Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich! Jestem Piotr i mam 23 lata, moja przygoda zaczyna się w momencie gdy postanowiłem dołożyć do swojego auta czujnik ciśnienia i temperatury oleju. Postanowiłem poszukać w internecie czegoś innego niż zwykłe oklepane zegary, trafiłem na materiały gdzie wykorzustywano arduino do budowy. Postanowiłem więc poszukać podstaw i trafiłem na kurs forbot, zakupiłem zestaw do kursu arduino oraz kilka dodatkowych elementów, w tym momencie mam już gotowy program do pomiaru temperatury przy pomocy MAX6675 oraz wyświetlania wyników na wyświetlaczu podłączonym przez I2C, w niedalekiej przyszłości dokładam przetwornik ciśnienia oraz wprowadzę do programu alarmy mające na celu sygnalizować przy pomocy buzzera przekroczenie temperatury lub zbyt małe cisnienie w układzie. Gdy projekt bedzie skończony i poprawnie działający podzielę się nim z innymi na forum.

Edytowano przez Piterninus
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, witam wszystkich! Mam na imię Mateusz, mam 22 lata. Od małego interesowały mnie zagadnienia z dziedzin inżynierii i elektroniki, a od gimnazjum również informatyki. Niestety zostałem do nich skutecznie zniechęcony w liceum i wybrałem inną ścieżkę kariery. Razem z Forbotem planuję powrócić do "młodzieńczych" zamiłowań i nadrobić braki. Na pierwszy ogień idzie świeżo odebrany zestaw podstaw elektroniki - poziom I i na pewno na tym się nie skończy 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Nowciu witam serdecznie na forum 🙂 

19 godzin temu, Nowciu napisał:

Z tego miejsca pozdrawiam z wykopu! Idealne wyczucie czasu reklamy swoich kursów w momencie mojego zamówienia co tylko upewnia mnie w przekonaniu, ze moja droga w poszerzaniu wiedzy idzie w dobrym kierunku 

O proszę! Dobre że trafiliśmy w Twoje potrzeby. Fajnie że chcesz się uczyć i rozwijać, elektronika to też pasjonujące hobby, także zachęcam Cię do dalszego zgłębiania kursów. W razie problemów śmiało pisz na forum 🙂 

@wojtektimm witam na forum 🙂 faktycznie, czasy są dziwne ale z drugiej strony sprzyja to nauce we własnym zakresie - a to z kursami jest jak najbardziej możliwe i owocne. Także pozostaje mi życzyć powodzenia w ich realizacji 🙂 

@Piterninus witam na naszym forum 🙂 

13 godzin temu, Piterninus napisał:

Gdy projekt bedzie skończony i poprawnie działający podzielę się nim z innymi na forum.

roi się ciekawy projekt. Najbardziej jestem ciekaw jak chcesz to rozwiązać mechanicznie - jak chcesz mierzyć ciśnienie oleju, bo sam czujnik to nie jest problem, ale jak to zamontować. Czekam zatem na artykuł na ten temat.

@AlchemikHenio witam Was na forum,  fajnie że razem uczycie się pasjonującego hobby, możliwe że przyda się też synkowi w szkole. Powodzenia 🙂 

@Matt_Cobosco cześć Mateusz! Dobrze że szkoła nie zniechęciła Cię tak bardzo - nie każdy nauczyciel potrafi dobrze przekazać temat. Kursy są pisane tak by możliwie zachęcić do tematu w dość przystępny sposób. Także są tu omawiane nawet trudne kwestie, tak by było zrozumiałe. Zatem powodzenia, na pewno będzie to ciekawa nauka 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam,

Mam na imię Tomasz i pierwszą styczność z Forbotem miałem podczas codziennego przesiadywania na wykopie. Ostatnie 'rozdajo' tak mnie zainteresowało, że musiałem zapoznać się z Waszymi kursami i, jako że nie mam konta na wspomnianym serwisie i nie brałem udziału w zabawie, postanowiłem zakupić zestaw do podstaw elektroniki. A nuż będzie to inwestycja na przyszłość i początek zmiany ścieżki zawodowej.

Z samą elektroniką miałem odrobinę styczności na laboratoriach z fizyki w trakcie studiów, jednak od zajęć minęło parę lat, więc nie za wiele do dziś pamiętam. Myślę, że Wasze kursy będą doskonałą okazją do przypomnienia sobie pewnych rzeczy oraz, mam nadzieję, nauczenie się wielu nowych 😉

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich. Od małego miałem do czynienia z elektrotechniką co miało wpływ na późniejsze szkoły i pracę. Teraz chcąc przypomnieć sobie trochę więcej z zakresu elektroniki oraz spróbować sił na nowo w programowaniu złapałem się za Arduino. Przy okazji mam nadzieję, że przy "podstawach elektroniki" pokażę co nieco synowi 🙂 i liźnie tematu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć.

Kupiłem dwa zestawy ponieważ mam teraz duzo czasu, a zawsze chciałem sie dowiedzieć jak "elektronika" działa.

Mam nadzieje że teraz dzięki zestawom zaspokoję ciekawość.

Życzę wesołych świąt i miłej zabawy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Janusz_23 cześć Janusz, witam na forum 🙂 Trafiłeś w dobre miejsce, powodzenia podczas eksperymentów z elektroniką!

@tompol7 cześć Tomasz, witaj na forum! Cieszę się, że zdecydowałeś się na naukę z naszych kursów. Również mam nadzieję, że nauczysz się czegoś nowego!

@andry3 witam na forum! Arduino to dobry wybór, powodzenia 😉 Jeśli syn jest młodszy <14 lat to zerknij też na nasz najnowszy kurs: Kurs micro:bit – #0 – wstęp, spis treści

@anzelm-74 witam na forum, dobry wybór - elektronika to ciekawe hobby, na pewno się wciągniesz!

@Ziemo cześć Ziemo, witam na forum i życzę powodzenia w nauce elektroniki. Zachęcam do stałej aktywności na forum 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie  Administratora i Wszystkich użytkowników forum. Mam na imię Witold i należę do grupy 65+. Mimo mojego zamiłowania do elektroniki dopiero teraz mam czas oddać się tej przyjemności. Jeszcze raz witam Wszystkich i jestem przekonany, że nie jeden raz będę korzystał ze zgromadzonej tu wiedzy.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich!

Mam na imię Przemek. Mam 31 lat i z wykształcenia jestem elektrykiem. Od zawsze marzyłem żeby nauczyć się programowania mikrokontrolerów. Nigdy nie było czasu lub chęci. Teraz postanowiłem że muszę się nauczyć, myślę że z forbot się uda 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@c15wito również serdecznie witam na forum 🙂 Zachęcam do lektury, przez lata zebrało się tu sporo cennej treści ale także zachęcam do brania udziału w dyskusjach i dzielenia się swoim doświadczeniem.

@zuraw-1989 cześć Przemku, witam Cię serdecznie na forum 🙂  Kursy są właśnie po to żeby się czegoś z nich nauczyć. Także życzę dużo zapału do nauki, a w razie problemów śmiało pytaj na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Mam na imię Kamil. Jestem z wykształcenia elektronikiem, ale przez ostatni rok wykonywałem inny zawód i dopiero teraz wracam do pracy w branży.

W związku z tym zamówiłem sobie Wasze kursy (elektronika 2 poziomy i technika cyfrowa) - muszę usystematyzować wiedzę i wszystko sobie przypomnieć. Później wrócę do tego co robiłem wcześniej zawodowo - do programowania mikrokontrolerów stm32.

O ile z elektroniki praktycznie wszystko pamiętam, o tyle gorzej z tym programowaniem - nieużywana wiedza szybko wyparowała z głowy. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Mam na imię Maks i zaczynam zabawę z elektroniką ze względu na traumę, którą zafundowała mi uczelnia.. Chcę pojąć rzeczy, które prowadzący zajęcia przedstawiali w sposób całkowicie niezrozumiały i zniechęcający. Mam nadzieję, że nie będzie to chwilowa fascynacja i elektronika zostanie ze mną na wiele lat 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.