Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Dobry wieczór,
Na imię mam Maciej, mam 53 lata, dawno, dawno temu skończyłem szkołę techniczno-elektryczną i odbywałem praktyki w ówczesnych Zakładach Wytwórczych Urządzeń Telefonicznych w Warszawie w skrócie ZWUT 🙂
Wtedy fascynowały mnie urządzenia audio i elektronika z której szkoła w ciągu 5 lat wyleczyła mnie na ponad 30 lat. 🙂
Dziś zajmuje się logistyką produkcji i handlu w firmie badawczo rozwojowej w dziedzinie biotechnologii. Ponieważ wróciłem amatorsko do mojego zamiłowania do starego sprzętu audio zacząłem znów przyjaźniej przyglądać się elektronice. Szczególnie, że ludzie za naprawy sprzętu vintage dziś krzyczą sobie często równowartość tego sprzętu. Pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie połączenie zainteresowania audio vintage z mozliwością przywracania ich do używalności we własnym zakresie... No i jestem.

Zasmucające jest, że prawie nie pamiętam tego co usiłowano wbić mi do głowy w szkole :(, fakt, że wtedy ZWUT produkował "nowoczesną" centralę Pentaconta 😄

Tak, że ten...no... witajcie :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@IronRat cześć Maciej, witaj na Forbocie 🙂 Życzę w takim razie udanych eksperymentów z elektroniką, abyś mógł docelowo zająć się sprzętem audio!

Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie

Mam 45 lat, za młodu zajmowałem się elektroniką użytkową, potem odłożyłem temat na inne ciekawsze czasy, teraz zajmuje się konstrukcją urządzeń mechaniki precyzyjnej, często wykorzystuję druk 3d, przez co musiałem się przyjrzeć bardziej zaawansowanemu sterowaniu drukarki 3D realizowanej na układzie RPi4 B, moim zdaniem bardzo ciekawy układ, spodobał się także synowi. Dopiero zaczynam przygodę z tym komputerkiem. Zajrzałem do Was bo trochę ze swoją raspberrką narozrabiałem wymieniając chłodzenie, ale o tym w moim opublikowanym poście/zapytaniu.

Dobrych Snów

Pozdrawiam

Mariusz Rozbicki

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam. Mam na imię Krzysiek, 33 lata. Pracuję na produkcji w firmie gdzie maszyny mają mnóstwo czujników, pojemnościowych, indukcyjnych, odbiciowych itp. Generalnie nie mamy utrzymania ruchu ( mała rodzinna firma), ale w razie awarii jest zaprzyjaźniony elektronik który też jest pasjonatem bo może opowiadać do znudzenia o czujnikach i całej reszcie i bardzo spokojnie jak małemu dziecku tłumaczy mi co i jak, ale czekanie na awarie i pojawienie się tego człowieka  mija sie z celem i tak szukałem w internacie kursów elektroniki, coś w deseń "elektronika dla matołków" poziom bardziej niż początkujący i znalazłem Forbot.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, z tej strony Ada. 
Jestem zainteresowana elektryka, a poniewaz remontuje stary dom, poglebianie tej wiedzy okazalo sie bardzo przydatne. Tak trafilam na kurs podstawowy forbota, milo Was poznac! 
 

Edytowano przez AdaW
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@AdaW cześć Ada, witam na Forbocie 🙂 Nie zajmujemy się tutaj zbyt często typową elektryką, ale mam nadzieję, że podstawy elektroniki pomogą Ci wejść w ten świat. W razie problemów pytaj śmiało na forum.

@mikotka8 witam na Forbocie i zachęcam do stałej aktywności na forum!

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie, trafiłem tutaj przez youtube szukając odpowiedzi na pewien temat, mam 25 lat, postanowiłem rozpocząć studia mechatroniczne więc myślę że będę tu często bywał 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.