Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Cześć, jestem Ola, studiuję mechanikę i budowę maszyn II st. w Gdańsku. Muszę przyznać, że nigdy nie byłam dobra z elektroniki ale przyszła pora na zmiany. Obecnie pracuję nad polewaczką do balkonowego ogródka z pomocą Arduino i kursów na Forbocie 🙂 

Edytowano przez dulo
  • Lubię! 1

Czołem!
Ja oczywiście obkupiłem się kursami jak głupi i zaczynam swoją przygodę.
Przy formularzu rejestracji wyskoczył komunikat w stylu "Whoa, chyba nie chcesz robić tylu rzeczy na raz??" Niestety, chcę 😄

W tej chwili chcę się nauczyć lutować, potem elektronika I i II, technika cyfrowa i malinki. Równolegle nauka Data Science i ML.
Już umiem w Pythona i to mój start. Punkt docelowy? Z pewnością będzie się przesuwał, bo nie nam ograniczeń 😉

Jeśli za kilka lat zamiast domu inteligentnego zaatakuje was SkyNet to wiedzcie, że nie chciałem, ale było warto 😉

• Lubię! 1

@rysiekch witam na forum 🙂 Powodzenia w nauce, a specjaliści w tej tematyce zapewne postarają się pomóc 🙂 

@kenorsgrzeg również serdecznie witam na fourm 🙂

16 godzin temu, kenorsgrzeg napisał:

Jestem już emerytem, ale wciąż lubię pomajsterkować. 

O proszę, to się bardzo chwali 🙂 

@dulo witaj Olu na forum 🙂 

12 godzin temu, dulo napisał:

Obecnie pracuję nad polewaczką do balkonowego ogródka z pomocą Arduino

Wow super! To jeden z moich ulubionych projektów do którego zabieram się od ponad 2 lat 😄 Powodzenia, koniecznie pochwal się w dziale DIY jak skończysz!

@aparatowo_pl witaj! Z tego co czytam to ostro zajarałeś się tematem 😄 ale to fajnie, elektronika to super sprawa - bardzo rozwojowa i przydatna. Powodzonka 🙂 i zachęcam do aktywności.

5 godzin temu, Gieneq napisał:

@aparatowo_pl Z tego co czytam to ostro zajarałeś się tematem 😄 ale to fajnie, elektronika to super sprawa - bardzo rozwojowa i przydatna. Powodzonka 🙂 i zachęcam do aktywności.

Oj tak! planów jest dużo i są wielkie :D Jestem aktywnym fotografem, więc można spodziewać się także mojej nadaktywności wokół projektów okołofotograficznych ;)

• Lubię! 1

@aparatowo_pl to super, powodzonka 🙂 

2 godziny temu, aparatowo_pl napisał:

Jestem aktywnym fotografem

Czyli nick pasuje 🙂 

Cześć, jestem Leszek (34 wiosny), interesuje się  automatyką, elektroniką, informatyką szczególnie akwizycją danych wykorzystując różne alternatywne systemy komercyjne oraz  niekomercyjne dodatkowo lubię tworzyć własne systemy sterowania i na przekaźnikach i w PLC . Liczę że będzie okazja wymienić się doświadczeniami oraz wiedzą. 

• Lubię! 1

Witam wszystkich! Mam 35 lat. Jestem z wykształcenia elektronikiem i elektrotechnikiem ze specjalizacją informatyka, a z zawodu automatyk przemysłowy. Moja edukacja i praca jest zarazem moim hobby. W technikum i na studiach miałem sporo do czynienia z mikrokontrolerami, ale ostatnio z powodu braku czasu w zasadzie wcale. Trafiłem na to forum, bo zacząłem się interesować Arduino, właśnie dziś dzięki waszemu kursowi kilka testowych programików wczytałem. Pozdrawiam.

• Lubię! 1

@Leszek_Burzyk Witam serdecznie na forum 🙂 

11 godzin temu, Leszek_Burzyk napisał:

Liczę że będzie okazja wymienić się doświadczeniami oraz wiedzą. 

Super! Też na to liczymy. Powodzenia w kursach 🙂 

@Karol_w1985 Również serdecznie witam 🙂 

8 godzin temu, Karol_w1985 napisał:

Moja edukacja i praca jest zarazem moim hobby.

To jesteś rzadko spotykanym szczęśliwcem 😄

Fajnie, że zainteresowałeś się Arduino, zachęcam zatem do aktywności na forum 🙂 

Cześć wszystkim, jestem Hubert. Obecnie jestem studentem automatyki i robotyki. Elektroniką interesowałem się od kilku lat, ale głównie teoretycznie. W końcu udało mi się przełamać, żeby zacząć robić coś bardziej praktycznego w tym kierunku.

• Lubię! 1

Witajcie, mam na Imię Maciek. Jestem dość stary (33 lata :D). Chciałbym nauczyć się programować między innymi arduino ale zaczynam od podstaw czyli elektroniki. Na codzień grzebie w malinie ale głównie jako retromaszyna 🙂

Pozdro 🙂

• Lubię! 1

Witam wszystkich

Jestem na tym forum już trochę czasu

• Lubię! 1

@Ceneusz Cześć Hubercie, fajnie że chcesz się rozwijać. Powodzenia! 🙂 

@NikiLauda Witaj Macieju, fajnie że zabrałeś się za Arduino i elektronikę, to bardzo ciekawy temat - można nawet zrobić coś praktycznego 🙂 Powodzenia!

12 godzin temu, NikiLauda napisał:

Jestem dość stary (33 lata :D).

Ojjj nie jesteś 😉 

@wither248 Również witam, fajnie że napisałeś coś w tym wątku. Zachęcam zatem do dalszej aktywności na forum 🙂 

(edytowany)

Cześć wszystkim, jestem Kamil i mam 21 lat. Elektroniką interesuję się hobbystycznie. Widzę że na tym forum jest dużo wiedzy, chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi i uzupełni braki w mojej hobbystycznej wiedzy. 

Edytowano przez Zuro
  • Lubię! 1

@Zuro witaj Kamilu na naszym forum 🙂 Fajnie, że chcesz się rozwijać! Zachęcam Cię o aktywności na forum.

Witam wszystkich.Kursy Forbot traktuje jak uniwersytet 3 wieku.Razem z 10 letnią córką postanowiłem odnowić wiedzę zdobytą 35 lat temu a nie używana .Myślę że to będzie fajna zabawa a przy okazji młoda się czegoś nauczy.

• Lubię! 1