Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam, mam na imię Marcin. Trochę wstyd się przyznać ale pierwszy zestaw podstaw elektroniki kupiłem w 2016, dopiero niedawno go rozpakowałem (4 lata!!!) i zrobiłem kurs podstaw elektroniki xD a dziś już rozpakowuje kolejny zestaw poziomu drugiego 🙂 w dalszych planach kurs lutowania oraz arduino, w odległych planach/marzeniach jakaś mała frezarka cnc.
Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Bolson witam serdecznie na forum 🙂  Fajnie że zainteresowałeś się praktycznym hobby, na pewno wiedza ta w czymś się przyda. Powodzenia!

@Grzegorz2204 również witam na forum! RPi na AiRze i podobnych kierunkach to często pojawiający się temat także dobrze trafiłeś. Powodzenia w nauce, w razie problemów pytaj na forum - dla RPi jest wydzielony cały dział.

@Marcin92 cześć Marcinie, witam na forum 🙂 Cóż, czas w końcu się znalazł. Czasy choć trudne powodują że można wrócić do różnych zajęć odłożonych w czasie przez natłok spraw codziennych. Powodzenia w zadaniach z kursu!

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim 👋

Na forum poszukuje pomocnych informacji by pomoc swojej dziewczynie z projektem magisterskim. Sam studiuje automatykę i robotykę, ale elektronika nie była nigdy moja mocna stroną. 

Pozdrawiam Wszystkich 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witajcie,

mam na imię Julek i mam 11 lat. Mój tata postanowił zarazić mnie elektroniką, kupił mi "podstawowy kurs elektroniki" i będziemy razem się uczyć. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę więcej wiedział i rozumiał w tym temacie 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@pepis007 witam serdecznie na forum 🙂 fajnie że tu zajrzałeś, mam nadzieję że uda Ci się znaleźć potrzebne informacje.

@Julko część Julek, fajnie że razem z tatą znaleźliście ciekawe hobby. Życzę wam powodzenia, na pewno przyda Ci się taka wiedza.

@Demarski Cześć Jakubie, fajnie że starasz się dobrze wykorzystać czas w domu. Atmosfera nie jest zbyt ciekawa, ale mając pożyteczne zajęcie czas płynie zawsze lepiej. Powodzenia w nauce i dużo zdrowia! 😷

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć. Dla kolegów jestem Jacek, mam 59 lat, z zawodu lekarz medycyny, kardiolog. Elektroniką interesowałem w szkole średniej, więc bardzo dawno - wtedy możliwości były bardzo skromne, a płytki z obwodami trzeba było wytrawiać samodzielnie, programowanie scalaków to było SF, komputery osobiste też. Później studia a po ich ukończeniu roboty i nauki do cholery. Teraz postanowiłem wrócić do dawnej pasji, bo możliwości dostępu praktycznie nieograniczone... ale to co się zmieniło przez ostatnie prawie 40 lat to kosmos, więc  prawie wszystkiego (oprócz podstaw fizyki i elektryki) muszę uczyć się od nowa. Super, że są takie kursy i YouTube - po prostu doba jest za krótka ;-). Poza tym jeszcze astronomia obserwacyjna, pływanie na żaglowcach i strzelectwo sportowe... ostatnio też obróbka skrawaniem, cięcie plazmą i spawanie ;-))) Cudowne czasy dla ludzi łaknących wiedzy. Pozdrawiam wszystkich.

Edytowano przez Gomba
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Gomba witam Jacku na forum 🙂 

10 godzin temu, Gomba napisał:

Cudowne czasy dla ludzi łaknących wiedzy.

To prawda, sam stwierdzam że nie da się po prostu nudzić - chyba że ktoś bardzo chce. Dla ludzi którzy szukają sobie zajęć zawsze coś się znajdzie.

Fajnie że tu trafiłeś, zachęcam do aktywności.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich Forbotowiczów. Moja przygoda zaczęła się tak: pewnego dnia w 2018(?) roku zamówiłem podwozie pod robota, wszystkie przewody połączyłem z moim tatą ,, na sktętkę". Jednak koszyk na baterie przegrzał i stopił się. Obecnie pracuję nad świałolubem, polegli to już 1 KIT z Botlandu i 2 lutownice🙁. Ale mam nadzieję , że wreszcie się uda. A gdy będzie działał, opublikuję go na forum😉.

 

Edytowano przez Hubert2310
Stylistyka
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć z tej strony Wojtek lat 38. Kiedyś miałem jakiś zestaw elektroniki (zasilacz?) do poskładania i spodobało mi się to. Zapisałem się bo mam teraz w tych dziwnych czasach ochotę zarazić się nowym hobby. Jestem zielony ale myślę, że pomożecie. Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.