Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć,

Nazywam się Jakub.

Na Forbot przywiodła mnie chęć poznania zagadnień elektroniki, które chciałbym wykorzystać przy wymyślonym przez siebie projekcie wykonania oświetlenia wnętrza swojego samochodu.

Ze względu na ambitne plany - nie tylko wpięcia się LEDami do obwodu, ale także sterowanie całym układem - zapewne potrzebuję zagłębić się w temat mikrokontrolerów.
Póki co zapał nie słabnie. Kurs podstaw elektroniki 1 już przerobiony. Uzmysłowił mi jednak jaki ogrom wiedzy jest do przyswojenia. Nie zrażając się przeciwnościami losu (nie od razu przecież Rzym zbudowano) witam wszystkich forumowiczów, z góry dziękując za pomoc w szukaniu odpowiedzi być może nawet i na te najgłupsze pytania.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@traktorcompl witam Wojtku na naszym forum, faktycznie budowa robotów to niebywały objaw lenistwa 😄 Powodzenia! 

@Kpx800 Witaj Jakubie, fajnie że chcesz się rozwijać 🙂 Pozostaje mi życzyć Ci powodzenia!

@hebdzik Również serdecznie witam Cie na naszym forum 🙂 Fajnie, że chcesz się rozwijać, powodzenia!

@DonKamillo Witaj na forum 🙂 Miło czytać że młodzi garną się do tego typu elektroniki, a nie wyłącznie telefonów i gier, super! Tylko nie spal za wiele z tych 16 diod 🙂 

@kharlh Witam serdecznie Karolu na naszym forum 🙂 Masz już porządne zaplecze programistyczne, Python na pewno Ci się przyda. Myślę, że poradzisz sobie z kursami 😉 

@Krzysiek82 witam serdecznie! Widzę, że masz już spore doświadczenie w Raspberry Pi, zachęcam Cię do aktywności na forum i dzielenia się tym co wiesz 🙂 

@kostrzewski153 również serdecznie witam na forum 🙂 fajnie, że wróciłeś do tego hobby - jest ono bardzo bogate i praktyczne. Powodzenia w realizacji automatyki domowej!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam,

 

Mam na imie Daniel, mieszkam w Szkocji i studiuje Electrical Engineering w Napier University. Dwa lata temu kupilem swoja pierwsza drukarke 3D, nastepnie laser CO2 a teraz planuje zbudowac ramie robota. 

 

Pozdrawiam 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Koper90 Witam Danielu na naszym forum 🙂 Z tego co czytam, to jesteś porządnie zaopatrzony 🙂 z takim sprzętem można sporo zdziałać. Powodzenia! Jak będziesz miał jakieś projekty to zachęcam Cię do pochwalenia się na forum.

@Filip1 Dzień dobry, również miło mi Cię przywitać. Powodzenia w nauce! 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Bartek 26 Lat , zainteresowanie hmm... od innej strony chciałbym zająć się chip tuningiem wiedzę teoretyczną mechaniczną jakąś posiadam natomiast elektronicznej nie bardzo, poza tym jest to bardzo ciekawe więc warto poświęcić temu trochę czasu.
Cieszę się że mogę dołączyć do reszty no i cóż. 
Do dzieła 😄 

Edytowano przez Wilczeq
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, nazywam się Kacper i mam 39 lat. Od dziecka interesowałem się komputerami i informatyką, głównie dzięki ojcu, który sprowadzał komputery we wczesnych latach 80 (ZX Spectrum, Commodore 64). Zajmował się również elektroniką, przykładowo opracowując różnego rodzaju peryferia do komputerów, a także ich przeróbki.

Moja ścieżka rozwoju, pomimo zahaczenia o Automatykę i Robotykę na PW powędrowała jednak w kierunku administracji systemami informatycznymi. Aktualnie zajmuję się głównie rozwiązaniami chmurowymi i automatyzacją procesów.

W wolnym czasie, hobbystycznie bawię się programowaniem, głównie w Pythonie, dawniej w C.
Ostatnio zacząłem bawić się Arduino i tak trafiłem tu na kurs podstaw elektroniki, których trochę mi brakuje do uwolnienia pełnego potencjału tego kontrolera.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mam na imię Dawid mam 24 lata. Na codzień zajmuje się naprawą maszyn budowlanych, niestety w tych nowszych jest dużo komputerów, które chciałbym naprawiać, sam a nie płacić dużo kasy za to 🙂 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@tejek również witam 🙂 

@Wilczeq witaj Bartku na naszym forum, fajnie że chcesz się uczyć. Powodzenia 🙂 

@burninchrome981 witaj Kacprze, fajnie że tu trafiłeś 🙂 z tego co czytam masz już spore doświadczenie, więc samo Arduino nie powinno stanowić dla Ciebie problemu 🙂 zachęcam Cię też do aktywności na forum 😉 

@leyko witaj Dawidzie, powodzenia w realizacji zadań z kursów! 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mam na imię Wojtek. Mam 20 lat. Niedługo rozpoczynam studia na Politechnice Warszawskiej lub Wrocławskiej, na kierunku automatyka i robotyka (nie jest to jeszcze pewne). Skończyłem technikum mechatroniczne i właśnie rozpoczynam kurs Raspberry Pi na Forbocie

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.