Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry wszystkim 🙂

Póki co mamy co mamy. Paskudnego wirusa. Dlatego trzeba sie czymś zająć 🙂 moja przygoda z elektroniką rozpoczęła się na studiach kiedy pisząc pracę zbudowałem pHmetr i sterownik silnika krokowego oraz silników niskonapięciowych. Oczywiście nie sam 😉 nigdy wbrew pozorom nie uczyłem się elektroniki bardziej interesuje mnie programowanie uC jednakże czy zbuduje własnego drona nie mając podstaw 😉 lat mam 30 ale na naukę nigdy za późno prawda? A teraz kawa w rękę (zaprosiłbym ale wiecie.. Ograniczam kontakty 😉 i książka w drugą. Pozdrawiam wszystkich! 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witajcie,

jestem Konrad, elektronika to dla mnie póki co magia trochę tajemna :), ale zawsze mnie to interesowało i mimo że fizyka i matematyka to zupełnie nie moja bajka (nauki humanistyczne to moja profesja), w imię szukania i rozwijania zainteresowań postanowiłem się "pobawić". Fajnie, że trafiłem na wasze kursy i kupiłem sobie zestaw "startowy" i zobaczymy do czego mnie to doprowadzi. Zawsze chciałem mieć swój "mini warsztat", może kolejnym krokiem będzie zakup Arduino i zabawa mikrokontrolerami, ale to dalsza perspektywa i nie wszystko na raz. 

Pozdrawiam!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@BalLu witam serdecznie na forum w tych trudnych czasach.

15 godzin temu, BalLu napisał:

lat mam 30 ale na naukę nigdy za późno prawda?

Prawda. 🙂 Zawsze można się czegoś nauczyć, a na forum możesz spotkać osoby zdecydowanie starsze. Dlatego pozostaje mi życzyć powodzenia w nauce, będzie to na pewno ciekawe zajęcie na czas kwarantanny i później też. W razie problemów śmiało pytaj na forum. Dużo zdrowia! 😄 

@Boro Cześć Arturze, to miło że się przedstawiłeś. Powodzenia w realizacji kursu 🙂 

@Dzeus cześć Konradzie, witam na naszym forum! 🙂 Faktycznie wybrałeś jak na swoją branżę dość nietypowe zajęcie ale  nic nie stoi na przeszkodzie żeby spróbować. Powodzenia w nauce i dużo radości z budowy własnych układów elektronicznych. 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, mam na imię Mateusz. Mikrokontrolery i osprzęt wykorzystuję w budowie urządzeń na potrzeby realizacji pracy doktorskiej. Do tego czasu udało mi się zbudować małe zaplecze oparte na Raspberry PI i Adafruit. Pozdrawiam wszystkich !

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich. Co prawda z elektroniką miałem doczynienia długo, ale kiedyś takich zestawów do ćwiczeń nie było. Ćwiczenia bardzo dobre. Traktuje to jako relaks i przypomnienie pewnych zagadnień. Jestem magistrem techniki z informatyką i inżynierem elektronikiem na emeryturze. Świetnie pomaga w miłym spędzeniu czasu i tworzeniu nowych konstrukcji. Pozdrawiam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@mateusz_j cześć Mateusz, witam na forum i zachęcam do stałej aktywności 🙂

@Mateusz1984 cześć Mateusz, powodzenia w eksperymentach z Arduino - w razie problemów pytaj śmiało na forum!

@trezeusz witam na forum! Miło słyszeć, że nasze materiały są pomocne 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim,

zacytuję siebie:

Cytat

jestem czytelnikiem Forbota od dłuższego czasu interesuje się elektroniką ale tylko hobbystycznie przez co mam wiedzę znikomą w wielu tematach - proszę o wyrozumiałość

😄

Staram się nie być osobą która nie oczekuje gotowych rozwiązań, ale wkazania drogi w celu jej rozwiązania.

Pracuję na kompie i moje hobby to też komp wychodzi na to że jestem nolifem 😬

p.s. bardzo doceniam pracę przy towrzeniu kursów Arduino, Raspberry Pi i wszystkie inne w tym temacie... 👍

 

Edytowano przez upgrade
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@upgrade witam na forum, powodzenia w nauce 🙂

2 godziny temu, upgrade napisał:

p.s. bardzo doceniam pracę przy towrzeniu kursów Arduino, Raspberry Pi i wszystkie inne w tym temacie... 👍

Miło czytać pozytywny komentarz 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam Was 🙂 Nazywam się Marcin i mam 34 lata. Od najmłodszych lat bawię się elektroniką od pewnego czasu zacząłem zabawy z programowaniem Arduino i kursy na Forbot.pl pomogły mi w tym więc ciesze się ze mogłem dołączyć do waszej społeczności.

Pozdrawiam Marcin

Edytowano przez konos
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich

Mam na imię Kamil, dopiero zaczynam z elektroniką jako taką. Zawsze interesowałem się tworzeniem różnych rzeczy, najbardziej cieszy mnie gdy zamiast coś kupować - stworzę to samemu nierzadko mniejszym kosztem i znacznie lepszej jakości. Do tej pory zajmowałem się gastronomią z wyszczególnieniem cukiernictwa, a wierzcie mi - zrobienie skomplikowanego torta, którego do tej pory widywało się jedynie na wystawach to nielicha satysfakcja :D. Myślałem ostatnio wiele o dronach, tak konstrukcji jak i pilotażu, szczególnie, że to  "gorący temat" jeśli chodzi o różne branże (transport, badania, fotografia itp.). Mam nadzieję że dzięki kolejnym kursom dojdę w końcu do poziomu złożenia porządnej maszyny od samiuteńkich podstaw, jak i być może pełnym przebranżowieniu się. Szczerze mówiąc, puki co to moje plany są czystym SF, ale zawsze lubiłem SF :-).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.