Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć

Mam na imię Marek, obecnie mam 25 lat. Swoją przygodę z elektrotechniką zacząłem od pracy jako tester automatyki. Potem podczas studiów zacząłem programować Arduino. Pamiętam gdy pierwszy zasilacz wybuchł mi w dłoni, od tamtego momentu zacząłem więcej myśleć nad tym co robię. Stamtąd też pojawiłem się tutaj.

Chciałbym serdecznie podziękować Wam oraz Forbot, za to , że jesteście. Takie społeczeństwo to piękna sprawa. Mam nadzieje, że razem będziemy mogli się uczyć i tworzyć.

Pozdrawiam. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@UncleJohn cześć Marek, witam na Forbocie!

33 minuty temu, UncleJohn napisał:

Chciałbym serdecznie podziękować Wam oraz Forbot, za to , że jesteście. Takie społeczeństwo to piękna sprawa. Mam nadzieje, że razem będziemy mogli się uczyć i tworzyć.

Bardzo dziękuję za miłe słowa i zachęcam do stałej aktywności 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam serdecznie,

Jestem tu pierwszy raz. Elektronika zawsze mnie interesowała, ale nigdy się w nią nie zagłębiałem. Teraz po wyszukaniu waszej strony postanowiłem to zmienić.

Jestem tuż przed emeryturą i z tego powodu chciałby sobie znaleźć jakieś hobby. Myślę że elektronika jest dobry wyborem na wypełnienie wolnego czasu na emeryturze.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Nazywam się Krzysztof, wiek 35+, od kilkunastu lat pracuje jako programista (głównie frontend, a w tym głównie aplikacje webowe). Trafiłem tutaj, ponieważ przyjaciel i jego opowieści o malinkach sprawiły, że zapragnąłem tego doświadczyć  i zrobić coś dla siebie. Pierwszą malinkę mam od nieco ponad tygodnia, ale już planuję zacząć eksperymenty z Raspberry Pico. Zanim jednak do tego przejdę, stwierdziłem, że warto poznać podstawy elektroniki, tak więc dzisiaj przyszły zestawy, a od jutra rozpoczynam pierwszy kurs dostępny na Forbocie 🙂 

Edytowano przez fou
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć 🙂 Witam wszystkich, mam na imię Dawid, niedługo 25 lat na karku, od prawie roku pracuję w komisie GSM i najbardziej podobają mi się serwisy telefonów. Pomyślałem, że fajnie byłoby zgłębiać wiedzę, nauczyć się napraw innych urządzeń, ale przede wszystkim - zrozumieć od podstaw, na czym to wszystko polega. Dlatego zamówiłem "Podstawy elektroniki" - jeszcze nie skończyłem całego kursu, ale już chciałbym podziękować całej ekipie FORBOT, za ten kurs i pogratulować, bo to chyba jedyny na rynku tak świetny zestaw do nauki elektroniki! Super jest to, że wszystkie ćwiczenia można wykonać samodzielnie dzięki częściom i płytce stykowej, oraz obrazowanie wielu rzeczy za pomocą różnych przykładów tak, że ja, totalny laik mający same złe doświadczenia z fizyką w szkole 😆 jest w stanie to ogarnąć. Pozdrawiam serdecznie 😄 

Edytowano przez daveedW
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Ryshard witam na naszym forum 🙂 Myślę że to dobre zajęcie, sam serdecznie polecam i życzę dużo zapału do nauki!

@fou witaj Krzysztofie na Forbocie 🙂 Cieszymy się że tu trafileś i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej. Z RPi można zbudować wiele ciekawych projektów. PICO jest bardziej podobne do Arduino, dlatego na start możesz sprawdzić kursy Arduino poziom 1 i poziom 2, żeby nabrać biegłości w temacie.

@daveedW witaj Dawidzie 🙂 Miło czytać pozytywne komentarze, staramy się żeby kursy były zrozumiałe, dlatego też stosujemy przykłady i praktyczne ćwiczenia i cieszę się że to się sprawdza 🙂 Z samą elektroniką w telefonach może być Ci trudno - elementy są często bardzo małe, wiele mieści się w zamkniętych układach, a sama płytka PCB ma wiele niewidocznych warstw, ale na pewno poczytanie o elektronice pomoże Ci zrozumieć jak w uogólnieniu to wszystko działa 😉 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

mam 31 lat i po wielu zajawkach jak chociażby gitara czy uprawa habanero, zainteresowałem się, ok rok temu, programowaniem, zacząłem od górnych poziomów abstrakcji (proste stronki, potem Java), a teraz chcę iść również od dołu, czyli od tranzystorów. Ciekaw jestem tego co będzie na środku tejże drogi!

pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.