Skocz do zawartości

Sterowanie modułem 8przekazników Arduino


Edroxxx

Pomocna odpowiedź

cześć

Mam taki problem , mianowicie z kodem do arduino. Jeżeli do przekaźnika nie jest podłaczony żaden odbiornik to zostaje włączony lub wyłączony, jeżeli podłącze odbiornik to przekaźnik zawsze ustawi sie w takiej pozycji ze odbiornik nie świeci nie wazne jak go podłacze. chciał bym uzyskac efekt po naciśnieciu guzika 1 przesterowuje sie przekaznik 1 i zostaje w styku tak długo do puki nie wcisnę przycisku 2 raz. Chodzi tu o oświetlenie w suficie i włączanie poszczególnych lamp.

Prosze o pomoc , walczę z tym już troszkę.

 

Edytowano przez Edroxxx
błąd tekstowy
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
13 godzin temu, ethanak napisał:
  1. Schemat
  2. Kod

Nie wiem do jakiej puki nie wciskasz przycisku...

2.kodu nie ma kazdy który napisałem albo nie działa albo  nie tak jak powinien

do puki nie klikne go drugi raz chce aby świeciło

 

Bez tytułu.png

Edytowano przez Edroxxx
Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Edroxxx napisał:

2.kodu nie ma kazdy który napisałem albo nie działa albo  nie tak jak powinien

Nie wiem, jaki kod napisałeś, pokaż jakiś przykładowy.

5 godzin temu, Edroxxx napisał:

do puki nie klikne

Co to za puka do której nie klikniesz?

Co do schematu... mam nadzieję że podłączasz obciążenie do właściwych styków przekaźnika... możesz napisać do których?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 godziny temu, ethanak napisał:

Co to za puka do której nie klikniesz?

Przyznam że zabawne, ale forum to nie jest miejscem na sarkazmy, lepiej napisz wprost, żeby poprawić jakiś błąd ortograficzny.

21 godzin temu, ethanak napisał:
  • Schemat
  • Kod

Co prawda jest to tu już pewien standard pomocy i zazwyczaj prosimy o schemat czy kod ale lepiej nie skracać tego, tylko dlatego że jest to już kolejny taki przypadek. Użytkownik jest nowy i ma prawo jeszcze tego nie wiedzieć (patrz PPF). @ethanak Niemniej dziękuję, że pomagasz na forum 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

52 minuty temu, Gieneq napisał:

forum to nie jest miejscem na sarkazmy, lepiej napisz wprost, żeby poprawić jakiś błąd ortograficzny.

<div class="OT">

Swego czasu w Usenecie tzw. "humaniści" szczycili się dwiema rzeczami: że potrafią pisać po polsku i że nie mają pojęcia o technice (tak, to nie żart). My ze swej strony stwierdziliśmy, że nie będziemy się chwalić tym że nie znamy ortografii, bo taką powinien znać każdy kto skończył podstawówkę bez używania argumentów typu "pan ucyciel lubiom cielęcinkę"... może od tych czasów mi to zostało, w każdym razie np. na pl.comp.lang.c za "do puki" delikwent dostałby nie jedno zdanie delikatnie sugerujące że popełnił błąd, ale cały wykład o tym, jak to się w podstawówce do nauki przykładał i jak się zdaje ósmą klasę za cielaki, jak również w charakterze pomocy link do strony omawiającej życie skrzatów i innych istot baśniowych ze szczególnym uwzględnieniem szlachetnego rodu Puków. Mało tego - do dzisiaj uważam, że jeśli ktoś mimo zwrócenia uwagi popełnia za chwilę ten sam błąd, prawdopodobnie nie jest w stanie zapamiętać składni języka programowania.

A co do poprawiania ortografów... raz już to zrobiłem i dostałem bana od jakiegoś durnego automatu bo mu się treść mojego posta nie spodobała. Przepraszam, dziękuję, więcej nie będę.

</div>

Co do nowych użytkowników: pamiętaj że PPF obowiązuje obie strony, a dobrym zwyczajem (niestety, dziś już nie wiem czemu zapomnianym) jest poczytanie sobie paru postów na forum zanim pierwszy raz się zabierze głos - ot tak, żeby wiedzieć jakie zasady na takowym forum obowiązują i co trzeba zrobić aby uzyskać odpowiedź...

A jak już używasz argumentów typu PPF to pamiętaj, że nie jest to wynalazek naszego czcigodnego forum, ale wiele lat temu obowiązywały podobne zasady zwane "netykietą", bardzo ślicznie ujęte w dokument http://rtfm.killfile.pl 😉

A tak żeby już całkiem offtopicowo nie było: @Edroxxx co to za typ Arduino (warto takie rzeczy podawać), bo np. w żadnym z tych trzech typów, które leżą mi na biurku numerki kończą się na 13 i nie ma pinów 14, 15 i 16...

 

Link do komentarza
Share on other sites

Jak widać więcej tu snobów i hejterów niż realnej pomocy. I tak na niemal każdym forum. Wrzuć "se" googla i szukaj. Oto cała porada. Wracając do tematu.

1. Edrox poczytaj trochę o input_pullup i input pulldown. Choćby tu: https://www.brainy-bits.com/arduino-input-pullup-tutorial/ .

2. Sprawdź jakim stanem masz załączane przekaźniki - czerwone stanem wysokim (HIGH), niebieska płytka stanem niskim (LOW)

3. Potem już z górki - Jeśli przycisk wciśnięty to: digitalWrite(pin, HIGH) lub digitalWrite(pin, LOW). I tyle.

Poczytaj tu o tym. https://www.arduino.cc/en/tutorial/button

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.