Skocz do zawartości
JEREDEK

Odblokowanie PC za pomocą RFID

Pomocna odpowiedź

Napisano (edytowany)

Witam,
Zainspirował mnie pomysł ze strony: https://create.arduino.cc/projecthub/kksjunior/windows-pc-lock-unlock-using-rfid-5021a6?ref=tag&ref_id=rfid&offset=0
aczkolwiek zmieniłbym parę rzeczy.

Części do projektu:

-Arduino Pro Micro

-Moduł RFID RC522

-Dioda LED zielona

-Dioda LED czerwona

-2 Rezystory 220Ohm

-Rezystor 67Ohm

-Rezystor 270Ohm

-Buzzer (opcjonalne)

-Przełącznik na 3 piny (opcjonalne)

Najpierw zaprojektowałem sam układ, który wygląda o tak:

Schematic_rfid-pc_Sheet-1_20190111213919.thumb.png.87c22834385f60cd18869eb34caa0a16.png

Gdy wszystko było gotowe zabrałem się do podłączania do breadboard'a testującego, ponieważ zawsze dobrze jest sprawdzić obwód zanim się go przylutuje na stałe.

Chciałem jednak wziąć ten projekt o krok dalej, i zaprojektowałem płytkę PCB, i zamówiłem ją na https://jlcpcb.com :

PCB_RFID-ACCES-BOARD_20190111214852.thumb.png.7474607c6183369af7279db3b5d51b9b.png

Pojawił się jednak mały problem, ponieważ mam tylko arduino nano i uno, ale potrzeba mikroprocesora atmega32u4, który można znaleźć tylko w arduino MEGA i pro Micro.

Wybrałem Pro Micro, ponieważ chcę, aby ten obwód był jak najmniejszy.

Po podłączeniu wszystkiego, działało to bez problemu.

Dla zainteresowanych, oto kod:

pc.rar

Teraz tylko czekam, aż moja PCB przyjedzie. 🙂

Edytowano przez JEREDEK

@JEREDEK, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

• Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

Cieszę się, rozpocząłeś swojego workloga na Forbocie. Życzę powodzenia przy kontynuacji Twojego projektu. Zgłosiłeś ten temat do naszej akcji rabatowej organizowanej z Botlandem, ale pamiętaj jednak, że akcja ta aktualnie dotyczyły wyłącznie ukończonych projektów odpisanych w odpowiedni sposób. W związku z tym projekt ten nie został zaakceptowany, ale oczywiście będzie mógł go zgłosić, gdy ukończysz opisane urządzenie 😉 

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »