Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Hejka, tu kompletny laik elektronik, który dzięki Arduino (i tylko dzięki Arduino) potrafił robić cuda. Teraz podsuwam moim dzieciakom Micro-bit. Trochę uboższe, ale IDE podobne do Scratcha. Scratch zrobił furorę, może micro-bitem też się zainteresują.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@maaartin Witam ziomka z Olsztyna 🙂 fajnie że trafiłeś na nasze forum, zachęcam zatem do aktywności i dzielenia się swoją wiedzą!

@Pawelus Witam serdecznie i życzę powodzenia w nauce elektroniki 🙂 

@AndrzejP Witam na forum 🙂 

10 godzin temu, AndrzejP napisał:

zajerestrowałem kurs elektroniki 2

Super! Powodzenia przy robieniu zadań, w razie wątpliwości śmiało pytaj w tematach na forum dotyczących danych części kursu.

@jazzzmann Witam serdecznie 🙂 fajnie że chcesz zarazić dzieci elektroniką. Micro:bit jest do tego dobry, bo programowanie jest uproszczone, ale nie aż tak bardzo i da się w tym zrobić coś ciekawego 🙂 Zachęcam do śledzenia aktualności dotyczących tego kursu.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

mam na imię Łukasz z zawodu spawacz, lubię dużo czasu jak nie całe dnie spędzać w garażu i majsterkować. Tworzę projekty w metalu jak i w drewnie.
Coraz częściej planuje dodać elektronikę do moich dzieł stąd moja wizyta tutaj.

Pzdr

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam 

Jestem elektronikiem pasjonatem. Zajmuje się konstruowaniem różnego rodzaju urządzeń. 

Obecnie chciałbym wykorzystać arduino do celu powiadamiania o alarmie w domu. 

Potrzebuje programu na arduino, gdyż sam nie potrafię zaprogramować. 

Cztery wejścia cyfrowe. Jeśli na nich pojawi się sześć impulsów sumarycznie w ciągu 10 sekund to na wyjściu nr 1 pojawia się ciąg : zwloka 2sekundy po czym 3impulsy sekundowe co sekundę.

Po zakończeniu tej serii na wyjściu nr dwa pojawi się impuls 2sekundy. Potem zwloka 15 sekund. Po tym na wyjściu nr 1 znowu dwa impulsy sekundowe co sekundę. 

Ważne jest to aby licznik impulsów zerowal się jeśli na wejściach pojawi się mniej niż sześć impulsów sumarycznie w ciągu 10 sekund 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

witam wszystkich serdecznie mam na imię Mateusz mam 35l zajmuję się motoryzacją a że coraz mocniej wchodzę w elektronikę w samochodach i odbyłem już wiele różnych kursów trafiłem jakiś czas temu na kolesia który poruszył temat arduino postanowiłem więc zainteresować się tematem. Teraz jestem na etapie przerabiania  kursu od podstaw elektroniki poprzez kurs arduino aż do budowy robotów . Pozdrawiam wszystkich serdecznie 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Wszystkim . Mam na imię Bartosz . Mam 43 lata i jestem elektronikiem . Prowadzę serwis który zajmuje się naprawą płyt głównych od konsol do gier ,  laptopów i komputerów stacjonarnych. Ciesze się że trafiłem na to forum.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@adaszek witam serdecznie na naszym forum 🙂 

@smutek110 witaj Bartoszu na forum 🙂 serwis tego typu to fajna sprawa, sam kiedyś udałem się do podobnego miejsca w poszukiwaniu darmowych podzespołów ze starych płyt od telewizorów. Zachęcam Cię do aktywności na forum i dzielenia się swoją wiedzą 🙂 

@meraven witaj Danielu, miło czytać pozytywny komentarz w temacie kursów. Powodzenia w ich realizacji!

 

@MatiPio witaj Mateuszu na naszym forum 🙂 fajnie że chcesz się dalej rozwijać i masz dalekosiężne plany. Powodzenia w realizacji zadań z kursów, w razie problemów śmiało pytaj na forum 🙂

@mamiroma1970 witaj Romanie na naszym forum 🙂 fajnie że tu trafiłeś, zachęcam do aktywności!

@Bertsed witam serdecznie 🙂 powodzenia w działaniu z kursem!

 

@Arturolwitam serdecznie na forum 🙂 Ten temat służy jedynie do przywitań, miło mi Cię zatem przywitać ale konkretne pytania umieść w osobnym wątku w tematach o elektronice i programowaniu 🙂 

@CzarnyFeniks witaj Łukaszu! Fajnie że chcesz się rozwijać, powodzenia i zachęcam do podzielenia się swoimi projektami na forum 😉 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć. Jestem Nikodem.  Mechanik i Kostruktor. Specjalizacja to CAD 3d, głównie SolidWorks. zainteresowało mnie sterowanie maszynami które projektuje. Na razie pierwsze skromne Hallo Worditp na Arduino ale mam nadzieje na dożo więcej. Liczę na owocną współpracę. Pozdrawiam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.