Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@Wojtas1234 Cześć Wojtku witam Cię na forum 🙂 fajnie, że chcesz zrobić coś więcej przed samymi studiami, najpewniej będzie Ci dzięki temu łatwiej, chić nie spodziewaj się, że takie tematy jak Raspberry Pi czy Arduino pojawią się na uczelni 😉 

@MS_ Witaj Magdo, cieszę się, że tu zawitałaś. Powodzenia w realizacji zadań z kursów 🙂 

@arni92 Również serdecznie witam 🙂 Java to piękny język, jeden z moich ulubionych 🙂 Może w RPi się nie przyda, ale na pewno łatwiej będzie Ci się nauczyć np. Pythona, w którym możesz sporo zdziałać. Powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Hej,

mam na imię Krzysiek, jestem dojrzałym wiekowo informatykiem i na co dzień zajmuję się wdrażaniem "dużych" systemów klasy ERP. Programowanie interesuje mnie od zawsze, chociaż miałem kilkuletnią przerwę. Ostatnio zacząłem odkrywać otwarte rozwiązania pomagające "zautomatyzować" dom (np. openHab) i pewnie w ramach profilowania wyświetliłą mi się reklama forbot.pl. Z elektroniką nie miałem za bardzo dotychczas do czynienia (nie licząc składania sobie kolejnych PC-tów), ale zapalanie diod via PC i Arduino już mi sie podoba i mam ochotę na więcej.

Do usłyszenia na forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam Wszystkich Użytkowników, 

mam 21 lat, studiuję na Politechnice Warszawskiej. Zainteresował mnie kurs elektroniki, ponieważ nie miałem praktycznych zajęć z tego zakresu, a uważam, że elektroniki powinno uczyć się w praktyce :) 

Pozdrawiam

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry. Jako że właśnie zaczynają się wakacje, postanowiłem zainteresować się elektroniką. Studiuję automatykę i po pierwszym roku trzeba wziąć się za rozwój pod tym właśnie kątem i uznałem, że arduino może być dobrym początkiem. 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@smarthomepch witaj Krzysztofie na naszym forum 🙂 fajnie, że tu trafiłeś zwłaszcza, że masz już doświadczenie w branży.

Dnia 27.06.2020 o 12:04, smarthomepch napisał:

pewnie w ramach profilowania wyświetliłą mi się reklama forbot.pl

W to nie wątpię - ja mam reklamy hurtowni z podzespołami: TME, botland itp... 🙂 

Powodzenia z kursami i zachęcam Cię do aktywności na forum.

@kacper69258 również serdecznie witam Cię na forum! Fajnie, że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej. Przesiedziałem na politechnice aż do mgr i niestety zajęć praktycznych jest bardzo mało, dlatego jeżeli robisz coś we własnym zakresie, czy jesteś w kole naukowym to dobrze, nauczysz się czegoś w praktyce i będzie łatwiej Ci znaleźć pracę. Powodzenia w kursach, w razie problemów śmiało pisz na forum 🙂 

@Spotles witam na forum, fajnie że masz zajęcie na wakacje. Powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mam na imię Robert. Elektroniką zajmuję się hobbystycznie, a przypadek sprawił, że również i zawodowo. W zasadzie moje główne zainteresowania dotyczą bardziej urządzeń mechanicznych, ale cały czas szukam ciekawych rozwiązań, których nie znam, co sprawia , że chciałbym w sposób praktyczny je poznać i testować w swoim domowym warsztacie. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@SCART Witaj Marku na naszym forum 🙂 Fajnie że chcesz się rozwijać, powodzenia w zadaniach z kursu.

15 godzin temu, SCART napisał:

Mam wykształcenie elektroniczne i długoletnie doświadczenie w projektowaniu i programowaniu układów sterowania opartych na 8 bitowych AVR.

Ciekawe, programujesz takie układy zawodowo?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, projektujemy i produkujemy m.in. układy elektroniki bezpieczeństwa ruchu drogowego, np. sekundniki na skrzyżowaniach, sygnalizatory akustyczne na przejściach dla niewidomych, przyciski zgłoszeniowe dla pieszych, itp.

Wszędzie tam siedzą 8 bitowe AVR-y lub PIC-e.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich.Jestem początkującym elektronikiem.Chciałbym poznać wiele rzeczy związanych z Arduino.

Jestem fanem Arduino.Wiele filmów na YouTube związanych z Arduino obejrzałem by zrozumieć czym to jest i do czego służy. Chciałby zacząć od najprostszych układów by się nie zrazić ale nie wiem gdzie zacząć.Mam nadzieję że ktoś pomoże.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Szanowni Państwo,

cieszę się, że mogę wejść w ten niezwykły świat diód i tranzystorów. Tatuś już ma dla mnie zlecenie naprawy pastucha, więc biorę się czym prędzej za zabawę.

Pozdrawiam wszystkich zapalonych elektryków.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.