Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Witam wszystkich Forbotowiczów. Moja przygoda zaczęła się tak: pewnego dnia w 2018(?) roku zamówiłem podwozie pod robota, wszystkie przewody połączyłem z moim tatą ,, na sktętkę". Jednak koszyk na baterie przegrzał i stopił się. Obecnie pracuję nad świałolubem, polegli to już 1 KIT z Botlandu i 2 lutownice🙁. Ale mam nadzieję , że wreszcie się uda. A gdy będzie działał, opublikuję go na forum😉.

Edytowano przez Hubert2310
Stylistyka
  • Lubię! 2

Witam wszystkich! mam na imię Tymon i mam 8 lat. Trochę pomaga mi tata. Pozdrawiam wszystkich.

• Lubię! 2

@Hubert2310 witam na forum 🙂 Powodzenia podczas budowy robotów, w razie problemów pytaj śmiało na forum!

@Tymon2012 cześć Tymon, witamy na forum! Fajnie, że młode osoby też zaczynają zabawę z elektroniką - powodzenia!

• Lubię! 1

Cześć z tej strony Wojtek lat 38. Kiedyś miałem jakiś zestaw elektroniki (zasilacz?) do poskładania i spodobało mi się to. Zapisałem się bo mam teraz w tych dziwnych czasach ochotę zarazić się nowym hobby. Jestem zielony ale myślę, że pomożecie. Pozdrawiam

• Lubię! 1

(edytowany)

Witam wszystkich! Jestem Piotr i mam 23 lata, moja przygoda zaczyna się w momencie gdy postanowiłem dołożyć do swojego auta czujnik ciśnienia i temperatury oleju. Postanowiłem poszukać w internecie czegoś innego niż zwykłe oklepane zegary, trafiłem na materiały gdzie wykorzustywano arduino do budowy. Postanowiłem więc poszukać podstaw i trafiłem na kurs forbot, zakupiłem zestaw do kursu arduino oraz kilka dodatkowych elementów, w tym momencie mam już gotowy program do pomiaru temperatury przy pomocy MAX6675 oraz wyświetlania wyników na wyświetlaczu podłączonym przez I2C, w niedalekiej przyszłości dokładam przetwornik ciśnienia oraz wprowadzę do programu alarmy mające na celu sygnalizować przy pomocy buzzera przekroczenie temperatury lub zbyt małe cisnienie w układzie. Gdy projekt bedzie skończony i poprawnie działający podzielę się nim z innymi na forum.

Edytowano przez Piterninus
  • Lubię! 2

Witamy. tu Adam i Henio (ojciec i syn). Rozpoczynamy naszą przygodę ze światek elektroniki. Pozdrawiamy i życzymy wszystkim zdrowia!

• Lubię! 2

Cześć, witam wszystkich! Mam na imię Mateusz, mam 22 lata. Od małego interesowały mnie zagadnienia z dziedzin inżynierii i elektroniki, a od gimnazjum również informatyki. Niestety zostałem do nich skutecznie zniechęcony w liceum i wybrałem inną ścieżkę kariery. Razem z Forbotem planuję powrócić do "młodzieńczych" zamiłowań i nadrobić braki. Na pierwszy ogień idzie świeżo odebrany zestaw podstaw elektroniki - poziom I i na pewno na tym się nie skończy 😉

• Lubię! 1

@Nowciu witam serdecznie na forum 🙂 

19 godzin temu, Nowciu napisał:

Z tego miejsca pozdrawiam z wykopu! Idealne wyczucie czasu reklamy swoich kursów w momencie mojego zamówienia co tylko upewnia mnie w przekonaniu, ze moja droga w poszerzaniu wiedzy idzie w dobrym kierunku 

O proszę! Dobre że trafiliśmy w Twoje potrzeby. Fajnie że chcesz się uczyć i rozwijać, elektronika to też pasjonujące hobby, także zachęcam Cię do dalszego zgłębiania kursów. W razie problemów śmiało pisz na forum 🙂 

@wojtektimm witam na forum 🙂 faktycznie, czasy są dziwne ale z drugiej strony sprzyja to nauce we własnym zakresie - a to z kursami jest jak najbardziej możliwe i owocne. Także pozostaje mi życzyć powodzenia w ich realizacji 🙂 

@Piterninus witam na naszym forum 🙂 

13 godzin temu, Piterninus napisał:

Gdy projekt bedzie skończony i poprawnie działający podzielę się nim z innymi na forum.

roi się ciekawy projekt. Najbardziej jestem ciekaw jak chcesz to rozwiązać mechanicznie - jak chcesz mierzyć ciśnienie oleju, bo sam czujnik to nie jest problem, ale jak to zamontować. Czekam zatem na artykuł na ten temat.

@AlchemikHenio witam Was na forum,  fajnie że razem uczycie się pasjonującego hobby, możliwe że przyda się też synkowi w szkole. Powodzenia 🙂 

@Matt_Cobosco cześć Mateusz! Dobrze że szkoła nie zniechęciła Cię tak bardzo - nie każdy nauczyciel potrafi dobrze przekazać temat. Kursy są pisane tak by możliwie zachęcić do tematu w dość przystępny sposób. Także są tu omawiane nawet trudne kwestie, tak by było zrozumiałe. Zatem powodzenia, na pewno będzie to ciekawa nauka 🙂 

• Lubię! 1

Dzień dobry Wszystkim, mam na imię Janusz i dopiero zaczynam swoją przygodę z elektroniką. Mam nadzieję, że wkrótce stanie się ona moją nową pasją - czas pokaże. 

• Lubię! 1

Witam,

Mam na imię Tomasz i pierwszą styczność z Forbotem miałem podczas codziennego przesiadywania na wykopie. Ostatnie 'rozdajo' tak mnie zainteresowało, że musiałem zapoznać się z Waszymi kursami i, jako że nie mam konta na wspomnianym serwisie i nie brałem udziału w zabawie, postanowiłem zakupić zestaw do podstaw elektroniki. A nuż będzie to inwestycja na przyszłość i początek zmiany ścieżki zawodowej.

Z samą elektroniką miałem odrobinę styczności na laboratoriach z fizyki w trakcie studiów, jednak od zajęć minęło parę lat, więc nie za wiele do dziś pamiętam. Myślę, że Wasze kursy będą doskonałą okazją do przypomnienia sobie pewnych rzeczy oraz, mam nadzieję, nauczenie się wielu nowych 😉

Pozdrawiam

• Lubię! 1

Witam wszystkich. Od małego miałem do czynienia z elektrotechniką co miało wpływ na późniejsze szkoły i pracę. Teraz chcąc przypomnieć sobie trochę więcej z zakresu elektroniki oraz spróbować sił na nowo w programowaniu złapałem się za Arduino. Przy okazji mam nadzieję, że przy "podstawach elektroniki" pokażę co nieco synowi 🙂 i liźnie tematu.

• Lubię! 1

Cześć.

Kupiłem dwa zestawy ponieważ mam teraz duzo czasu, a zawsze chciałem sie dowiedzieć jak "elektronika" działa.

Mam nadzieje że teraz dzięki zestawom zaspokoję ciekawość.

Życzę wesołych świąt i miłej zabawy.

• Lubię! 1

Cześć, mam na imię Ziemo, mam 33 lata.
Na co dzień zajmuję się programowaniem i testami. Czas poszerzyć horyzonty!

• Lubię! 1

@Janusz_23 cześć Janusz, witam na forum 🙂 Trafiłeś w dobre miejsce, powodzenia podczas eksperymentów z elektroniką!

@tompol7 cześć Tomasz, witaj na forum! Cieszę się, że zdecydowałeś się na naukę z naszych kursów. Również mam nadzieję, że nauczysz się czegoś nowego!

@andry3 witam na forum! Arduino to dobry wybór, powodzenia 😉 Jeśli syn jest młodszy <14 lat to zerknij też na nasz najnowszy kurs: Kurs micro:bit – #0 – wstęp, spis treści

@anzelm-74 witam na forum, dobry wybór - elektronika to ciekawe hobby, na pewno się wciągniesz!

@Ziemo cześć Ziemo, witam na forum i życzę powodzenia w nauce elektroniki. Zachęcam do stałej aktywności na forum 😉

• Lubię! 1