Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Część jest Sebastian mam 22lata  interesuje się elektronika od dawna już nawet sam nie wiem kiedy to się zaczęło,forbot dużo mnie nauczył ,aktualnie pracuje na stacji złomowania autobusów mam tam dość dobry dostęp do rużnego typu elektroniki  ,postanowiłem to wykorzystać i przerobić alternator autobusowy 24v na silnik BLDC większej mocy do mojego e-bajka , za koncówki sterujące postanowiłem wykorzystać sterownik klimatyzacji atobudowej ktury steruje silnikiem BLDC agregatu zasilany z 24v i maxymalnym prądzie 60A choć spokojnie powinny wytrzymać prąd do 90A lecz największy problem to aby dorobić do niego regulacje prędkości i dorzucić chalotrony obawiam się że nie obejdzie się bez Arduino  pewnie myślicie czemu się z tym bawisz przecież są gotowe sterowniki i silniki odpowiedź jest prosta nie stać mnie aby od tak wydać około 5k na rower

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam wszystkich 🙂

Mam na imię Grzegorz, lat całkiem sporo. Elektroniką bawiłem się dawno temu, potem przesiadłem się na komputery, przez wiele lat pisałem programy. Teraz zainteresowałem się Raspberry Pi, bo sterowanie mojego pieca w domu uważam za zbyt słabe i chcę poprawić dobrą fabrykę. Co z tego wyjdzie i czy piec przeżyje - poinformuję tutaj 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, Belgu napisał:

Zaczynam nauke elektroniki od zerA 🙂

@Belgu witamy na forum! W takim razie trafiłeś w dobre miejsce, powodzenia podczas nauki elektroniki 😉

8 godzin temu, paul0 napisał:

Nazywam się Paweł, zajmuję się głównie "utrzymaniem ruchu" - elektryka, hydraulika, inne prace techniczne, a z elektroniką mam mniejszy kontakt.

@paul0 witamy! Myślę, że całkiem sporo osób ma u nas styczność z utrzymaniem ruchu, nie jesteś tu sam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam.

Z tej strony Michał mam 34 lata, postanowiłem zaznajomić się bliżej z elektroniką która od dłuższego czasu mi spokoju nie daje. W końcu udało mi się znaleźć czas na tą pasjonującą stronę nauki. Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

nazywam się Daniel, lat 30. Postanowiłem do umiejętności programowania (zawodowo głównie java) dorzucić w końcu coś 'namacalnego', dlatego zaczynam dziś przygodę z Arduino (i ogólnie elektroniką), a wkrótce także z rPi, który już czeka w warsztacie na swoją kolej 🙂
Pozdrawiam wszystkich!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.