Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć, jestem Leszek (34 wiosny), interesuje się  automatyką, elektroniką, informatyką szczególnie akwizycją danych wykorzystując różne alternatywne systemy komercyjne oraz  niekomercyjne dodatkowo lubię tworzyć własne systemy sterowania i na przekaźnikach i w PLC . Liczę że będzie okazja wymienić się doświadczeniami oraz wiedzą. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich! Mam 35 lat. Jestem z wykształcenia elektronikiem i elektrotechnikiem ze specjalizacją informatyka, a z zawodu automatyk przemysłowy. Moja edukacja i praca jest zarazem moim hobby. W technikum i na studiach miałem sporo do czynienia z mikrokontrolerami, ale ostatnio z powodu braku czasu w zasadzie wcale. Trafiłem na to forum, bo zacząłem się interesować Arduino, właśnie dziś dzięki waszemu kursowi kilka testowych programików wczytałem. Pozdrawiam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Leszek_Burzyk Witam serdecznie na forum 🙂 

11 godzin temu, Leszek_Burzyk napisał:

Liczę że będzie okazja wymienić się doświadczeniami oraz wiedzą. 

Super! Też na to liczymy. Powodzenia w kursach 🙂 

@Karol_w1985 Również serdecznie witam 🙂 

8 godzin temu, Karol_w1985 napisał:

Moja edukacja i praca jest zarazem moim hobby.

To jesteś rzadko spotykanym szczęśliwcem 😄

Fajnie, że zainteresowałeś się Arduino, zachęcam zatem do aktywności na forum 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim, jestem Hubert. Obecnie jestem studentem automatyki i robotyki. Elektroniką interesowałem się od kilku lat, ale głównie teoretycznie. W końcu udało mi się przełamać, żeby zacząć robić coś bardziej praktycznego w tym kierunku.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witajcie, mam na Imię Maciek. Jestem dość stary (33 lata :D). Chciałbym nauczyć się programować między innymi arduino ale zaczynam od podstaw czyli elektroniki. Na codzień grzebie w malinie ale głównie jako retromaszyna 🙂

Pozdro 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Ceneusz Cześć Hubercie, fajnie że chcesz się rozwijać. Powodzenia! 🙂 

@NikiLauda Witaj Macieju, fajnie że zabrałeś się za Arduino i elektronikę, to bardzo ciekawy temat - można nawet zrobić coś praktycznego 🙂 Powodzenia!

12 godzin temu, NikiLauda napisał:

Jestem dość stary (33 lata :D).

Ojjj nie jesteś 😉 

@wither248 Również witam, fajnie że napisałeś coś w tym wątku. Zachęcam zatem do dalszej aktywności na forum 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim, jestem Kamil i mam 21 lat. Elektroniką interesuję się hobbystycznie. Widzę że na tym forum jest dużo wiedzy, chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi i uzupełni braki w mojej hobbystycznej wiedzy. 

 

 

 

Edytowano przez Zuro
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich Forumowiczów! 🙂

Imiona mam 2 (w sumie 3, bo jeszcze to z bierzmowania 😎 ), spośród nich moje ulubione to Dawid i tym imieniem zazwyczaj posługuję się w internecie 😅

Mam 29 lat, na co dzień zajmuję się pracą biurową, oprócz tego rozwijam liczne zainteresowania. Pochodzę z Dzierżoniowa na Dolnym Śląsku, być może część z Was jeszcze pamięta Zakłady Radiowe DIORA (duża część mojej Rodziny tam pracowała, także jako konstruktorzy). Od lat hobbystycznie koduję w C++, w tym także proste gry.

W ostatnim czasie - sezon wakacyjno-urlopowy - postanowiłem sięgnąć do "korzeni" i zająć się przypomnieniem oraz zdobyciem nowych wiadomości z zakresu elektroniki. Zamierzam przerobić kursy dotyczące podstaw elektroniki i techniki cyfrowej, a także zabrać się za Arduino, by w pewien sposób połączyć informatykę z elektroniką. Oczywiście nie obędzie się bez przerobienia kursu budowy robotów. 😅

Zaopatrzyłem się ostatnio w 6 zestawów do kursów FORBOT (polecam - bardzo fajnie dobrane i spakowane elementy) i zabieram się za naukę!

Pozdrawiam Forumowiczów! 😀

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@wojteks1971 witam na forum! Fajnie, że macie ciekawe zajęcie i też dziękujemy za pozytywne komentarze 🙂 Powodzenia w nauce!

@DIORA_Pionier85 również serdecznie witam 🙂 w takim razie Dawidzie 🙂 

10 godzin temu, DIORA_Pionier85 napisał:

Zaopatrzyłem się ostatnio w 6 zestawów do kursów FORBOT (polecam - bardzo fajnie dobrane i spakowane elementy) i zabieram się za naukę!

Wow! Faktycznie elegancko się zaopatrzyłeś. Z takim zapleczem, będziesz mógł zbudować coś konkretnego, dlatego czekam aż opublikujesz coś swojego w dziale DIY 🙂 Powodzenia w mauice!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich!

Od programowania trzymałem się z daleka, jednak nauka biostatystyki pchnęła mnie w tym kierunku. Ostatnio zboczyłem trochę z kursu i zainteresowałem się Raspberry. W ciągu tygodnia od tej decyzji udało mi się podłączyć Netflixa do starego telewizora i udostępnić nie-sieciową drukarkę na komputerach domowych po WiFi. Są już pierwsze efekty, a ja uczę się dalej 😀

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.