Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Co do zaplecza teoretycznego to się zgadza. Uwidocznił się jednak problem praktyczny. Mianowicie przełożenie schematu na płytkę uniwersalną. Staram się to robić przed spojrzeniem na zdjęcie fizycznej realizacji no i czasami się zatrzymuję. Czy są jakieś mnemotechniczne zasady przekładania schematu na płytkę czy trzeba nabrać wprawy. Może jakiś artykuł na ten temat... 

Edytowano przez szlak18
Link do komentarza
Share on other sites

@Welkusy witam na forum! Dobry wybór, Arduino spokojnie nadaje się do zabawy z synami w takim wieku. Daj znać jakie pierwsze wrażenia 🙂

@baanaan cześć Kamil, witam na forum 🙂 Mam nadzieję, że elektronika Cie wciągnie. Początki bywają trudne, ale później można robić bardzo fajne projekty!

@uzytkownik666 witam na forum. Nic się nie martw, nigdy nie jest za późno. Naprawdę różne osoby korzystają z naszych kursów - od uczniów szkół podstawowych, aż po emerytów. Każdy znajdzie coś dla siebie 😉

@tty12 witam na forum! Dobry wybór zestawów na start 😉 Wielu z nas traktuje Arduino i RPi jako hobby, więc mam nadzieje, że też się w to wciągniesz na dłużej.

@morteusz cześć Filip! Powodzenia w nauce Arduino. Jak dla mnie nauka programowania w takiej formie była zawsze ciekawsza od "zwykłego" programowania na PC. Może dla Ciebie też tak będzie 😉

@bulgar1 witam na forum! Elektronika bardzo mocno łączy się z IT, więc na pewno znajdziesz u nas coś dla siebie.

@Jacek77774 również witam na forum! Powodzenia w nauce "nowszej" elektroniki, czyli Arduino. Mam nadzieję, że szybko opanujesz podstawy i będziesz mógł zająć się tworzeniem ciekawych projektów!

@daniel1979p cześć Daniel! Witam na i życzę powodzenia w nauce elektroniki 🙂 Może później skusisz się nawet na budowę własnego CNC?

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć jestem Sławek mam 33 lata elektroniką interesowałem sie od dziecka ale nikt nie potrafił mi tego sensownie wytłumaczyć z tutejszym kursem jest inaczej juz po pierwszej stronie załapałem o co chodzi to mnie zmobilizowałem do dalszych działań, ogólnie chciał bym zrobić coś co powszechnie uważa sie za niemożliwe.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@polstach cześć Sławek, witam na forum! Cieszę się, że nasze kursy są pomocne. Powodzenia w nauce elektroniki!

@Arek_W witam na forum! Aktualnie informacja o zarejestrowanych zestawach jest widoczna tyko dla moderatorów forum. Dane te nie są pokazywane publicznie. Potwierdzam, że do Twojego konta przypisane jest kilka zestawów - wszystko się zgadza 😉

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, polstach napisał:

Cześć jestem Sławek mam 33 lata elektroniką interesowałem sie od dziecka ale nikt nie potrafił mi tego sensownie wytłumaczyć z tutejszym kursem jest inaczej juz po pierwszej stronie załapałem o co chodzi to mnie zmobilizowałem do dalszych działań, ogólnie chciał bym zrobić coś co powszechnie uważa sie za niemożliwe.

 

Kurs robi dużą robotę. Mam podobnie jak Ty 😉 a teraz mój 5-ciolatek ma własną lutownicę, podpina do kaloryfera i lutujemy wspólnie 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Jestem Andrzej, nieco zmurszały, bo mam już 59 lat, z zawodu inżynier, ale mechanik. Niemniej trochę bawiłem się elektroniką, a Arduino daje dużo frajdy. Podchodzę do zrobienia sterownika do akwarium. Wiem, ze takie projekty są już zrealizowane, ale nie ma jak to może koślawy, ale własnoręcznie zrobiony własny projekt.

Pozdrawiam wszystkich

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
Mam na imię Przemek, 44 lata za sobą, i właśnie zaczynam swoją przygodę z Malinką... 🙂
Ogromne podziękowania dla Autorów kursu... 🙂
...a także dla Forumowiczów dzielących się swoją wiedzą...
🙂

Pozdrowienia dla Wszystkich! 🙂
 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich, jestem Bartek, 25 letni tata. Dzięki złamanej nodze i cichej miłości do łączności, przyszło mi ostatnio podłączać CB samochodowe w domu. Okazało się to bardziej skomplikowane, niż myślałem (przeciwwaga anteny, stworzenie zasilacza do radia). Przy przeróbce zasilacza ATX jakoś tak zacząłem więcej czytać na temat prądu i koniec końców jestem posiadaczem zestawu elektronika. Dziś zaczynam działać, a w głowie już mam kilka projektów - na początek recykling starej elektroniki 🙂 Pozdrawiam wszystkich 😄 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.