Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć wszystkim , jestem Wojtek i od niedawna tak naprawdę zainteresowałem się elektroniką , jestem w sumie po technikum elektronicznym , ale jakość jako młody nie zagłębiałem się w tematykę elektroniki , czego strasznie żałuję. Na stronkę trafiłem całkiem przypadkiem , bardzo się cieszę że tak się stało , bo jak widzę jest tu strasznie dużo wiedzy i praktycznych kursów na różne tematy. Aktualnie jestem po zakupie paczki "mistrz elektroniki" , mam zamiar się wtopić w temat elektroniki jak cyna w styki  bo widzę że jest to bardzo ciekawy i przyszłościowy zawód. Pozdrawiam ! ;) 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@pawlo witamy na forum 🙂

@ptaszek1567 dobry wybór, faktycznie nauka elektroniki w praktyce może dać wiele frajdy, powodzenia!

@Miker w takim razie powodzenia w nauce elektroniki, abyś mógł naprawiać coraz więcej różnego sprzętu i tworzyć coś samodzielnie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 28.09.2019 o 13:58, SebaSaper napisał:

Część jest Sebastian mam 22lata  interesuje się elektronika od dawna już nawet sam nie wiem kiedy to się zaczęło,forbot dużo mnie nauczył ,aktualnie pracuje na stacji złomowania autobusów mam tam dość dobry dostęp do rużnego typu elektroniki  ,postanowiłem to wykorzystać i przerobić alternator autobusowy 24v na silnik BLDC większej mocy do mojego e-bajka , za koncówki sterujące postanowiłem wykorzystać sterownik klimatyzacji atobudowej ktury steruje silnikiem BLDC agregatu zasilany z 24v i maxymalnym prądzie 60A choć spokojnie powinny wytrzymać prąd do 90A lecz największy problem to aby dorobić do niego regulacje prędkości i dorzucić chalotrony obawiam się że nie obejdzie się bez Arduino  pewnie myślicie czemu się z tym bawisz przecież są gotowe sterowniki i silniki odpowiedź jest prosta nie stać mnie aby od tak wydać około 5k na rower

@SebaSaper gdzieś mi uciekł wcześniej Twój post 😉 Witam na forum i życzę powodzenia przy budowie Twojego projektu!

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć.

Jestem Patryk lat mam 40, kupiłem zestaw do budowy robotów.

Do tej pory spaliłem tranzystor w wiertarce, zostałem porażony 3-krotnie z kondensatora w zasilaczu do komputera, potem przejrzałem kilkadziesiąt odcinków RS Elektronika.

Moim marzeniem jest zbudowanie robota, który przejmie władzę nad światem i zniszczy ludzkość 😈

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

No to się przedstawię. Mam na imię Marek. Jestem emerytowanym inżynierem mechatronikiem. W latach 80 - 90 XX wieku zajmowałem sie zawodowo projektowaniem i budową prototypów sterowników wbudowanych (embedded controllers). Używały ówczesnych procesorów 8- i 16- bitowych, programowane były z reguły w assemblerze lub C. Teraz w miarę wolnego czasu chciałbym zbudować układ sterujący radiostacją amatorską i kodujący / dekodujący emisje cyfrowe.

Pozdrowienia dla Forum, Marek52

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, Witam Forumowiczów, 

Mam na imię Adam. Zawodowo programuję sterowniki PLC. Na stronę Forbota, trafiłem przypadkiem gdy szukałem alternatywy dla drogiego ukladu sterowania. Po przeczytaniu kilku części kursu, postanowiłem zakupić zestaw i rozpocząć przygodę z Arduino. 

Pozdrawiam. 

AdamB58

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.