Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

@SCART Witaj Marku na naszym forum 🙂 Fajnie że chcesz się rozwijać, powodzenia w zadaniach z kursu.

15 godzin temu, SCART napisał:

Mam wykształcenie elektroniczne i długoletnie doświadczenie w projektowaniu i programowaniu układów sterowania opartych na 8 bitowych AVR.

Ciekawe, programujesz takie układy zawodowo?

Tak, projektujemy i produkujemy m.in. układy elektroniki bezpieczeństwa ruchu drogowego, np. sekundniki na skrzyżowaniach, sygnalizatory akustyczne na przejściach dla niewidomych, przyciski zgłoszeniowe dla pieszych, itp.

Wszędzie tam siedzą 8 bitowe AVR-y lub PIC-e.

• Lubię! 2

@SCART O proszę, to tego nie wiedziałem. Nigdy nie było okazji żeby zajrzeć do środka przycisku do świateł przy przejściu dla pieszych 🙂 

• Lubię! 1

Witam wszystkich.Jestem początkującym elektronikiem.Chciałbym poznać wiele rzeczy związanych z Arduino.

Jestem fanem Arduino.Wiele filmów na YouTube związanych z Arduino obejrzałem by zrozumieć czym to jest i do czego służy. Chciałby zacząć od najprostszych układów by się nie zrazić ale nie wiem gdzie zacząć.Mam nadzieję że ktoś pomoże.

• Lubię! 1

Szanowni Państwo,

cieszę się, że mogę wejść w ten niezwykły świat diód i tranzystorów. Tatuś już ma dla mnie zlecenie naprawy pastucha, więc biorę się czym prędzej za zabawę.

Pozdrawiam wszystkich zapalonych elektryków.

• Lubię! 1

@Szalinsky Witam serdecznie na forum 🙂 na pierwszy raz trzeba odczekać chwilkę aż ktoś z administracji zaakceptuje przywitanie, już uprzątnąłem posty. 

4 godziny temu, Szalinsky napisał:

Chciałby zacząć od najprostszych układów by się nie zrazić ale nie wiem gdzie zacząć.Mam nadzieję że ktoś pomoże.

Powodzenia w nauce, jest tu sporo osób chętnych do pomocy, ale kurs i zadania dodatkowe w większości wypadków są wystarczające 🙂 

@gryszard Witam na forum i powodzenia w nauce 🙂 

1 godzinę temu, gryszard napisał:

Tatuś już ma dla mnie zlecenie naprawy pastucha, więc biorę się czym prędzej za zabawę.

Ciekawi mnie cóż z tego wyjdzie. Jak rozumiem ma kopać 😄 Powodzenia, pochwal się na forum co z tego wyjdzie 🙂 

Cześć wszystkim,

Mam na imię Paweł. Z elektroniką mam niestety niewielkie doświadczenie (ot parę diod, przełącznik i pudełko z bateriami), jednakże bardzo chętnie dokształcę się w tym temacie (kursy z podstaw elektroniki już zaczęte). Uzyskaną wiedzę głównie chcę wykorzystać w celach hobbystycznych do włożenia trochę życia w różne modele nad którymi pracuję w wolnym czasie (obecnie na tapecie statki ze Star Treka 😉 ). Na razie chcę zacząć powoli od prostych schematów oświetlenia ale z czasem kto wie, może w ruch pójdzie Arduino lub inna platforma 🙂

Pozdrawiam,

Paweł.

• Lubię! 1

@Ivan Witaj Pawle na naszym forum 🙂 elektronika w modelarstwie może dużo zmienić, na YT jest sporo filmików w tym temacie, ale tak jak piszesz podstaw elektroniki są tu potrzebne, żeby chociażby model nie stanął w ogni 😉 Powodzenia w nauce!

Witam wszystkich. Dopiero zaczynam swoją przygodę z robotyką. Cieszę się, że będę mogła was poznać.

• Lubię! 1

@Nikto0 witam serdecznie na naszym forum i życzę powodzenia w nauce 🙂 

Cześć wszystkim,

Jestem Olek, trafiłem tutaj przez świetne kursy na stronie. Aktualnie ogarniam sobie instalację inteligentnego budynku, kompletny DIY głównie na Arduino. Pewnie będę miał kilka dylematów z tym związanych więc lepiej zapytać bardziej doświadczonych 😉

• Lubię! 1

Cześć! Jestem Tomek! Mam 26 lat. Na codzień zajmuje się podstawową automatyką i elektryką. Ciekawi mnie również świat elektroniki i dlatego też tutaj jestem :)

• Lubię! 1

@olo_eng witam serdecznie na forum 🙂 Miło czytać pozytywny komentarz na temat kursów, fajnie że też masz z nich pożytek. Powodzenia w budowie instalacji! Jak będziesz już miał coś wykonane to koniecznie pochwal się na forum.

@Tomaholk1 również serdecznie witam 🙂 fajnie, że tu trafiłeś, powodzenia z kursami! 

Hey,

mam na imię Tomek i po długiej przerwie znowu zainteresowałem się elektroniką w kontekście smartnego domu.
Rpi będzie kolejnym mostkiem w moim , otoczeniu,  ale zanim to nastąpi, chciałbym na kursie poznać jego możliwości. 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie !!

• Lubię! 1

@Tomasz777 witaj Tomku na naszym forum 🙂 wybrałeś ciekawy temat, na czasie i bardzo szeroki. Powodzenia w nauce, a jak już coś będziesz majstrował konkretnego to zachęcam Cię do pochwalenia się tym na forum 🙂