Skocz do zawartości

Jak podłączyć przyciski do Arduino Pro Micro?


BiZi

Pomocna odpowiedź

6 minut temu, Treker napisał:

Może łatwiej będzie jak zwyczajnie ograniczysz liczbę elementów w taki sposób, aby każdy przełącznik podłączyć do Arduino pod osobne wejście - wtedy schemat będzie trywialny (Arduino -> przełącznik -> masa). W takim przypadku elektronikę uprościsz maksymalnie.

@Treker ma rację. Wszystko co do tego potrzebne znajdziesz w kursach forbota i przy okazji sam się czegoś nauczysz.

2 minuty temu, Treker napisał:

Wystarczy, że u siebie podłączysz w taki sposób każdy przycisk (z jednej strony do GND, a z drugiej do dowolnego wyjścia Arduino). To będzie "tyle" jeśli chodzi o elektronikę i będzie można przejść do programowania

Niestety na tej płyteczce zabraknie do tego pinów.. bo zdaje się dla autora najważniejszy jest układ tych przycisków na konsolce.

 

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak wszystko zależy od tego na co się zdecyduje autor tematu, bo jeśli zrezygnuje z klawiatury matrycowej to oczywiście gotowiec z tamtej strony będzie pomocy, ale raczej nie będzie niezbędny. Jeśli dobrze rozumiem to ta cała skrzynka ma tylko symulować skróty klawiaturowe, więc można je pewnie znaleźć w instrukcji do gry (lub nawet stworzyć samemu odpowiednie konfiguracje w ustawieniach gry) 🙂

2 minuty temu, atMegaTona napisał:

Niestety na tej płyteczce zabraknie do tego pinów.. bo zdaje się dla autora najważniejszy jest układ tych przycisków na konsolce.

@atMegaTona dlatego własnie zapytałem czy bierze pod uwagę stworzenie wersji z inną liczbą klawiszy i odpisał, że tak 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zawsze można w ten sposób zrobić na początek połowę czyli tę część z przełącznikami bistabilnymi jako rozgrzewka a w miarę potrzeby dołoży się tę klawiaturę matrycową pod monostabilne  i enkodery kiedy łatwiejsza część będzie gotowa.

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker nie zgodzę się.

Mając gotowca mogę nawet nie wnikać w 90% kodu, a zająć się klawiszami. Poza tym po to istnieją klawiatury matrycowe czy rezystancyjne aby sobie z niewystarczającą ilością pinów poradzić.

Poza tym argument "ja żadnych diod nie będę kupować" nadaje się... sam wiesz gdzie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

14 minut temu, ethanak napisał:

Poza tym argument "ja żadnych diod nie będę kupować" nadaje się... sam wiesz gdzie.

Zgadzam się:

 

9 godzin temu, BiZi napisał:

Nie chciałbym dodawać żadnych diod ani nic innego. Chciałbym, aby to co przedstawilem na projekcie (przyciski i ich uklad) w miarę możliwości nie było zmienione. Nie mam ekspandera tylko tą płytkę jak na rysunku, przyciski jak na rysunku, i czasu też nie mam,? 

Płytkę kupił złą, ma za mało GPIO ale nic dokładać do tej płytki nie chce, uczyć się nie chce (na komunię to robi? Już były!). Jak niby pomóc w takiej sytuacji? Kupić, zrobić, podarować, podziękować? Takie rzeczy to tylko w Erze (jak ktoś pamięta reklamę).

Edytowano przez InspektorGadzet
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

W Arduino masz kilka dróg do wyboru, najprostsza to wpisać w Google "arduino button box" https://www.instructables.com/id/Sim-Racing-Button-Box/ , następny https://www.instructables.com/id/Arduino-LeonardoMicro-as-Game-ControllerJoystick/, kilkadziesiąt innych do przejrzenia, kupić dokładnie co tam napisane, skopiować podane biblioteki, skompilować szkic nie zmieniając nawet jednej literki, wgrać, podłączyć i powinno działać. 
Druga droga to przejść kurs z tego forum, lekcja po lekcji nawet jeśli Ci się coś wydaje niepotrzebne całość stanowi minimum z minimum. Wtedy będziesz mógł próbować wprowadzić drobne zmiany w gotowcach. 

O szukaniu chętnych do "zróbcie za mnie projekt DIY" czy po prostu kupienie sobie czyjegoś czasu pisał nie będę, bo to chyba każdy umie ogarnąć, tak samo jak po prostu kupić gotowe komercyjne urządzenie.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.