Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@szymon812 witaj Szymonie na naszym forum 🙂 dziękujemy za miłe słowa, to bardzo budujące! Powodzenia z kursem, w razie problemów śmiało pytaj na forum 😉 

@Kwasny Cześć Dominiku! Witam Cię na naszym forum 🙂 Fajnie, że chcesz się rozwijać, zachęcam Cię zatem do aktywności na forum i jego lektury, jest tu sporo tematów, które na pewno Cię zainteresują.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

 

Jestem tu nowy I po pierwszym kursie elektroniki. Mam nadzieję, że ostatecznie uda mi się skonstruować coś co jeździ (lub chodzi), a może nawet I uzyska samoświadomość 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, 

Mam 26 lat, skończyłem studia muzyczne a teraz kończę informatykę na Polibudzie Śląskiej. Pracuję w korpo.

Pracuję nad projektem automatycznej podlewaczki roślin opartej na AtMega88 - projekt na studia ale mi się przyda bo często wyjeżdżam na dłuższy okres a roślinki więdną.

Cześć wszystkim i od razu pytanie. Ile się mniej więcej czeka na zatwierdzenie wątku? 😄 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Strogg witam na forum 🙂 widzę, że masz już za sobą kilka postów niemniej witam 🙂 

@se7en941 również serdecznie witam na naszym forum 🙂 fajnie że masz ciekawy projekt, choć temat ten jest też dość niewdzięczny, czujniki korodują, a te pojemnościowe to często nic nie wskazują, ale to już temat nie na dział z przywitaniami 😉 powodzenia a w razie wątpliwości pytaj na forum, np. w dziale z worklogami albo mikrokontrolery/Arduino.

13 godzin temu, se7en941 napisał:

Cześć wszystkim i od razu pytanie. Ile się mniej więcej czeka na zatwierdzenie wątku?

Akurat w Twoim przypadku 13 godzin 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Hej wszystkim, mam na imię Klaudia, mam 21 lat i studiuję inżynierię materiałową. Zdecydowałam się na kurs arduino, gdyż w związku z pozamykaniem uczelni brakowało mi praktycznych zajęć z szeroko rozumianą techniką :) 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć

Informatyką przemysłową zajmuję się od około ćwierć wieku. Od pewnego czasu zazwyczaj dość wysokopoziomowo - projekt systemu, analityka, założenia R&D. Ale jednocześnie staram się mieć kontakt z każdą warstwą, w tym z zagadnieniami na pograniczu sprzętu. Oprócz tego aktywnie zarażam bakcylem wiedzy młodsze pokolenie, stąd też moja obecność tu. :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq dziękuję. 🙂 Odnośnie do mojej wiedzy - nie wiem czy się przyda, to forum skupia się raczej na niskim poziomie, na którym ekspertem nie jestem... ale jeśli tylko będę mógł pomóc - nie mam oporów przed dzieleniem się doświadczeniem.

Tak krótko czym mogę służyć społeczności tego forum: projektowałem systemy SCADA dla silosów zbożowych (monitorowanie surowca), cementowni (monitorowanie zarządzania mocą) czy oczyszczalni (pełne zarządzanie procesem), stworzyłem z moim zespołem własny system SCADA (aktualnie wykorzystujemy go jako silnik dla dedykowanych rozwiązań) po czym trochę zajmowaliśmy się inteligentnymi budynkami (głównie integracja), przez pewien czas bawiłem się R&D w dziedzinie opomiarowania klimato-meteo (z jednym z uniwersytetów powoli rozwijamy lokalną sieć monitoringu, przewijały się też tematy nowych urządzeń). Tematyka klimato-meteo nadal jest mi bliska, ale w danym momencie współprowadzę dwa inne projekty: tworzymy system neurobiofeedback ukierunkowany na pomoc osobom 65+ oraz system zarządzania zmęczeniem (głównie fizycznym, ale staramy się też w to włączyć zmęczenie umysłowe).
Jak widzisz - moja praca skupia się raczej na integracji i R&D niż na zarządzaniu GPIO w Raspberry Pi, stąd przekonanie że to raczej ja będę czerpał wiedzę od Was, niż Wy ode mnie. Zainteresowanie niskim poziomem jest u mnie niejako obligatoryjne - projektując "górę" muszę rozumieć, jak działa "dół", inaczej nie ma to sensu. Oczywiście mam doskonałych deweloperów również w zakresie tego "dołu", ale trzeba jeszcze umieć się komunikować... 🙂
Drugim bodźcem dla zabawy "dołem" jest wspomniane zarażanie bakcylem młodego pokolenia - mam dwóch synów, starszemu już kiedyś podrzucałem zestawy Forbot pod Arduino, a teraz właśnie konfigurujemy świeżutkie RPi 4B.

Miało być krótko, więc to tyle. Reasumując - jeśli będe mógł pomóc, chętnie pomogę. Natomiast sam zamierzam korzystać z Waszej pomocy przy moich własnych zabawach z RPi, Arduino itp.

Dzięki za przywitanie na forum!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry ,

Zupełnie przypadkiem trafiłem na forbot.pl i zaciekawiła mnie szeroko rozumiana elektronika. Wcześniej nie miałem z nią do czynienia, więc postanowiłem spróbować. Jestem zupełnie początkujący. Fajnie będzie zrealizować kilka drobnych, domowych projektów, które kiełkują w głowie - najpierw Arduino a potem może z Raspberry. Idealnie byłoby jeszcze zainteresować dzieciaki. Oby starczyło czasu i zapału, by nabyć trochę umiejętności zanim podrosną. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez dooplo
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.