptowaluty zdobyły już dość dużą popularność, dlatego pomyślałem, że ciekawym projektem byłoby zrobienie z pomocą maliny wyświetlacza aktualnego kursu kryptowalut. W paru krokach postaram się przedstawić jak wykonać taki projekt. Czytaj dalej »


Jeszcze jeden zegar nixie

Jeszcze jeden zegar nixie

Lampy nixie to chyba najczęściej powracający temat wśród amatorskich projektów elektronicznych. Myśl o skonstruowaniu zegara z takim wyświetlaczem chodziła mi po głowie już wiele lat temu, w tym celu zaopatrzyłem się w zestaw lamp IN-14. Czytaj dalej »


Blue Pill jako czujnik HRV

Blue Pill jako czujnik HRV

 HVR to skrót od Hearth Rate Variability. Po polsku przebieg zmienności rytmu serca. Każdy z nas słyszał o tętnie. Serce bije z jakimś tam tempem, 60 BPM, 80 BPM itd. Przy wysiłku bije szybciej, w trakcie spoczynku wolniej.  Czytaj dalej »


Jak widać, do tej pory, na forum opisano przeróżne projekty, każdy może znaleźć coś dla siebie. Który z projektów zainteresował Was najbardziej? Jeśli nie znaleźliście nic ciekawego to pamiętajcie, aby koniecznie sprawdzić pozostałe projekty lub opisać swoje DIY!

arduino, diy, elektronika, forbot, forbotdiy, raspberrypi

Trwa ładowanie komentarzy...