Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Hej,

jestem Krzychu. Forum i stronę forbot przeglądam już od kliku lat ale dopiero dziś postanowiłem się zarejestrować. Aktualnie 28 lat, interesuję się elektroniką już od dłuższego czasu. Przygodę z tą stroną rozpocząłem od kursu Ardunio (genialna seria!). Aktualnie uzupełniam swoje braki w elektronice 😄

Jestem na etapie projektowanie bezprzewodowego sterowania do rozdzielacza hydraulicznego - będziecie mieli pewnie okazję zobaczyć na forum moje pytania na temat, bankowo będę potrzebował waszej pomocy 😄 No a jeśli projekt uda się doprowadzić do końca to pewnie podzielę się wynikami 🙂

Pozdrawiam!

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie
Mam 43 lata a elektronika to moje hobby. Zaczynałem w wieku 15 lat, kiedy to wychodziły zestawy Młody Elektronik 😉
Potem miałem długą przerwę i zainteresowałem się AVR`ami. Sporo projektów na nich wykonałem.
Znam #C w kontekście mikrokontrolerów AVR na poziomie prostych zastosowań.
Obecnie zakupiłem RPi w wersji 4B 4GB i zaczynam uczyć się Pythona.
Mogę pomóc w szeroko pojętej elektronice (analogowej i AVR) a będę zawracać głowę w kontekście Pythona w zastosowaniach RPi

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@szczesny32 witam serdecznie na forum 🙂 fanie że jesteś stałym czytelnikiem Forbota i też masz chęć dowiedzieć się czegoś więcej. Powodzenia w realizacji projektu, postaramy się pomóc.

@dyczka również serdecznie witam! 🙂 Powodzenia w nauce, każdy kiedyś zaczynał. W razie wątpliwości zachęcam do zadawania pytań na forum.

@error witam na naszym forum.

9 godzin temu, error napisał:

Mogę pomóc w szeroko pojętej elektronice (analogowej i AVR) a będę zawracać głowę w kontekście Pythona w zastosowaniach RPi

Cieszymy się że masz doświadczenie w tej kwestii. AVR i elektronika analogowa to już trochę bardziej specjalistyczna wiedza, której jak najbardziej nie powinno się traktować marginalnie, dlatego fajnie że trafiłeś na forum. Postaramy się też pomóc z Pythonem 🙂 

@dslusarczyk81 cześć Dyziek, witam serdecznie na forum 🙂 

7 godzin temu, dslusarczyk81 napisał:

trafiłem tu ponieważ postanowiłem zapoznać się i zacząć przygodę z Arduino

Fajnie że tu trafiłeś, powodzenia w nauce Arduino!

Link do komentarza
Share on other sites

@Sekinetsu40k Cześć Kuba, witam serdecznie na forum 🙂 

2 godziny temu, Sekinetsu40k napisał:

Kończę technikum informatyczne i wraz z wami pragnę rozwinąć się w kierunku robotyki.

To myślę że dobrze trafiłeś, zachęcam Cię do aktywności na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

@namelles170 Również serdecznie witam na forum 🙂 

@grolo Witam na forum 🙂

12 godzin temu, grolo napisał:

właśnie zaczynam przygodę z elektroniką. 

Super! Zachęcam do aktywności na forum i chwalenia się swoimi postępami 🙂 

@Bartel Cześć Bartku, witam Cię na forum 🙂 Cieszę się że do nas trafiłeś, na pewno znajdziesz tu to czego szukasz, o Arduino możesz poczytać tu sporo. Zarówno wiedzę teoretyczną, praktyczną, ale i poczytasz i licznych projektach. Powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Wszystkim,

Jestem Mateusz, mam 27 lat. Z elektroniką miałem trochę do czynienia na studiach, ale z taką bardziej "praktyczną" ruszam dopiero teraz dzięki Waszej pomocy. Moje zainteresowanie tą dziedziną przyszło stosunkowo niedawno, gdy zajmowałem się drobnymi przeróbkami elektryki (tak wiem, że "elektryka" nie równa się "elektronika") w mieszkaniu i wtedy stwierdziłem, że mnie to zaciekawiło i postanowiłem zaprzyjaźnić się bardziej z prądem 😄 Poszukując materiałów do nauki w internecie, trafiłem na Wasz kurs i postanowiłem rozpocząć praktycznie od początku, od podstaw elektroniki, w celu uzupełnienia i rozwinięcia swojej wiedzy, tej bardziej praktycznej, ale też teoretycznej. 

Traktuję to raczej jako hobby, poszerzenie swoich horyzontów, ale może kiedyś uda się to wykorzystać do czegoś pożytecznego 🙂

Moje plany: podstawy elektroniki I i II, później Arduino. Zobaczymy co dalej, mam nadzieję, że Wasze kursy mnie będą motywowały do tego żeby nie porzucić nowego zainteresowania 🙂

Pozdrawiam i do zobaczenia w innych wątkach forum.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@moris39 witam serdecznie na forum 🙂 Fajnie że trafiłeś na kursy Forbota, elektronika to na pewno ciekawe hobby i prawdą jest że można przy okazji zrobić coś przydatnego. Zachęcam do aktywności na forum 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich!
Mam na imię Katarzyna i mam 26 lat. Studiuję dziennie na kierunku biocybernetyka i inżynieria biomedyczna. Do czasu rozpoczęcia studiów nie miałam tak naprawdę żadnego pojęcia o elektronice. Niedawno zaczęłam przedmiot, na którym pracujemy na Arduino. Bardzo przeszkadzały mi moje braki w fundamentalnej wiedzy dot. elektroniki, więc szukałam w internecie kursu czy open source'owego podręcznika o elektronice - znalazłam kurs podstaw elektroniki Forbot, który mam nadzieję będzie tylko początkiem mojej "przygody" z elektroniką ;)
Pozdrawiam serdecznie.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.