Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@Gieneq Z pewnością skorzystam z pomocy, dzięki! Co do domoticza, to im więcej czytam opinii, tym coraz bardziej zastanawiam się czy właśnie na nim oprzeć zarządzanie inteligentnym domem. Dużo osób poleca home assistant oraz openhab, tylko pytanie jak ze wsparciem?? 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, Kris-O napisał:

Dużo osób poleca home assistant oraz openhab, tylko pytanie jak ze wsparciem?? 

Wszystko zależy od tego co dokładnie będziesz chciał łączyć i jak rozbudowany będzie system. Nie ma prostej odpowiedzi (jak to często bywa). Załóż osobny temat, opisz dokładniej swój przypadek to łatwiej będzie pomóc 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

mam na imię Michał i mam dwie lewe ręce do elektroniki od zawsze, ale nie przeszkadza mi to. Wręcz przeciwnie. Dzięki kursom Forbota postanowiłem ponownie zainteresować się elektroniką. Do nie dawno programista, dziś zajmuję się sprawami bezpieczeństwa w IT. Programowanie zostało jako hobby ;-) Kiedyś miałem możliwość uczenia się od doświadczonego pasjonata. Uczył mnie wtedy programowania Atmegi 8, zrobiliśmy razem czasomierz z ledowymi cyframi, pikaniem i takie tam ;-) Dziś przychodzi Arduino pocztą do mnie. Mam ambicje zrobić sterowany samochód, dla uciechy mojej i moich dzieciaków ;-)

Na forum liczę na pomoc przy nawet najgłupszych pytaniach. Dzięki takiej pomocy kiedyś wciągnąłem się w programowanie. Dziś mam ambicje tworzyć fajne rzeczy przy pomocy Arduino :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Michał

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

 @michcioh witamy na forum!

6 godzin temu, michcioh napisał:

Na forum liczę na pomoc przy nawet najgłupszych pytaniach.

Podobno nie ma głupich pytań, jeżeli chciałbyś się czegoś dowiedzieć to śmiało pytaj 😀

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Eugeniusz witamy na forum! 😀

Elektronika faktycznie jest pasjonująca i można z nią eksperymentować dla samej przyjemności, ale zdecydowanie najciekawsze są praktyczne projekty.

50 minut temu, Eugeniusz napisał:

wróciłem do mikrokontrolerów, bo zobaczyłem ich wielkie zastosowanie w życiu.

Zachęcam do podzielenia się spostrzeżeniami na forum, myślę że możesz wnieść coś ciekawego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich

Nazywam się Cyprian, jestem programista i opsem.

Malinką zainteresowałem się od wersji 1, dlatego, że mogłem mieć fajny przenośny serwerek www, obecnie raczej wolę do takiego zastosowania chmurę 🙂

Obecnie realizuję projekt związany z malinką - klaster z Kubernetesem i Dockerem

Hobbystycznie zajmuję się również stolarką, może kiedyś zacznę robić drewniane obudowy do RPI 🙂 hihi

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, 
od dziecka zastanawiałęm się "jak to działa?" przy każdej możliwej okazji przyglądając się wszystkiemu co mnie otacza. Zainteresowałem się elektroniką ponieważ mam z nią coraz więcej styczności w związku z pracą jaką wykonuję i chciałbym ją bardziej zrozumieć. Trafiłęm na kursy FORBOT i zaciekawiły mnie swoim przejrzystym przekazem. W końcu materiały które może pojąć każdy laik ;) 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.