Skocz do zawartości

Instalacja środowiska ISE (Windows 10)


Ketchupex

Pomocna odpowiedź

Cześć jestem tu nowy zakupiłem niedawno płytkę Elbert V2 do Waszego kursu, mam pytanie dotyczące instalacji środowiska ISE, która wersja będzie dla mnie najbardziej kompatybilna z zestawem ( mam windows 10 ) w instrukcji dotyczącej kursu jest podana wersja dla windowsa 7 powinienem ją zainstalować, czy pobrać wersję dla mojego windowsa 10? aktualizowaną 2018r. czy pobranie nowszej wersji znacząco  utrudni mi  "przejście" kursu?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

37 minut temu, Ketchupex napisał:

Pobrałem, wszystko działa chyba dobrze, nie wiem tylko czemu przy "Dodawanie gotowego pliku ucf" po kliknięciu add source na pliku vhdl program natychmiast się wyłącza (nie podaje żadnego komunikatu itp.)

Cześć,

tak właśnie to działa pod Win10. Sprawdź, czy nie dzieje się to podczas syntezy (i fazy implementacji). Mi np. nie działa w ISE pod Win10 symulacja układu, a bez tego nie możesz być pewnym, że zaprojektowany układ działa prawidłowo. Kiedyś działała symulacja - przestała działać po którejś aktualizacji Windows 10 😉

Pozdrawiam.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Niestety to środowisko ma już swoje lata i nie jest wspierane. Wybraliśmy jednak tego "starocia" specjalnie. Niestety na niektórych polskich uczelniach ISE w tej wersji cały czas jest popularne. Materiały o FPGA w większości przypadków są wykorzystywane przez studentów, więc chcieliśmy się trzymać oprogramowania, które spotykane jest na laboratoriach. Cieszę się jednak ostatecznie u Ciebie wszystko działa poprawnie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

nie rozumiem, po co piszesz, że wszystko jest OK. Nic Ci nie działa prawidłowo - tak właśnie jak u Ciebie objawiają się błędy tego środowiska. pod Windowsem 10 Prawdopodobnie odpalasz wersję 64-bitową "Project Navigator ISE" - ta wersja nigdy nie działala  mi poprawnie pod Windows10 . Zlokalizuj wersję 32-bitową (gdzieś w podkatalogu bin) i ją uruchom - prawdopodobnie nie będzie już tego błędu  (zamykania się środowiska). Faktu, iż nie działa symulacja u Ciebie jestem prawie pewien (pewnie pomyliłeś ją z fazą syntezy i implementacji). Pisałeś, lub uruchamiałeś "test bench", żeby uruchomić symulację. Używaj tylko wersji 32-bitowej środowiska, bo tylko ona (w niepełnym zakresie) działa dla Windows10 prawidłowo. Najlepiej zainstalować ISE pod Linuxem (tam działa to dobrze).

Scieżka do 32-bitowego "Project Navigatora pod Windows10 to :

Cytat

TwójKatalogInstalacyjny\14.7\ISE_DS\settings32.bat E:\Xilinx\14.7\ISE_DS\ISE\bin\nt\ise.exe

Pozdrawiam

BTW: do przejścia kursu FPGA Forbota na Elbercie  na szczęście nie jest potrzebna dziłająca opcja symulacji.

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie spodziewałem się, że będę mieć takie problemu już od początku, starałem się robić wszystko  krok po kroku jak w innych kursach, czy jest możliwe, że uszkodziłem płytkę wybierając bezpieczniejszą opcję poprzez wgrywanie gotowego pliku ucf? Po zmianie na wersję 32 bitową udało się dodać źródło, ale w chwili puszczenia programu w ElbertV2Config diody które mrygały (domyślnie  jedna po drugiej zgasły). Świeci się teraz tylko d10 (czerwona) , d9 (niebieska) i wyświetlacz. Komputer nie widzi urządzenia jak wcześniej (sterownik był zainstalowany):

606678392_braksterownika.thumb.PNG.875fd816660effb3368946fa151e4435.PNG

Link do komentarza
Share on other sites

@Ketchupex teoretycznie jest szansa uszkodzenia płytki, ale dość mała. Chyba jeszcze nie było sytuacji, aby ktoś ją bezpowrotnie uszkodził 🙂 Powiedz najpierw dla pewności czy na pewno wgrałeś odpowiedni ucf i nie było podczas tego wgrywania żadnego błędu?

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Treker napisał:

@Ketchupex teoretycznie jest szansa uszkodzenia płytki, ale dość mała. Chyba jeszcze nie było sytuacji, aby ktoś ją bezpowrotnie uszkodził 🙂 Powiedz najpierw dla pewności czy na pewno wgrałeś odpowiedni ucf i nie było podczas tego wgrywania żadnego błędu?

Cześć,

jeśli wgrałeś plik UCF z błędnym mapowaniem pinu zegara to jak najbardziej mogłeś uszkodzić płytkę FPGA (jest to problem specyficzny dla modelu Elbert V2). Przydarzyło się to już Elvisowi i mnie. W najgorszym przypadku będziesz musiał przeciąć jedną ścieżkę na płytce i wgrać poprawny plik projektu (z prawidłową definnicją zegara w pliku ucf).

Patrz ten linki:

 

Tam masz opisane jak można naprawić Elbert'a.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.