Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam. 

Mam na imię Wojtek, za miesiąc stuknie mi ćwierćwiecze 😄

Poszedłem na studia z zakresu Air na polibudzie wrocławskiej, trochę tak naprawdę nie wiedząc co mnie czeka. Kilka razy zastanawiałem się czy obrałem dobrą drogę, ale ostatecznie zostałem, ponieważ zaczęły się kursy czysto elektroniczne, które mnie zainteresowały. Ostatecznie obroniłem pracę inżynierską z tematu "Robot balansujący" 😄

Następnie był rok przerwy i studia magisterskie zacząłem na kierunku "Elektronika". Wylądowałem na specjalności "Akustyka", trochę nie z własnej woli jak to na Polibudzie Wrocławskiej bywa. Zostałem, bo stwierdziłem, że elektronika to elektronika, a może fajnie będzie rozszerzyć horyzonty. Obecnie jestem w trakcie ostatniego semestru. 

Nadal nie poznałem elektroniki tak dobrze, jakbym chciał. Różne perypetie sprawiły, że miałem od tego sporą przerwę. Liczę jednak, że z pomocą forbota i użytkowników forum uda mi się nadrobić zaległości i poznać tajemnice elektroniki 😉

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich, 
jestem Robert - programista, amator elektronik. Zainteresowałem się elektroniką całkiem niedawno. Uczę się tego co potrzebne mi do aktualnie prowadzonego przeze mnie pomysłu/projektu. Liczę, że będę mógł wymieniać się tu wiedzą i doświadczeniem, a także poznać nowy wspaniały świat 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Wojciech_Bajo witam serdecznie na forum 🙂 temat robota balansującego to ciekawa sprawa, zachęcam Cię Wojtku do opisania tego na forum 🙂 też zachęcam do lektury forum i korzystania z kursów, na pewno pomogą Ci w nauce.

@Otar Cześć Robercie, witam Cię na naszym forum 🙂 

8 godzin temu, Otar napisał:

Liczę, że będę mógł wymieniać się tu wiedzą i doświadczeniem, a także poznać nowy wspaniały świat

I serdecznie Cię do tego zachęcam!

@Darek3008 Również witam na forum, fajnie że tu jesteś. Powodzenia w nauce i zachęcam do aktywności 🙂 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć !

Właśnie przyjechał do mnie świeżutki zestaw do lutowania : )).

Mega zainteresowały mnie Wasze kursy, bardzo ciekawe rzeczy !. Moja potrzeba zrodziła się z chęci samodzielnej naprawy moich gitar ( części elektronicznych ), a nie wieczne odsyłanie instrumentów do lutnika, co też nie mało kosztuje...

Nie mam żadnych robotów czy innych wynalazków na koncie bo studiuję zupełnie inne rzeczy, ale mam nadzieje że jakoś zdołam nadrobić nieco tej wiedzy : )

Pozdrawiam !

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@chipsis super! powodzenia w realizacji zadań z kursu - lutowanie to wciągające zajęcie 🙂 Choć zajmujesz się inną branżą, to takie doświadczenie też jest cenne - w końcu wspomniany lutnik też musi umieć i grać i lutować 🙂 

@Filip159 witam na naszym forum 🙂 Tak wiele projektów można zrealizować z Arduino. Jak coś uda Ci się przygotować to zachęcam Cię do podzielenia się tym na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Mam na imię Maciej i mam 35 lat, jestem z zawodu programistą. Piszę oprogramowanie na Linuxa i Windowsa. Zrażało mi się pisać coś na architekturę ARM jednak miałem tam system operacyjny Linux utworzony w Yocto. Współpracowałem z konstruktorami piszącymi w C na mikrokontrolery w poprzedniej pracy, nigdy jednak sam ich nie programowałem. W zagadnienia elektroniki wkręciłem się dopiero w grudniu 2019 roku, kiedy to postanowiłem rozpocząć pracę nad własnym robotem. Od tamtego czasu wiele się dowiedziałem, jest to jednak póki co tylko i wyłącznie wiedza teoretyczna a jak wiadomo to praktyka czyni mistrza :) Zdołałem już zaprojektować model 3D mojego robota, zaprojektować schemat połączeń a dziś dotarły do mnie wyspecyfikowanie komponenty jak również kurs podstaw elektroniki z FORBOT :) jestem wielkim pasjonatem nowoczesnego C++ a aktualnie wkręcam się ostro w elektronikę. Późnym wieczorem, jak tylko żona i córka zasypiają lub z rana gdy jeszcze śpią wykorzystuję czas żeby się dokształcać. Chciałbym napisać oprogramowanie do robota w C++17 z wykorzystaniem Dependency Injection i Unit testami.
Cieszę się, że mogę być tu z Wami i uczyć się od Was.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Share on other sites

@macias2k4 Witam serdecznie na forum 🙂 

To co piszesz wygląda bardzo ambitnie, na pewno dobrze znasz C++ i program może wyglądać ciekawie. Akurat w Arduino i podobnych sporo twórców ma podstawowe pojęcie o języku także myślę, że mogło to by być coś naprawdę wartościowego. Np z STM32 już jest inna sprawa, bo jest to bardziej wymagający temat. Zachęcam zatem żebyś podzielił się swoim projektem na forum, na pewno będzie on motywujący dla innych czytelników, a sam chętnie bym spojrzał 🙂 

11 godzin temu, 011010110110110 napisał:

Tam to dopiero można robić cuda

@011010110110110 CUDA są w GPU 😄 taki żarcik z rana przy kawce.

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć!

Jestem Darek, mam 31 lat.

Z wykształcenia inżynier mechanik po MiBM na Politechnice Wrocławskiej, zawodowo projektant w branży automotive i precyzyjnej mechanice.

Elektroniką i sterowaniem interesuję się od bardzo niedawna, w zasadzie od tygodnia robię kurs Arduino i elektroniki, więc jestem bardzo świeży w temacie.

Widzę jednak, że na forum jest pełno osób chętnych pomóc nawet tak zielonym w temacie jak ja, mam nadzieję dowiedzieć się tutaj elementarnych podstaw dzięki którym nie spowoduję większych szkód podczas eksperymentowania z elektroniką.

Pozdrawiam Wszystkich.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Forumowicze Forbota! Moja praca zupełnie nie jest związana z elektroniką i nigdy nie kształciłem się w jej kierunku, ale od czasu do czasu w moim samochodzie sprawiam sobie różne elektroniczne, drobne udogodnienia 😉 Raz już zaczynałem kurs z książką pt. "Przygoda z elektroniką", ale na pewnym etapie brakło mi części i chęci do dalszej nauki. Kurs online "forbota" już zacząłem, a dzisiaj zarejestrowałem świeżo-zakupione zestawy. Liczę na to, że uda mi się ukończyć cały kurs, bo wydaje się być bardzo przystępny. Pozdrawiam wszystkich!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam! Mam na imię Mateusz i mam 31 lat. Z zawodu jestem informatykiem i dopiero zaczynam swoją przygodę z elektroniką. Jestem w tym temacie dopiero zielony ale myślę, że dzięki zakupionym kursom czegoś się nauczę. Mam nadzieję, że to pozwoli mi stworzyć coś własnego :) Mam plan zbudować własny sygnalizator brań na wędkę. :) 

Pozdrawiam :) 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.