Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Jestem Jacek, 60 lat, odlewnik, elektryk, mechanik, elektronik amator/zaczynałem od lamp a z komputerem to; ZX SPEKTRUM+/ Tranzystory i proste scalaki jakoś ogarniam a dzięki FORBOTowi AVR arduino, /diodami

już mrugam wyświetlacz od NOKI 3310 wyświetla. teraz robię ploter-frezarkę CNC idzie wolno, ale będzie, chyba.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pozdrawiam Wszystkich Nawiedzonych (dla miłośników skrótów PWN), mam na imię Janusz i 66 lat, od kilku lat z powodu choroby i późniejszego wypadku jestem sparaliżowany, ale mam sprawne lewe oko i prawą rękę (lewa ręka nie ma precyzji i siły). Do poruszania się używam wózka alektrycznego oraz handbika łączonego ze zwykłym wózkiem inwalidzkim. Po awarii jednego wózka elektrycznego, kupowałem  najczęściej używany drugi i dalej mogłem się przemieszczać (na nowy ze względów stosowania zaporowych cen nie było mnie stać). Filozofia ta doprowadziła, że jestem szczęśliwym posiadaczem 1 sprawnego (chwilowo) i 5 (słownie pięciu) niesprawnych różnego typu wózków elektrycznych. Jako inżynier mechanik zamierzałem zrobić z tym jakiś porządek i spróbować je naprawić, ale żeby było ciekawej, to najpierw kupiłem na aukcji, wspomagany elektrycznie uszkodzony handbike Speedy Duo i zabrałem się za jego naprawę. Po 3 miesiącach miałem już go sprawnego i na płaskiej drodze "gnałem" nawet 12 km/h, problemem okazały się nawet stosunkowo łagodne podjazdy, na których przednie koło napędowe traciło przyczepność i kręciło się w miejscu. Postanowiłem, że w moim zwykłym wózku inwalidzkim, jako wspomaganie, zastosuję 24" koła z któregoś uszkodzonego elektryka. Okazało się to niemożliwe, bo wszystkie elektryki miały niesprawne sterowniki i/lub kontrolery. Nie będąc elektrykiem ani tym bardziej elektronikiem, szukałem pomocy na Elektrodzie, niestety bez skutku, po prostu tam, jak tylko przeczytali, że chodzi o naprawę sterownika do wózka inwalidzkiego, to zaczynali wymieniać wszystkie obowiązujące przepisy i normy. Moja znajomość języków programowania, 40 lat temu zakończyła się na ALGOL1204 (co to jest, to mogą powiedzieć Wam, rodzice bądź dziadkowie, ale podstawą, jak nazwa wskazuje, były algorytmy i logika a komputer to Odra1204). Po tym bardzo długim wstępie, napiszę wreszcie " I tu pojawił się Forbot z jego kursami internetowymi i forum, gdzie mam nadzieję znaleźć pomoc w rozwiązaniu moich problemów". Chcę wykorzystać Arduino i sterowanie IR lub WiFi tak jak przy napędzie robotów, ale dopuszczam sterowanie przewodowe. Dzięki Forbotowi przypomniałem już sobie podstawy elektroniki, z lutowaniem sobie radzę bardzo słabo (jednooczność to brak oceny odległości), ale się nie poddaję i próbuję dalej. Zaczynam czytać kursy Arduino i mam problem. Z uwagi na brak USB, nie potrafię zainstalować na moim tablecie Lenovo, programu Arduino IDE. Mam tylko WiFi oraz Bluetooth, jeżeli ktoś zna na to jakiś sposób, to proszę o podpowiedź. Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, mam 66 lat i jestem emerytem, elektronika bardzo mnie ekscytuje. A że mam teraz więcej wolnego czasu, to spróbuję spełniać marzenia młodości. A czytając wasze zapytania i odpowiedzi zapoznam się różnymi problemami, co da mi ogląd na różne potrzebne mi zagadnienia. Dziękuje.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@jacek60 witam Jacku na forum 🙂 

Dnia 3.10.2020 o 19:35, jacek60 napisał:

teraz robię ploter-frezarkę CNC idzie wolno, ale będzie, chyba.

To jak się uda to zachęcam do opowiedzenia o swoim projekcie w dziale DIY.

@Kitokaro witam i życzę powodzenia!

@romcioxx również serdecznie witam na forum, to miłe czytać, że chcesz wrócić do marzeń z młodości. Oby się udało! 🙂 

@hryja witam serdecznie, zostawiłem przywitanie na koniec, bo widzę, że masz nieco obszerną historię (tak przynajmniej z tego co piszesz). Fajnie że masz zapał do takich rzeczy pomimo oczywistych ograniczeń. Super! Postaramy się pomóc w różnych zapytaniach, choć o wózkach to może mało kto tu coś wie, ale na pewno nie dostaniesz referencji do norm 😄 Powodzenia i zachęcam do aktywności, na pewno się gdzieś spiszemy na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq Dzięki za miłe powitanie. Gdy odejmiemy wszystkie ograniczenia dotyczące sprzętu medycznego, to okaże się, że sterowanie napędem wózka inwalidzkiego jest bardzo podobne do sterowania robota i dlatego lidze na pomoc licznej społeczności Forbota. Aplikacji Google Authenticator, nie zainstaluję, proszę o zastosowanie innego sposobu autoryzacji, nie wymagającego instalacji na tablecie jakiejkolwiek dodatkowej aplikacji. Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Mam na imię Mirek.Jestem z zawodu technikiem elektromechanikiem . Na co dzień jestem pracownikiem utrzymania ruchu w dużej korporacji a elektroniką i programowanie w C avr oraz od niedawna Arduino to moje hobby i zabawa po pracy, Sprawia mi dużą satysfakcję jak coś zadziała:-).

Zauważyłem że znajdujące się na stronie "forbot"  kursy np:podstawy elektroniki oraz podstaw Arduino prowadzone są w bardzo prosty i przystępny dla mnie sposób ,co mnie bardzo cieszy ponieważ tego właśnie oczekiwałem.

Mam nadzieję że w razie pytań z mojej strony dostanę tu wsparcie od bardziej doświadczonych osób i dlatego jestem tu od wczoraj zarejestrowany.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich .

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@mirek1968 witam na forum 🙂 fajnie że trafiłeś na ciekawe hobby, powodzenia i dużo zapału, bo czasem jest potrzebna motywacja, żeby poradzić sobie z wyzwaniami.

10 godzin temu, mirek1968 napisał:

Mam nadzieję że w razie pytań z mojej strony dostanę tu wsparcie od bardziej doświadczonych osób i dlatego jestem tu od wczoraj zarejestrowany.

Jest tu sporo wieloletnich użytkowników biegłych w tych tematach. 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie.

Korzystając z kilku dni zwolnienia lekarskiego z pracy postanowiłem zająć się moją przykurzoną już nieco Malinką, która w zamierzchłych czasach służyła mi za serwer vpn a po zakupie serwera NAS wylądowała na jakiś czas głęboko w szafie, i "pobawić" się nią najpierw podłączając do niej czujniki pogodowe. W trakcie tej "zabawy" zrodziło się w mojej głowie kilka pytań i nieścisłości. Stąd też wzięła się moja obecność na forum.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Maciek z tej strony, 32 lata, pracuje jako elektromonter. Szeroko pojęta elektroniką zacząłem się interesować ze dwa lata temu, wcześniej praktycznie nie miałem z tą dziedziną styczności. Przerobiłem już podstawowe kursy z Forbota, teraz biorę się za kurs budowy robotów.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.