Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich Forumowiczów! 🙂

Imiona mam 2 (w sumie 3, bo jeszcze to z bierzmowania 😎 ), spośród nich moje ulubione to Dawid i tym imieniem zazwyczaj posługuję się w internecie 😅

Mam 29 lat, na co dzień zajmuję się pracą biurową, oprócz tego rozwijam liczne zainteresowania. Pochodzę z Dzierżoniowa na Dolnym Śląsku, być może część z Was jeszcze pamięta Zakłady Radiowe DIORA (duża część mojej Rodziny tam pracowała, także jako konstruktorzy). Od lat hobbystycznie koduję w C++, w tym także proste gry.

W ostatnim czasie - sezon wakacyjno-urlopowy - postanowiłem sięgnąć do "korzeni" i zająć się przypomnieniem oraz zdobyciem nowych wiadomości z zakresu elektroniki. Zamierzam przerobić kursy dotyczące podstaw elektroniki i techniki cyfrowej, a także zabrać się za Arduino, by w pewien sposób połączyć informatykę z elektroniką. Oczywiście nie obędzie się bez przerobienia kursu budowy robotów. 😅

Zaopatrzyłem się ostatnio w 6 zestawów do kursów FORBOT (polecam - bardzo fajnie dobrane i spakowane elementy) i zabieram się za naukę!

Pozdrawiam Forumowiczów! 😀

• Lubię! 2

@wojteks1971 witam na forum! Fajnie, że macie ciekawe zajęcie i też dziękujemy za pozytywne komentarze 🙂 Powodzenia w nauce!

@DIORA_Pionier85 również serdecznie witam 🙂 w takim razie Dawidzie 🙂 

10 godzin temu, DIORA_Pionier85 napisał:

Zaopatrzyłem się ostatnio w 6 zestawów do kursów FORBOT (polecam - bardzo fajnie dobrane i spakowane elementy) i zabieram się za naukę!

Wow! Faktycznie elegancko się zaopatrzyłeś. Z takim zapleczem, będziesz mógł zbudować coś konkretnego, dlatego czekam aż opublikujesz coś swojego w dziale DIY 🙂 Powodzenia w mauice!

• Lubię! 1

Witam wszystkich!

Od programowania trzymałem się z daleka, jednak nauka biostatystyki pchnęła mnie w tym kierunku. Ostatnio zboczyłem trochę z kursu i zainteresowałem się Raspberry. W ciągu tygodnia od tej decyzji udało mi się podłączyć Netflixa do starego telewizora i udostępnić nie-sieciową drukarkę na komputerach domowych po WiFi. Są już pierwsze efekty, a ja uczę się dalej 😀

• Lubię! 2

@NGS witam na forum i życzę udanych eksperymentów z RPi 🙂 

Witam serdecznie.Mam 17 lat,nteresuję się elektroniką oraz robotyką.

• Lubię! 1

@RIELM909 również witam na forum, fajnie że chcesz coś podziałać w elektronice. Powodzenia w nauce 🙂 

• Lubię! 1

Witam Wszystkich. Czytając artykuły na stronie, przyszedł czas się zarejestrować na forum 🙂 Udzielać się, pomagać i cały czas się uczyć. Nauka u mnie programowania C, oraz AVR 🙂

• Lubię! 1

@Misiek_86 witam na forum! Fajnie że postanowiłeś się zarejestrować, zachęcam zatem do aktywności 🙂 

Hej, jestem Weronika, mam 21, elektroniką interesuję się od małego dzieciaka, ale teraz dopiero zaczęłam coś z tym robić. Studiuję biotechnologię medyczną, więc kształcę się w nieco innym kierunku, a elektronikę traktuję jako przyjemną pasję 🙂 Cieszę się, że trafiłam na tą stronę i będę miała ułatwioną naukę. Pomysł by zacząć się uczyć dopiero teraz wyszedł stąd, że nie mogę mieć żywych zwierząt w domu, więc stwierdziłam, że zbuduję sobie własne, i stąd tu moja obecność 🙂 
Miłego dnia wszystkim. 

• Lubię! 2

@Daviria Witaj Weroniko na naszym forum 🙂 fajnie że się przedstawiłaś i masz zamiar zostać tu na dłużej. Powodzenia w nauce, też zachęcam do aktywności i jak już coś zmajstrujesz to śmiało pochwal się tym w dziale DIY 😉 

(edytowany)

Cześć wszystkim, 

Mam 27 lat, mieszkam w Poznaniu. Całe życie psułem i naprawialem elektronikę w moim domu. Pora nareszcie stać się w tym bardziej profesjonalnym 🙂

W tym roku rozpoczynam też formalne studia związane z Inżynieria Produkcji, a na codzień pracuję w firmie konsultingowej (pracowałem w różnych firmach IT ale chciałbym już przejść do branży technologicznej na stałe).

Chyba najbardziej interesuje mnie temat drukarek 3D. 

Jestem bardzo zadowolony, że mogę być tu z Wami 🙂 

Edytowano przez Starski
Literowka
  • Lubię! 2

@Starski witam na forum! Chyba każdy zaczynał od "psucia" elektroniki 😉 Powodzenia w nauce i eksperymentach praktycznych. W razie problemów pytaj śmiało na forum.

• Lubię! 1

Cześć Wszystkim. Mam na imię Jacek i jestem nałogowym ..... a może nie?, choć w sumie to tak. Jestem nałogowym poszukiwaczem czegoś nowego i majsterklepką, jak słusznie twierdzi moja żona, "zamiast kupić to ciągle coś klecisz" :-). Ale czy tak nie jest fajniej? no i ta satysfakcja że się udało i to ja zrobiłem. Też tak macie? 

Więc miłego grzebania i dłubania w poszukiwaniu czegoś ekscytującego.

Witam wszystkich serdecznie, mam na imię Krzysztof. Zaciekawiła mnie tematyka Arduino dlatego też dołączam do Was :).

• Lubię! 1

@Takaszi witam na forum 🙂 Fajnie że lubisz majsterkować i odpowiadając na pytanie: Tak, jest tu sporo podobnych Tobie zwolenników samoróbek – nierzadko mniej opłacalnych od kupowania ale cóż... swoje lepsze i jest przy tym sporo emocji 😄 Powodzenia!

@szubens również serdecznie witam na forum 🙂 Fajnie że masz takie zainteresowania, powodzenia w nauce!