Skocz do zawartości

Instalacja Arduino IDE bez USB


Anonim

Pomocna odpowiedź

Przed chwilą, hryja napisał:

Czyli jedno micro do ładowania, a drugie micro OTG do instalacji programów

Jakiej znowu instalacji... chyba że mówisz o uploadzie programu do Arduino, wtedy tak. Poza tym możliwości jest kilka, np.:

  • pierwsze gniazdo do ładowania/zasilania, drugie to normalne gniazdo USB (jak w RPi Zero)
  • pierwsze gniazdo do podłączania do komputera i przegrywania sobie plików, drugie do podłączania pendrive/myszy/klawiatury, trzecie oddzielne (koncentryczne) tylko do zasilania (starsze tablety tak miały, zasilanie było a 9V)

Zresztą w nowszych urządzeniach nie widziałem już takich kombinacji, ale nie śledzę nowinek technicznych w tej dziedzinie.

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak Podręczniki wydawane przez PW, miały wyraźnie dużymi literami napisane ALGOL 1204, to pamiętam, natomiast teraz bez powtórzenia nie napiszę w nim żadnego programu. Z taśmami i kartami perforowanymi spotkałem się poza uczelnią tylko dwa razy i były wykorzystywane do sterowania tokarki rewolwerowej i kopiarki.

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak Czyli raczej odpowiedniego tabletu nie znajdę, a przynajmniej nie taniego? Lenovo jeleniowi nie sprzedam, bo sam jestem jeleniem, ale do porywania się na RPi jeszcze jestem daleki.

@ethanak Jako programista na pewno masz rację😢

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 minutę temu, hryja napisał:

Czyli raczej odpowiedniego tabletu nie znajdę, a przynajmniej nie taniego?

Tego nie powiedziałem. Ale chyba szybciej znajdziesz jakiegoś używanego małego lapka (np. Asusa eee można trafić za dwie stówki, trochę pamięci przymało ale działałem kiedyś na takim).

Link do komentarza
Share on other sites

25 minut temu, hryja napisał:

Tablet waży ok. 0,4-0,8 kg i to ogarniam, laptop to dodatkowe 2 kg

No to w tym momencie stawiałbym na RPi - mało, że waży jakieś śmieszne gramy, to jeszcze leży sobie na biurku i nie ma żadnych kabli do Twojego tableta. Zasadnicze pytanie: masz kogoś, kto mógłby wpaść do Ciebie i skonfigurować malinkę według instrukcji? Przynajmniej skonfigurować statyczny IP i połączenie z WiFi? Bo coś mi się wydaje, że nawet klawiatury żadnej nie masz... a na początek może być potrzebna.

28 minut temu, hryja napisał:

Czy szukać z Win?

Jak wspomniałem: nie gwarantuję że będzie działać tak jak byś chciał. Ale Win to nie moja działka.

 

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak

11 godzin temu, ethanak napisał:

Zasadnicze pytanie: masz kogoś, kto mógłby wpaść do Ciebie i skonfigurować malinkę według instrukcji? Przynajmniej skonfigurować statyczny IP i połączenie z WiFi? Bo coś mi się wydaje, że nawet klawiatury żadnej nie masz... a na początek może być potrzebna.

Nie nie mam nikogo do pomocy w jakimkolwiek programowaniu i słusznie się domyśliłeś, że korzystam z klawiatury ekranowej, myślałem, że wystarczy.

Widać z tego, że będzie jednak potrzebny laptop, bo RPi jest dla mnie nieosiągalne, a dodatkowo poczytałem trochę w internecie i zgodnie z twoimi przewidywaniami, mój USB w żaden cudowny sposób nie stanie się OTG.

Co do wyzwania, które miałeś przy przejściach na kolejne języki programowania, to proszę spróbuj wykorzystując tylko jedno oko i jedną rękę przejść kurs lutowania Forbota (oczywiście możesz korzystać z pomocy ust i trzeciej ręki ale nie drugiej). Jutro mam otrzymać elektryczny odsysacz, to może uda mi się coś poprawić w tym badziewiu (mowa o moich lutach).

 

@FlyingDutch Gniazdo micro usb w moim tablecie nie jest OTG i żadna przejściówka tutaj nie pomoże go takim uczynić. Twój kumpel w swoim smartfonie musiał mieć gniazdo mikro USB OTG.

Link do komentarza
Share on other sites

Podsumowując, na tablecie nie posiadającym USB OTG lub Host, nie można zainstalować Arduino IDE.

Dziękuję wszystkim kolegom, za próby pomocy i udział w dyskusji.

ZAMYKAM TEMAT.

Link do komentarza
Share on other sites

WIem, że już nie powinienem odpowiadać, ale zacząłem zanim odpowiedziałeś.

38 minut temu, hryja napisał:

spróbuj wykorzystując tylko jedno oko i jedną rękę przejść kurs lutowania Forbota

Bo to nie jest kurs dla Ciebie czy nawet dla mnie. Jeśli Cię to zainteresuje mogę opisać swoje techniki lutowania (wychodzi jakieś 90 do 85%, resztę poprawiam po obejrzeniu moich arcydzieł pod dobrą lupą, oczywiście na jednym oku). Tyle że to trochę nietypowa technika i trzeba się nauczyć jak lutować nie widząc dokładnie tego co się lutuje.

Co do klawiatury - coś w stylu Frog Pad będzie na pewno wygodniejsze niż ekranowa. Kolega ma jedną rękę (prawą amputowaną powyżej łokcia), korzysta co prawda z profesjonalnej klawiatury ale pisze na tym czymś chyba szybciej niż ja na swojej. A przy okazji taki wynalazek możesz podłączyć wszędzie gdzie tylko jest gniazdko do klawiatury (np. do RPi).

Co do RPi - nie wiem dlaczego jest nieosiąglny... cenowo?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, hryja napisał:

 

Gniazdo micro usb w moim tablecie nie jest OTG i żadna przejściówka tutaj nie pomoże go takim uczynić. Twój kumpel w swoim smartfonie musiał mieć gniazdo mikro USB OTG.

Cześć,

to dziwne co piszesz, bo ja miałem trzy tanie tablety (różnych producentów) i wszystkie miały tylko jedno gniazdo micro-USB, które służyło zarówno do ładowania jak i USB-OTG po wsadzeniu takiej przejściówki jak pisałem. Do wszystkich tych modeli podłączałem dodatkową klawiaturę i działała ona prawidłowo. Podaj typ tabletu(dokładny model), to sprawdzimy jakie ma gniazdo USB.

Pozdrawiam

BTW: oryginalnego "Arduino IDE" nie odpalisz na Android OS, bo "pod spodem" używa ono Javy, a maszyna wirtualna Javy dla Androida różni się od tej na PC znacząco (i nie można jej zainstalować na urządzeniu z Androidem).. Można próbować z innymi aplikacjami do tego celu (o czym już pisałem).

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak To jest kurs dla mnie, lutowaniem się nie zajmowałem nawet gdy byłem sprawny, a i wtedy mi to niezbyt wychodziło bo przenosiłem lub topiłem lut na grocie, właśnie z kursu Forbota dowiedziałem się jak należy postępować prawidłowo, a z elektrycznym odsysaczem poradzę sobie jeszcze lepiej.Oglądać jednym okiem, to możesz, bo patrzysz z różnych kątów na dane miejsce, a ja w trakcie procesu lutowania, trzymam w ustach cynę i głową nie mogę kręcić. Tego właśnie sposobu radziłem użyć w porównaniu. Też mam lupę w zestawie 3-ciej ręki, i później mogę sobie dokładnie obejrzeć moje wypociny i poziom mojej nieudolności. Wiadomo, że o super precyzji nie ma mowy. Oczywiście, że bardzo będę Ci wdzięczny za zdradzenie swoich latami wypracowanych technik w sprawie lutowania i nie tylko. Czytając bez rejestracji forum i blog Forbota, zauważyłem bezinteresowną chęć dzieleniacsię swoim doświadczeniem i właśnie dlatego dołączyłem do społeczności Forbot i tym chyba różnicie się na plus od Elektrody.
RPi jest nieosiągalne dla mnie nie ze względów cenowych, tylko z powodu tego, że zdaje sobie sprawę ze swojego braku wiedzy, a jak sam wiesz proszenie o pomoc nie jest łatwe.

Co do radzenia sobie z niepełnosprawnością, to poprzez Fundację Avalon, poznałem historię Bartka Ostałowskiego, który driftuje kierując samochód nogami oraz widziałem filmiki z osobami po amputacjach różnych kończyn. Od ponad 20 lat wspieram Fundację AMUN (artyści malujący ustami i nogami), a ich obrazy, z powodu stopnia szczegółowości i wyrazistości, zapierają dech, jednak każdy z nas jest inny. Można od innych czerpać inspirację i próbować zrobić w danej sytuacji ile tylko można. Informatykiem nie będę, bardzo możliwe, że nie zbuduję samodzielnie układu w Arduino, do sterowania mojego wózka i zakupie na wschodzie kompletny układ za 1,5-2 k, ale chcę to poznać dla siebie, bo tej wiedzy i tak nie przekażę innym.

@FlyingDutch Gdzie w takim razie znajdowałeś numer portu dla tego USB. W nocy przeglądałem dwie oferty ze wschodu, były to bliźniacze tablety różniące się ceną a w specyfikacji których były wymienione micro USB typb, ale tylko ten droższy miał dopisek że to micro USB zostało specjalnie przygotowane do OTG i w wykazie dostarczanego sprzętu był wymieniony "kabel OTG - 1 szt.", a w tańszym tego dodatku brakowało.😞

Edytowano przez Anonim
rozszerzenie wypowiedzi
Link do komentarza
Share on other sites

Jest to zrozumiałe, że wiele rzeczy nie zrobisz równie szybko co inni, ale domyślam się, że masz ten plus że masz czas. Więc raczej nie ma to takiego znaczenia. Tak jak piszesz o tych obrazach to akurat do mnie trafia, bo sam maluję i faktycznie, na dłuższą metę może to nie mieć znaczenia czym się maluje.

9 minut temu, hryja napisał:

a ja w trakcie procesu lutowania, trzymam w ustach cynę i głową nie mogę kręcić.

Ale tego może jednak lepiej nie rób... tylko nie wiem jak inaczej, przez folię czy jakoś inaczej. Cyna choć nazywana jest cyną to w większości ołów, a nawiązując do obrazów i malarzy to Ci co malowali farbami na bazie ołowiu marnie kończyli właśnie przez ślinienie 😞 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq Dzięki za troskę, ale stosuję spoiwo bezołowiowe i chyba dlatego mam większe trudności, które wydają się rosnąć wraz z temperaturą lutowania. A swoją drogą szkoda, że w kursie lutowania Forbot, nie podajecie na video orientacyjnej temperatury procesu. Dzisiaj na innym wątku zadałem pytanie odnośnie przydatności lutownica z podajnikiem cyny, możesz odpowiedzieć tam na moje pytanie? Czy jest na tym forum poczta prywatna, a jeżeli tak to jak z niej korzystać. Chciałbym móc kontaktować się z jakimś uczestnikiem forum bez upublicznienia tego ogółowi (chodzi o sprawy zdrowotne).

Farby ołowiowe stosowane 100 lat temu, przyjmowane poprzez pędzel, pozwalały na wchłonięcie dawki ołowiu, od kilkudziesięciu do kilku tysięcy razy większej niż cyna lutownicza, gdzie ołów jest jednak związany i twardą trudno rozpuszczalną powłokę.

Edytowano przez Anonim
rozszerzenie wypowiedzi
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.