Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

żadna tajemnica, ale coraz ciezej w branzy dlatego jednostki sie zmieniaja 😉  obecnie plywam na PSV ( platform supply vessel) mozna powiedziec ze najnizszy ranga ( co nie znaczy ze najmniej pracowity 😉 )   statek ktory pracuje z platformami i innymi bardziej zaawansowanymi jednostkami dzialajacymi przy wydobywaniu zlóż itp. Wszystkie jednostki nawet te najmniej wazne sa coraz mocniej zaawansowane technologicznie  takze mam nadzieje ze kurs pomoze mi poczuc sie pewniej 🙂 

• Lubię! 2

@wojslaw witam serdecznie na forum 🙂 Myślę, ba! nawet jestem pewny że dobrze trafiłeś. Fajnie jakbyś zagościł tu na dłużej. Pozdrawiam! 

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć wszystkim 🙂 parę dni temu zobaczyłem post na fb "10 powodów dlaczego warto uczyć się elektroniki" ,z ciekawości zaglądnąłem, nasunęła się myśl ,dlaczego by nie spróbować , no i jestem 😄 pozdrawiam !

• Lubię! 2

@pawel312 Witam serdecznie na naszym forum 🙂 

Dnia 26.03.2020 o 20:29, pawel312 napisał:

parę dni temu zobaczyłem post na fb "10 powodów dlaczego warto uczyć się elektroniki"

W końcu te 10 powodów jest prawdziwe, więc nie dziwię się, że któryś do Ciebie trafił 🙂 Fajnie że chcesz się rozwijać, powodzenia w nauce, w razie problemów śmiało pisz na forum.

Cześć!

Już dłuższy czas zastanawiałem się nad rozpoczęciem jakiegoś zajawkowego projektu będącego trochę bliżej elektroniki. Na co dzień informatyk. Kod bez elektroniki nie ma szansy bytu, więc chciałem zobaczyć jak łączą się dwa światy. Jako cel postanowiłem sobie najpierw stworzyć coś, co jeździ i może być sterowane z telefonu. Potem chętnie podłączę do tego kamerę i spróbuję rozpoznawania obrazów, może jakieś podążanie za obiektem? Z czasem może po tym jak poznam w jaki sposób działać z silnikami i poczuję się lepiej z GPIO, spróbuję stworzyć własnego drona...

Mam malinkę i nie zawaham się jej użyć!

Pozdrawiam!
Krzysiek

• Lubię! 1

Dzień dobry,
Jestem studentem, pisanie programów do mikrokontrolerów to dla mnie nowość, mam troszkę większe doświadczenie w podłączaniu układów i elektronice. Przy budowie jakiegokolwiek urządzenia zawsze sam wykonywałem mechanikę i stronę tzw. hardware natomiast korzystałem z gotowego programu udostępnionego na opensource i schematów na podstawie których budowałem układ.

Teraz, posiadam pompę 12V sterowaną PWM 2Hz i będę chciał stworzyć układ i program który wraz ze wzrostem oporu termistora będzie zwiększał wypełnienie PWM.
Wybrałem ST ponieważ tylko z takimi procesorami miałem doczynienia.

Korzystam z kursu STM32 i chciałbym na podstawie jego stworzyć program dla płytki STM32F103C8T6, zdjęcie poniżej oraz zdjęcie charakterystyki czujnika.
Nie wiem czy to dobry pomysł mając zielone pojecie o programowaniu kupować tą płytkę ale jest mała i zapewne wystarczająca do tego zadania, natomiast jak się spodziewałem już podczas tworzenia projektu pojawiły się pytania ze względu na używanie innej płytki niż opisanej w kursie. Będę chyba zmuszony otworzyć temat w odpowiednim dziale, mam nadzieję że pomożecie.

1475523200_1584572515.thumb.png.6b1d3d2d4b5a75a48dce9731338e4584.png

4312619600_1584572492.thumb.png.cb58dc9003e25443a62d5a7640d8f704.png

• Lubię! 1

Cześć 

Nazywam się Michał. Trafiłem na tu na kurs elektroniki, który jest całkiem przystępnie prowadzony. Uczę się c++, może kiedyś uda się to połączyć.

• Lubię! 1

@hektor284 witam na forum i życzę udanych eksperymentów z elektroniką - w razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂

@roman12356 cześć Krzysiek, witam na forum! Raspberry Pi daje ogrom możliwości, na pewno Ci się uda coś fajnego zbudować - mam nadzieję, że pochwalisz się później na forum 🙂

@kapo cześć Michał, witam na forum! Miło słyszeć, że kurs elektroniki jest pomocny. Na pewno zainteresujesz się później też Arduino (będziesz mógł wykorzystać znajomość C++) 😉

@danio8522 witam na forum 🙂 Pewnie, chętnie pomożemy - jak będziesz miał jakiś problem to śmiało pytaj. Pamiętaj jednak, że kursy najlepiej "przechodzić" na wskazanych przez nas platformach, bo masz wtedy pewność, że ćwiczenia będą na nich działały.

Witam.

mam na imię Mat mam 33 lata i jestem z Olsztyna, aktualnie brak mi zajęcia więc chciałbym pobawić się z Arduino i elektroniką, naprawiam laptopy czasem uda się naprawić kartę graficzną i jakieś tam małe prace z lutownicą, większość czasu i tak spędzam przy moim autku SAAB 9-5 którego pieszczę w miarę możliwości. zaciekawiło mnie arduino i całkiem możliwe że będę chciał je zapoznać z moim autkiem za jakiś czas

• Lubię! 1

@Mateo2206 witam serdecznie na forum 🙂 

16 godzin temu, Mateo2206 napisał:

zaciekawiło mnie arduino i całkiem możliwe że będę chciał je zapoznać z moim autkiem za jakiś czas

Tu może być bardziej przydatny minikomputer Raspberry Pi. Polecam sprawdzić nasz kurs na ten temat, może przyjdzie Ci do głowy jakieś zastosowanie 🙂 

Witam,

Jako, że już parę dyszek na karku i obecnie sporo czasu to zaczynam swoją przygodę z inteligentnym domem.

Na początek przyszło kilka modemcu na esp8266 i kilka czujników ds18b20.

Chciałbym zacząć od pomiaru temperatur z kilku miejsc: z zewnąterz, z altanki, z garażu wolnostojącego, z piętra i parteru.

Ze względu na brak możliwości połączeń tych czujników kablem, musi to się odbyć po wifi z każdego modułu osobno.

Od soboty próbuję spiąć to w całość po udp, ale coś mi słabo idzie, mam nadzieję, że to forum pomoże mi rozwiązać moje problemy.

pozdrawiam

• Lubię! 1