Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Cześć 👋 

Jestem Krzysiek i właśnie zaczynam podstawowy kurs.

Elektronika dla mnie to bardzo ciekawy temat, dlatego postanowiłem spróbować swoich sił.

Pozdrawiam.

• Lubię! 1

(edytowany)

@Johny witamy na forum!

Powodzenia w eksperymentach, w starszej elektronice faktycznie można znaleźć coś użytecznego. Sam pamiętam jak chodziłem do serwisu AGD, bo tam mieli sporo elektro-złomu ze starych telewizorów kineskopowych. 😄

@krizzu witamy na forum,

jak masz już początkowe zainteresowanie to myślę, że nie będziesz miał problemów z realizacją zadań. 

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1

- Witajcie leśni ludzie!

- Witaj Robin Hoodzie 🙂

Ale na poważnie, Witam Was wszystkich i z osobna, Znajomi i przyjaciele mówią na mnie po prostu Szczepan, jestem nie za młody i nie za stary, ale elektroniką pasjonowałem się od najmniejszych lat, pierwsze starcie z prądem i eksperymentowaniem zacząłem w wieku około 12 lat, kiedy to z rozbitej zabawki wyciągnąłem żarówkę na napięcie 4,5V się domyślam, wpadłem na genialny pomysł jej wykorzystania zakręcenia ze sobą dwóch niezaizolowanych drucików wychodzącej z niej i wsadzenia mojego pierwszego projektu eksperymentalnego do kontaktu 220V. Co nastąpiło później chyba większość się domyśli, nastąpił błysk jakiego w życiu nie widziałem, wybiło bezpieczniki, rodzice wpadli do pokoju poddenerwowani co znowu wybija bezpieczniki.. na co ja grzecznie siedziałem w książkach, wystraszony ale i żądny wiedzy co się właśnie stało. To był ten dzień kiedy to zaszczepiłem miłość do elektroniki, nie elektryki. Później już szkoła średnia o profilu elektronicznym, studia informatyczne w kierunku stron WWW, i takie tam. Od niedawna zacząłem się interesować programowaniem dla Arduino, trochę zniechęcony byłem ograniczeniami tej platformy, ale co wolny czas wracałem do tego. Teraz zakupiłem książkę o AVR i postaram się zabrać do programowania z większym uperem 🙂 Mam nadzieję że koleżanki i koledzy pomogą mi w tym. Przyznam szczerze że programowanie nie było moją mocną stroną, bardziej skłaniałem się w kierunku html/obróbka graficzna. I jest to moja pięta achillesowa. Motto na dzień dzisiejszy: nie trać zapału i dąż do celu.

Podsumowując, cześć wszystkim.

• Lubię! 1

@szczepulek witam na forum i życzę udanych eksperymentów z AVRami 😉

• Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1

(edytowany)

Witam,
Mam nazywam się Łukasz i mam 26 lat. Ukończyłem politechnikę na kierunku MiBM i nie ukrywam , że po studiach  brakuje mi wiedzy z zakresu elektroniki, stąd moje obecność na tym forum. Docelowo w planach mam budowę małej frezarki, i o ile w zakresie mechanicznym mam pojęcie to niestety w budowie sterowania jestem praktycznie zielony. Mam nadzieje, że ukończenie kursów z Forbota przybliży mnie do realizacji projektu.
Pozdrawiam 🙂

Edytowano przez Kozziu
  • Lubię! 1

Witam, jestem Jarek z poznania, moje zainteresowanie elektroniką wzięło się z popularności tej dyscypliny obecnie. w tej chwili przechodzę przez kurs elektroniki dla początkujących. Pozdrawiam wszystkich.

• Lubię! 1

@EkoBot witamy na forum!

Faktycznie elektronika  jako hobby jest teraz bardziej popularna niż jeszcze kilka lat temu. Powodzenia w realizacji zadań z kursu, a w razie wątpliwości zachęcam do aktywności na forum.

• Lubię! 1

Cześć, jestem Agnieszka, po studiach ekonomicznych i w trakcie nowych studiów - informatycznych. Niby programiści nie muszą znać się na budowie komputera, ja jednak chciałabym zrozumieć, jak działa płyta główna, więc na dobry początek sięgam po podstawy podstaw.

Zawsze wydawało mi się, że jestem kompletnym tępakiem z fizyki, dlatego niestety moja wiedza mimo kilku lat nauki w gimnazjum i liceum jest bliska zeru. Zabieram się za nadrabianie, kupiłam zestaw z przedmiotami, o których nie wiedziałam, że istnieją. Liczę, że po empirycznym przerobieniu kursu wzrośnie moje elektroniczne poczucie własnej wartości 🙂 Pozdrawiam, życzę wszystkim owocnej nauki, kłaniam się 😛

• Lubię! 1

@zmoodie92 cześć Agnieszka, witam na forum! Powodzenia w nauce elektroniki, daj później znać czy kurs był pomocny 😉

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jestem Łukasz, lat 31. Zainteresowałem się tematyką Arduino, i inteligentnymi domami. Zagłębiając się w tematyke trafiłem na stronę Forbota.

Tak mi się spodobało że zakupiłem starter elektroniki, oczywiście z myślą że moje chłopaki też załapią ""bakcyla" :)

@Grillaz cześć Łukasz, witam na forum 🙂 Powodzenia w eksperymentach z elektroniką i Arduino. W razie pytań pisz śmiało na forum!

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Jarek i tematem malinki zainteresowałem się, kiedy zacząłem się trochę bawić w inteligentny dom. Tak trafiłem tutaj. Liczę na to, że uda mi się bardziej zgłębić temat 😀

• Lubię! 1

@elber witamy na forum 🙂

@j_jarek cześć Jarek, witam na forum! Trafiłeś w dobre miejsce, w razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂