Skocz do zawartości

Instalacja środowiska ISE (Windows 10)


Ketchupex

Pomocna odpowiedź

Wstawiłem dokładny plik ucf dedykowany do kursu, żadnego innego nawet nie pobierałem, ani nie manipulowałem w pobrany pliku. Wgranie przebiegło identycznie jak jest opisanie w kursie problem dopiero pojawił się po puszczeniu funkcji program (zielony pasek ładoował się 2 razy, wyskoczył błąd i diody zgasły) płytke w identyczny sposób widzi drugi komputer na którym, też był wcześniej pobrany sterownik. Czy powinniem wcześniej zmienić sterownik po zmianie programu na wersję 32 bitową? 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Ketchupex napisał:

Wstawiłem dokładny plik ucf dedykowany do kursu, żadnego innego nawet nie pobierałem, ani nie manipulowałem w pobrany pliku. Wgranie przebiegło identycznie jak jest opisanie w kursie problem dopiero pojawił się po puszczeniu funkcji program (zielony pasek ładoował się 2 razy, wyskoczył błąd i diody zgasły) płytke w identyczny sposób widzi drugi komputer na którym, też był wcześniej pobrany sterownik. Czy powinniem wcześniej zmienić sterownik po zmianie programu na wersję 32 bitową? 

Cześć,

nie - nie powinieneś zmieniać sterownika. Objaw, który opisałeś jest typowy dla złej definicji pinu zegara w pliku ucf - występuje on po załadowaniu błędnej konfiguracji FPGA do układu za pomocą konfiguratora. Już kilka razy podawałeś informacje, które okazały się błędne, sądzę, że jest tak i teraz. Absolutnie nie chcę,  Cię obrażać, czy zniechęcać - jednak układy FPGA są bardziej  wymagające niż mikroprocesory (trzeba rozumieć co się robi). Chcę Ci pomóc w rozwiązaniu twojego problemu. Spróbuj zrobić to co opisał Elvis w swoim poście, jeśli to nie pomoże, to zrób to co opisałem ja - przecięcie ścieżki i załadowanie poprawnego projektu (np. z tego linku) - mówię o pliku bin:

Jeśli chcesz sam rozwiązać ten problem nie ma problemu - jeśli znajdziesz inny alternatywny sposób rozwiązania tego problemu opisz go na forum, z pewnością przyda się innym 😉

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.